Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia 1 - Nie da się otworzyć szyb, drzwi, zablokowany bak

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia 1 - Nie da się otworzyć szyb, drzwi, zablokowany bak

    Ostatnio chce jechać z rodziną samochodem i okazało się, że nie da się otworzyć samochodu z pilota. Kluczykiem otworzyłem drzwi kierowcy, po czym żadne z pozostałych drzwi nie udało się otworzyć z klamki, bo bolec wychodził do góry, ale auto nie dało się odblokować . Dodatkowo nie działało oświetlenie wnętrza, przycisk wlewu paliwa i żadna z szyb elektrycznych. Domyśliłem się, że to wszystko jest pewnie na jednym bezpieczniku. Bezpiecznik nr 38 oraz 14 przepalone. Wymiana 38 powodowała ponowne wypalenie.

    Po kilku dniach bezpiecznik nr 38 dało się wymienić na nowy, ale jedynie co zaczęło działać to przycisk odblokowania wlewu paliwa.

    Gdzie szukać zwarcia? \
    Czy tak na szybko da się odblokować otwieranie drzwi ręcznie z klamki, bo dzieci mają tam swoje foteliki i jesteśmy uziemieni?​

  • #2
    Pierwsze co mi przychodzi do głowy to kable w harmonijce drzwi lub klapy bagażnika, może ułamane i się zwierają, albo coś przy module komfortu. Oświetlenie kabiny działa ?

    Komentarz


    • #3
      Ośw. kabiny nie działa.
      Wczoraj miernikiem szukaliśmy co zwiera do masy odłączając odbiorniki:
      - drzwi kierowcy,
      - ośw. wew.,
      - moduł komf,
      - rygiel wlewu paliwa,
      - zamek bagażnika.

      Próbowaliśmy też podać na znajdujący się w drzwiach kierowcy sterownik centralnego zamka napięcie 12V w celu odblokowania drzwi, ale tylko drzwi kierowcy się otwierają. Reszta cisza.

      Dlaczego nie działają pozostałe?

      Komentarz


      • #4
        z tego samego bezpiecznika 38, są zasilanie wszystkie drzwi
        więc prawdopodobnie tam gdzieś jest zwarcie
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X