Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Centralny zamek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Centralny zamek

    gruto, 2 posty w górę :!: :!: :!:

  • #2
    Centralny zamek

    Coś mi się sfajczyło z centralnym zamkiem w O1 '98 1.8 20V.
    Gdy chcę zamknąć auto kluczykiem z zewnątrz (pilota nie mam), to zamykają się tylko drzwi kierowcy, w innych, brak rekacji. Gdy otworzę i spróbuję jeszcze raz, nadal bez reakcji. Natomiast gdy otworzę zamek i do tego drzwi to we wszystkich innych odrazu odzywają się zamki, które nie wiedzieć czemu, wybijają do góry i tak już będące w tym położeniu guziki.

    Zamykam drzwi i przekręcam zamek w prawo by zamknąć całe auto i znowu, ryglują się tylko moje drzwi - i ta historia cyklicznie się powtarza, aż może za którymś tam razem zaskoczy i zamknie się całe auto. Od środka, tak samo. Guzik na module komfortu zamyka tylko moje drzwi, reszta pozostaje otwarta, choć raz na 100, zaskoczą wszystkie.

    Z ciekawych rzeczy dodam jeszcze, że aby zamknąć auto i nie kwitnąć pół godziny usiłując je zamknąć, wkurzyłem się i zaryglowałem wszystkie drzwi "ręcznie", tzn. wciskając guziki w każdych drzwiach z osobna. Traf chciał że akurat po "ręcznym" wciśnięciu wszystkich guzików i zamknięciu w ten sposób auta, jeszcze chwilę przy nim zostałem i odsnieżałem je z resztek roztopionego śniegu, który na nim zalegał. Auto zamknięte "ręcznie", ja sobie zamiatam śnieżek, a ten skurczybyk sam z siebie, bez żadnej mojej ingerencji, spowrotem odryglował wszystkie drzwi poza drzwiami kierowcy :shock: No normalnie duchy.... Sprawdziłem to już parokrotnie i sytuacja się powtarza. Jak zamknę wszystkie drzwi ręcznie to sam je otworzy spowrotem, po 5 minutach, po 10, czasem po 30. Nie wiem od czego to zależy, ale wkurza mnie na maksa, bo wychodzi że nie mogę zamknąć auta. Kluczykiem nie da rady, a jak powciskam guziki, to sobie je sam wybije do góry, nie wiadomo kiedy :evil:

    PS: Miałem kiedyś podobny problem. Wymieniałem akumulator i potem też były lekkie przeboje z zamkiem centralnym, ale ktoś mi polecił zdjąć jedną klemę z aku i założyć spowrotem. Tak zrobiłem i problem ustał. Teraz jeszcze nie próbowałem...
    Artur

    Komentarz


    • #3
      jeśli to orginalny zamek to pod kompa mozna podłączyć i coś powinno wykazać a jeśli nie to szukanie manualne ..sprawdzałeś czy kostki przy module dobrze łączą ?? oraz łączenie (kable między drzwiami kierowcy a budą ) czy przypadkiem kable nie robią zwarcia lub przerwy

      Komentarz


      • #4
        bzikoo2, nic jak na razie nie sprawdzałem. Objaw trwa dwa dni, ale cały czas nie ustępuje.
        Artur

        Komentarz


        • #5
          r2r, rozłącz akumulator, odczekaj 2-3 minuty i ponownie podłącz starając się aby przy podłączaniu nie było ponownego przeskoku. Drzwi maja być odryglowane.
          To często występujący problem przy O1 ze sterownikiem centralnego. Przy niskim napięciu bardzo często sterownik gubi ustawienia..
          Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez bzikoo2
            kable między drzwiami kierowcy a budą
            Bingo :!:
            Wiązkę kabli idących z drzwi do kabiny, szlag trafił. Wszystko tak popękane, że kable właściwie bez żadnego problemu można było rwać jeden od drugiego. Całość wymieniona. Smajl na ryju. Punkty rozdane.
            Artur

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X