Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z zamkiem centralnym i czujnikiem otwartych drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z zamkiem centralnym i czujnikiem otwartych drzwi

    Jak dla mnie to 7 prosto do Krakowa i nie walisz zbędnych km

  • #2
    Witam.

    Mam ostatnio problem z moja Skodzina ;/ ( Octavia 1 2000r 1.6 AEE Ambiente ) Już od dobrych 5 lat nie działa mi światełko na podsufitce gdy otworzy się drzwi ( wiem że to wina zamka z drzwiach kierowcy ) ale jakoś mi to nie przeszkadzało. Ostatnio zaczęły się dziać nie dobre rzeczy a mianowicie z jakieś 3 tyg temu schodzę do auta naciskam Disarm na pilocie a tu zonk auto się otwiera ( alarm się odzbraja ) i natychmiast się całe zamyka zmuszając mnie do otwierania kluczykiem. Czasami otwiera się normalnie a czasami muszę otwierać kluczykiem. Jednak z uwagi na brak ocieplanego garażu i aktualną temp. na dworze wolę nie ruszać plastików bo nie chcę aby popękały. Jakoś z tydzień już będzie jak objawy trochę się zmieniły. Schodzę do auta otwieram na pilocie i auto znów się natychmiast otwiera i zamyka, otwieram kluczykiem, wsiadam do auta i zamykam drzwi kierowcy, wszystkie drzwi w tym czasie się pozamykały i tu ciekawostka - nie da się otworzyć żadnych z drzwi nawet od środka dopuki nie wsadzę kluczyka do stacyjki ( jeśli to zrobię to wystarczy pociągnąć 2 razy za klamkę i wysiadać ). Także po dojechaniu do celu wysiadam z auta i zamykam drzwi i tu jest różnie - albo zamknie wzsystkie drzwi sam lub nie ale jeśli ich nie zamknie i nacisne na pilocie Arm aby zamknąc auto uzbraja się alarm ale żadne z drzwi się nie zamykają, wtedy muszę wyłączyć alarm i ponownie go włączyć i wszystkie drzwi się zamykają.

    Pytanie brzmi czy to jest także wina zamka w drzwiach kierowcy czy może coś innego ? Przepraszam za tak chaotyczne opisanie problemu ale myślę że nie ma tak źle i da się zrozumieć.

    [ Dodano: Pią 29 Mar, 13 19:57 ]
    Pomoże ktoś ?

    Komentarz


    • #3
      Może najlepiej zacząć od wymiany czujnika otwartych drzwi i zobaczyć co będzie dalej?

      Poza tym standardowo, podłączyć do komputera i sprawdzić czy są jakieś błędy.
      Ja tu tylko sprzątam...

      Komentarz


      • #4
        Błędów brak, mówiąc o wymianie czujnika masz na myśli to co w poradniku w linku niżej ?
        Co jeśli nie pomoże ?
        Forum - Octavia Club Polska

        Edit : dodam że brzęczyk od włączonych świateł działa, światełko w dolnym rogu drzwi także działa.

        Komentarz


        • #5
          Kapuchon, skoro obrys w drzwiach działa to wspomniany mikrostyk będzie dobry, z lampkami bywa tak że blaszka pod tym suwakiem się odgina i nie styka ,sprawdź lampkę , natomiast co do wariacji z zamykaniem i otwieraniem drzwi to po sprawdzaj przewody w gumowych harmonijkach między słupkami a drzwiami bo lubią pękać ( w drzwiach kierowcy lubią pękać dość głęboko dlatego trzeba dokładnie przeglądać przewody) a jeśli to jeszcze nie pomoże to będziesz musiał dostać się do silniczka w drzwiach kierowcy i zobaczyć czy w złączu nie pogniły pinu od wilgoci,(folię na drzwiach odklejaj od góry ale nie do samego końca ,bo później możesz mieć problem z przeciekającą wodą do środka).ok

          pozdro
          Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

          ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

          https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

          Komentarz


          • #6
            Czyli za mikrowłącznik nie mam nawet co się brać skoro brzęczyk i obrysówka działają ?

            Komentarz


            • #7
              Kapuchon, zgadza się
              Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

              ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

              https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

              Komentarz


              • #8
                Skoro tak to nie pozostaje mi nic innego jak rozbiórka tapicerki i szukanie przerwanego przewodu. Poczekam jeszcze kilka dni aż będzie trochę cieplej żeby plastiki nie popękały i zabieram się do roboty. Dam znać czy coś znalazłem czy nie Do lampki w podsufitce także zajrzę ale dziwi mnie fakt że jak się przesuwa ten włącznik to zaświecają się wszystkie lampki a jak ustawi się na zapalanie przy otwartych drzwiach to nic. Dzięki za info. Pozdrawiam i wesołych życzę

                [ Dodano: Nie 31 Mar, 13 22:20 ]
                Chyba przyjdzie mi jeszcze trochę się z tym wstrzymać. Dziś nawaliło 30cm śniegu a cały dzisiejszy dzień - 3 krotnie dziś jeździłem z odstępami czasu i za każdym razem centralny zamykał się jak zawsze tzn. tak jak ma Miejmy nadzieje że to okaże się tylko przerwany przewód/piny.

                Komentarz


                • #9
                  Kapuchon, jaki finał tej usterki?
                  miało być 101, było 120, jest 150+ i życie jest piękne
                  THE MAN WHO KNOWS (NOTHING)

                  Komentarz


                  • #10
                    nie zawsze tak jest że jak działa brzęczek i lampka w drzwiach to mikrostyk jest dobry . u mnie tak było . ładnie zapalała się lampka . centralny i alarm też wariowały . okazało się że jak rozebrałem go i wyczyściłem styki do dzisiaj wszystko działa i alarm przestał wariować
                    jest O1 RS 1.8T XENON
                    była O1 1.9 TDI AGR

                    Komentarz


                    • #11
                      Wizyta 2 dni temu w warsztacie (W-wa, Syreny 14 hala2). Wymieniony mikrostyk. Problem z samozałączającym się alarmem, przypadkowa sygnalizacją otwartych drzwi i włączonych świateł (jak na razie) usunięty - za 80 PLN
                      miało być 101, było 120, jest 150+ i życie jest piękne
                      THE MAN WHO KNOWS (NOTHING)

                      Komentarz


                      • #12
                        Sam nie wiem co było przyczyną. Rozebrałem tapicerke drzwi i poprzeglądałem wszystkie przewody, nic nie znalazłem a po złożeniu wszystkiego do kupy okazało się że działa jak należy i tak zostało do dziś. Nie wiem jeszcze tylko co z lampką wnętrza bo do dziś nie działa przy otwarciu drzwi.

                        Komentarz


                        • #13
                          przyczyna takich atrakcji mogą być też zimne luty w zamku nie tylko mikrostyk.
                          pl0tr zapłaciłeś 80 zł za wymiane mikrostyku? ja z niecałe 100 zł kupiłem nowy zamek z zamiennika i nie bawiłem się w żadne drucierstwo i polecam takie rozwiazanie szybko niedrogo i pewnie a do tego drzwi bardzo lekko zamykaja jak w nowym aucie ;]
                          "urodzilem się z kierownicą w dłoni i ołowianą stopą" ;]

                          176Km 343Nm
                          hamulce 312mm przód i 256mm tył

                          Komentarz


                          • #14
                            [quote="dzony"]

                            Twoje rozwiązanie to była moja opcja nr 2
                            miało być 101, było 120, jest 150+ i życie jest piękne
                            THE MAN WHO KNOWS (NOTHING)

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X