Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Włącznik świateł z regulacją podświetlenia deski 3B0 941 531 01C - pomoc

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Włącznik świateł z regulacją podświetlenia deski 3B0 941 531 01C - pomoc

    Cześć,

    Czy ktoś wie jak podłączyć włącznik świateł w Skoda Octavia 1 (1.9 TDI AXR, 2006) z tym potencjometrem do przyciemniania podświetlenia deski/zegarów?

    Miałem zwykły klasyczny włącznik i brak regulacji podświetlenia deski w aucie (ten wyżej na załączonym zdjęciu) i zakupiłem ten z pokrętełkiem (ten niżej) tylko nie wiem jak połączyć PINy i czy potrzebna jest jakaś dodatkowa modyfikacja do jego działania (gdyż moje auto w ogóle nie posiadało regulacji podświetlenia).

    3467.png

    Numer modelu tego włącznika to 3B0 941 531 01C (green illumination with rear fog only) I nie znalazłem konkretnie do niego schematów, który PIN odpowiada za co. Mógłbym podpatrzeć na forach Golfowych czy innych VAG ale nie wiem czy będą 1:1 a nie chce niczego popsuć.

    Normalnie podłączony to wszystko działa oprócz tego pokrętła. Z tego co kiedyś widziałem na innym subforze to, że te pokrętło niby powinno być zintegrowane i z pinu 58d powinno wychodzić, ale mam tam w kostce normalnie kabelek pod oświetlenie deski i pokrętło nie działa. Nawet zdemontowana kostka, która przyszła z tym włącznikiem ma kable tak samo powpinane.
    4478291500_1447877341.jpg 12353463456.png xxx.png

    Wiem, że jest rozwiązanie, aby regulacja podświetlenia deski była w kostce z regulacją wysokości reflektorów, ale tej kostki nie da się nigdzie praktycznie kupić za rozsądną cenę a jak już jest to powyżej 70 euro za pierdołę…


  • #2
    Napisz do kolegi: koleś - on mi coś takiego zrobił. Ale już nie potrafię powiedzieć co z czym połączył.

    Komentarz


    • #3
      Już tam zaglądałem i nie udało się. Nie pamiętam, żebym taki kiedyś robił. Na pewno robiłem regulator, który jest z wysokością reflektorów.
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #4
        Regulacja jasności podświetlena odbywa się za pomocą tzw. PWM. Ta malutka gałeczka w przełączniku świateł porusza bardzo mały potencjometr (o bardzo małej mocy) który steruje elektronicznym ukladem regulującym jasność podświetlenia. Jeżeli samochód przed tem nie miał tej funkcji, to w prosty sposob nie da się tego zrobić, trzeba dodatkowo dolożyc "elektronikę".

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X