Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pompa powietrza wtórnego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pompa powietrza wtórnego

    Witam, ostatnio w mojej skodzie o1 1.8t 150km zaczęła strasznie piszczeć najprawdopodobniej pompa powietrza wtórnego. Słychać głośne piszczenie i przepływ powietrza, dźwięk ustępuje po około minucie i obroty odrazu spadają z 1300 do 1000. Nasuwa mi się pytanie, czy można jeździć bezpiecznie bez takiej pompy? Nigdzie nie mogę się dokładnie doczytać aby być pewnym, niektórzy mówią, że to wymysł ekologów a niektórzy, że może doprowadzić to do uszkodzenia katalizatora. Jeśli tak, to jak wygląda usunięcie takiej pompy? Odpięcie wtyczki i po sprawie czy wykodowywanie tego przez komputer?

  • #2
    Co do konsekwencji eksploatacji auta bez tej pompy się nie wypowiem.
    Spróbuj podpiąć zasilanie pompy na krótko bez odpalania sinika i wtedy na 100% będziesz wiedział, czy to ona hałasuje. Wymiana nawet na używkę to nie są jakieś duże koszty.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      W BFQ odłączenie pompy SAI zgłaszane jest błędem i świeceniem kontrolnki układu spalin, nr błędu nie pamiętam. U siebie wymieniłem na używke za 50 zł z allegro, działa 5 rok. Na obudowie pompy masz numer części, ja zamówiłem lekko różniącą sie chyba literą z jakiegoś golfiastego, pasowała. Wymień na używkę i po kłopocie.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X