Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z zasięgiem pilota Skoda

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z zasięgiem pilota Skoda

    Witam. Panowie przepraszam że piszę na forum Octavii ale na forum Superb nikt mi nie potrafi pomóc. A wiem że jest tu sporo dobrych fachowców.
    W aucie Skoda SuperB 1 (3U4) mam problem od dłuższego czasu z otwieraniem i zamykaniem auta z fabrycznych pilotów.
    Mianowicie pilot działa tylko gdy stoję w bardzo bliskiej odległości od auta i do tego jeszcze muszę celować w szybę od kierowcy lub przedniego pasażera żeby chciał zadziałać. Sprawdziłem na obydwu pilotach, wymieniłem baterię w obydwu i nadal jest to samo.
    Na VCDS moduł komfortu nie zgłasza żadnych problemów.
    Dodatkowo odłączałem akumulator na dłuższą chwile w celu zresetowania modułu. Nic to nie dało.
    O co może chodzić w tym temacie? Czy ktoś się z tym już spotkał?​
    "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
    PRAWO MURPHY'EGO

  • #2
    Zamieszczone przez marcooprodigy Zobacz wpis
    Sprawdziłem na obydwu pilotach, wymieniłem baterię w obydwu i nadal jest to samo.
    Każdy odbiornik radiowy, aby działał musi posiadać antenę odbiorczą. Na przykład w alarmach jest to kawałeczek 10-15 cm izolowanego drutu, ktory sobie "swobodnie wisi". Możliwe że jest to wszystko schowane wewnątrz i nie widać. Warto sprawdzić czy jest taka antena, czy nie urwana, a czasami wystarczy ją tylko inaczej ułożyć.

    Komentarz


    • #3
      Miałem identcznie w Octavii II FL, ale po wymianie baterii w pilotach jest OK. Może spróbuj z adaptacją kluczyka - synchronizacja kluczyka po wymianie baterii. W Octavii jest taka prosta procedura - nacisnąć dowolny przycisk pilota, a następnie w ciągu minuty od naciśnięcia przycisku odryglować drzwi samochodu kluczykiem

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X