Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia I - problemy z zamkiem i ogólnie elektroniką

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia I - problemy z zamkiem i ogólnie elektroniką

    Dzień dobry, opiszę dwie sytuacje które bardzo mnie męczą praktycznie od czasów kupna samochodu.
    Zaczęło się od braku możliwości otwarcia drzwi kierowcy, więc wymieniłem zamek (było to już jakiś czas temu), jednak problem powrócił - przez około miesiąc lub dwa drzwi kierowcy raz się otwierały, raz nie, aż w końcu całkowicie przestały działać (nie da się ich w ogóle otworzyć - ani klamką od środka, ani kluczykiem lub pilotem), diagnostyka która miała miejsce wczoraj wypluła jednak błędy o problemach z zamkami pasażera, a także lewych tylnych drzwi (aczkolwiek te zawsze się otwierały), a także błąd z modułem komfortu (1330).
    Świruje także lewa strona samochodu, a konkretnie kierunkowskazy - gdy zamykam to migają, tylko że na tej stronie nie chcą czasami gasnąć - świecą się cały czas. Pomaga jedynie ponowne otwarcie oraz zamknięcie samochodu pilotem.
    Natomiast dzisiaj problem wskoczył na wyższy poziom. Byłem dziś w samochodzie coś sprawdzić i podczas zamykania nie zauważyłem że te lewe kierunkowskazy się dalej świecą, godzinę temu chciałem otworzyć samochód, ale się po prostu nie dało (od środka też nic) - tylko bagażnik się otworzył, więc przedostałem się nim na siedzenie kierowcy i spróbowałem odpalić. Auto dało mi tylko raz przekręcić na rozruch (start engine, ostatnia pozycja kluczyka), po czym blokowało kluczyk i po cofnięciu na pozycję zapłonu nie dawało się go już przekręcić na rozruch.
    Podczas przekręcania na rozruch było słychać kilka krótkich piknięć.
    Model: 1.6 102KM BFQ (2003), założony alarm (nie wiem czy fabryczny)
    Proszę o pomoc, bo potrzebuję ruszyć tym samochodem za dwa dni w trasę.

  • #2
    Ja bym sprawdził przewody w gumowej osłonie miedzy drzwiami a słupkami nadwozia. Przetarcia i przerwania naprawił. Jak by nie pomogło to pojechał bym do elektryka samochodowego aby alarm odłączył i wyrzucił.

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X