Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

(01) Problem z modułem do centralnego zamka..

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • (01) Problem z modułem do centralnego zamka..

    Łukasz, poproszę o ofertę na 4 szt. opon 225/45/R17 91V/W/Y najlepiej następujących modeli
    - Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 MFS
    - Dunlop SP Sport Maxx RT MFS
    - Uniroyal RainSport 3 FR

  • #2
    (01) Problem z modułem do centralnego zamka..

    Witam ponownie kolegów.

    W mojej octavi 98r, 1.6 combi posiadam centralny zamek z kluczyka, postanowiłem kupić moduł do sterowania z pilota firmy proxima.. Zacząłem od kierunkowskazów znalazłem ze świateł awaryjnych, działają OK. Następnie otwieranie i zamykanie zamka, wyczytałem że działa przy pomocy podania masy, znalazłem wiązkę w drzwiach, która leci do siłownika i po kolei sprawdzałem przewody przez podanie masy. Znalazłem tylko przewód od otwierania który działa OK, jednak nie ma nigdzie przewodu od zamykania . Następnie dotarłem do przewodów przy drzwiach, które otwierają i zamykają drzwi za pomocą przełączników ( owe przełączniki zamykają i otwierają drzwi prawidłowo), znów do pinów na kostce podpinałem masę i znów znalazłem tylko pin, który otwiera drzwi!

    Czy zamykanie jest rozwiązanie jakość inaczej ?
    z góry dziękuje i pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez daniel_123
      Czy zamykanie jest rozwiązanie jakość inaczej ?
      Sterowanie minusem(zamykanie i otwieranie).Szukaj przewodów w kolorze:biały/żółty oraz czarny/żółty.
      Skoda Superb II Ambition
      2.0 TDI CR 170 KM

      https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

      Komentarz


      • #4
        daniel , a masz elektryczne szyby ?
        jesli tak , to musisz zdjac boczek i wpiac sie w przewody ktore bezpośrednio wychodzą z zamka kierowcy wiązka idzie do modułu i silnika szyby, dopiero od niego do modułu komfortu

        i oczywiście zeby zamknąc musisz mieć recznie zamkniety zamek w otwartych drzwiach kierowcy
        jest O1 RS 1.8T XENON
        była O1 1.9 TDI AGR

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez andru123
          daniel , a masz elektryczne szyby ?
          jesli tak , to musisz zdjac boczek i wpiac sie w przewody ktore bezpośrednio wychodzą z zamka kierowcy wiązka idzie do modułu i silnika szyby, dopiero od niego do modułu komfortu

          i oczywiście zeby zamknąc musisz mieć recznie zamkniety zamek w otwartych drzwiach kierowcy
          Hmm.. wstyd się przyznać, gdy zamkłem drzwi to faktycznie działa ok :/. Zmyliło mnie to że ręczny przycisk w środku do otwierania drzwi reagował na zamykanie i otwieranie przy uchylonych drzwiach, tak było mi wygodniej bo miałem bałagan pod nogami więc nie zamykałem drzwi aby sprawdzić, wiem że się tłumaczę . Przepraszam i dziękuje za poświęcony czas !

          Komentarz


          • #6
            Krzycho-63, Witam, od kilku dni posiadam Skodę Octavię I z 2002r 1.8T 150KM. Nie znam się na elektryce dlatego dla niektórych moje pytanie może wydać się śmieszne :wink: Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki odblokowywały się wszystkie drzwi i zapalało światło w środku... Wczoraj montowałem radio ( spalił się przy tym jeden bezpiecznik, który od razu wymieniłem). Od tej pory po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, drzwi odblokowują się z opóźnieniem około 2-3 sekund. Jaka może być tego przyczyna?? Pozdrawiam.

            Komentarz


            • #7
              Też zamontowałem moduł do zdalnego sterowania centralnym zamkiem.
              Miganie kierunkowskazów chciałem uzyskać odpowiednio zmieniając ustawienia modułu komfortu, ale się nie udało, pewnie mam nieodpowiedni model modułu.

              W związku z tym mam pytanie, gdzie można wpiąć się do obwodu kierunkowskazów, żeby uzyskać miganie przy zamykaniu i otwieraniu ?

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez logan_x
                Też zamontowałem moduł do zdalnego sterowania centralnym zamkiem.
                Miganie kierunkowskazów chciałem uzyskać odpowiednio zmieniając ustawienia modułu komfortu, ale się nie udało, pewnie mam nieodpowiedni model modułu.

                W związku z tym mam pytanie, gdzie można wpiąć się do obwodu kierunkowskazów, żeby uzyskać miganie przy zamykaniu i otwieraniu ?
                we wlaczniku awaryjnych , czarno-zielony i czarno bialy
                dla pewności spradz probówką
                jest O1 RS 1.8T XENON
                była O1 1.9 TDI AGR

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez bulkers86
                  Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki odblokowywały się wszystkie drzwi i zapalało światło w środku... Wczoraj montowałem radio ( spalił się przy tym jeden bezpiecznik, który od razu wymieniłem). Od tej pory po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, drzwi odblokowują się z opóźnieniem około 2-3 sekund. Jaka może być tego przyczyna??
                  Odłącz zasilanie od radia i sprawdź.Prawdopodobnie komfort dostaje napięcie od radia.
                  Skoda Superb II Ambition
                  2.0 TDI CR 170 KM

                  https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Krzycho-63
                    Zamieszczone przez bulkers86
                    Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki odblokowywały się wszystkie drzwi i zapalało światło w środku... Wczoraj montowałem radio ( spalił się przy tym jeden bezpiecznik, który od razu wymieniłem). Od tej pory po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, drzwi odblokowują się z opóźnieniem około 2-3 sekund. Jaka może być tego przyczyna??
                    Odłącz zasilanie od radia i sprawdź.Prawdopodobnie komfort dostaje napięcie od radia.
                    A jak rozwiązać ten problem, jeżeli okaże się że właśnie to jest przyczyną??

                    Komentarz


                    • #11
                      U mnie, gdy podłączyłem kupione radio (miało połączone plusy stały i ten podawany ze stacyjki) nie działał całkiem centralny. Więc może źle podłączone radio? Założę się że gdy je odłączysz, wszystko wróci do normy. U mnie pomogło właśnie rozdzielenie tych w/w plusów i podłączenie ich "jak bozia przykazała".
                      >> Serwisujesz swoją Skodę? Ściągnij książki "Sam Naprawiam - Octavia I" <<
                      >>Link alternatywny<<

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X