Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

nie dział lusterko i centralny od kierowcy - moduł komfortu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • nie dział lusterko i centralny od kierowcy - moduł komfortu

    Bardziej mi chodziło o wyjętą popielniczkę i zdjęcia jej boków.
    Po wyjęciu popielniczki w podłokietniku sa 2 "bolce", w samej popielniczce mam jedno ucho pełne a drugie "półksiężyc" - nie wiem czy tak ma być czy coś się urwało albo czegoś brakuje?
    Generalnie popielniczka jest trochę luźna.

  • #2
    nie dział lusterko i centralny od kierowcy - moduł komfortu

    Witam
    mam problem w mojej skodzie octavii tour (2006r 1,9), od jakiegoś czasu nie działa mi:
    1) elektryczne lusterko od strony kierowcy (w pozycji L reguluje się prawe lusterko w pozycji R reguluje się również prawe lusterko)
    2) centralny zamek od strony kierowcy nie zamyka się z pilota, (kluczykiem zamykają się i otwierają się wszystkie drzwi jedynie z pilota zamek kierowcy nie działa)

    oczywiście byłem u mojego "pana mietka" co robił mi wszystkie samochody a pan mietek stwierdził do wymiany przełącznik od lusterek i zamek z siłownikiem od strony kierowcy więc kupiłem przełącznik + zamek. Oczywiście po podłączeniu "dupa" okazało się, że to nie to ;/ Poczytałem trochę na forum i zauważyłem, że typową usterką jest moduł komfortu i przetarte kable w zgięciu drzwi - kable sprawdziłem są ok ale za to moduł był "książkowo" zaśniedziały na pinach i bolcach z tym, że utlenienie nie spowodowało wyłamania/ ukruszenia bolców i jak je ruszałem to dość dobrze się trzymają.
    Więc zgodnie z poradami zacząłem czyszczenie - środek do penetracji kilka razy na kostkę i na moduł odczekiwałem 10 minut przedmuchiwałem i powtarzałem operację. Na koniec dmuchawą przedmuchane do sucha, sprey-em kontaktowym popsikane i prawie już otwieram zadowolony browara, że już po robocie podłączam moduł i "dupa" dalej nic nie działa ;(

    generalnie pytanie brzmi czy możecie polecić dobrego mechanika w warszawie najlepiej z okolic pragi południe, który zna dobrze temat elektryki w skodzie i nie skasuje za to jak za zborze?
    p.s. chętnie pobawił bym się samemu jeszcze w poszukiwania przyczyny bo lubię taką dłubaninę ale samochód pilnie potrzebny a warunków brak (po robocie o 19:00 jest w domu robota pod chmurką a teraz z chmurek pada) ;/ więc się poddałem o potrzebuję malej pomocy

    pzdr MAt
    MAt

    Komentarz


    • #3
      mateosp, W module sterowania mogą jeszcze wystąpić tak zwane zimne luty.To byś musiał też sprawdzić.Jak już będziesz na 100% pewny że moduł jest ok to posprawdzaj wszystkie kable od modułu do drzwi,między drzwiami i budą aż do kostki w środku przy lewym słupku pod wykładziną.A tak na przyszłość jako że jesteś "nowy" nim się udasz do mechanika wejdz,napisz na forum jaki masz problem.Z doświadczenia mogę ci powiedzieć że tu są koledzy co mają więcej pojęcia,więcej się znają niż te wszystkie "mechanik Kazik"razem wzięci.Powodzenia.
      http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
      Pozdrawiam ANIOL

      Komentarz


      • #4
        dzięki Aniol

        sprawdzę jeszcze zimne luty rzeczywiście było o tym w kilku postach, miałem moduł na wierzchu i nie patrzyłem po płytce ;/
        wiadomo, że fora są zawsze najlepszym źródłem wiedzy i mechanicy którzy zajmują się wszystkimi markami nie mogą się równać "grupie" specjalizującej się w danym modelu/-ach ;D

        z braku czasu i warunków dalej szukam mechanika który zna się na skodzie gdyby ktoś miał namiary na mechanika z Pragi południe to wielkie poproszę

        pzdr MAt
        MAt

        Komentarz


        • #5
          Mateosp, powiedz mi, czy wszystkie piny były na pewno całe w kostce modułu?
          Miałem dokładnie te same objawy, okazało się że 2 piny ugniły i odpadły, zostały w kostce przy kablach.
          Wymieniłem moduł i wszystko śmiga, także może coś przeoczyłeś?
          był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
          jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



          komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez aniol
            posprawdzaj wszystkie kable od modułu do drzwi,między drzwiami i budą aż do kostki w środku przy lewym słupku pod wykładziną
            to je to
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              Chłopaki o jakim module piszecie? Czy o module komfortu, który według informacji z forum mieści się gdzieś za licznikami (nie wiem , bo nie widziałem) , czy o module sterowania drzwi, który mieści się w drzwiach razem z silniczkiem do podnoszenia szyby (to już widziałem wielokrotnie). Robiłem dwie OI, w których objawy jakie ma mateosp , były spowodowane przegnitym pinem w module sterowania drzwi. Na forum piszą, że dość często przerywają się też kabelki w tunelu między drzwiami a budą.

              Uciekając troche od tematu, czy to prawda, że w niektórych OI moduł komfortu był w drzwiach? Jak wpiszę numer mojego komfortu zczytany VAGiem na stronę eBaya lub allegro, to mi się pojawiają takie szpeja co mam w drzwiach.

              Komentarz


              • #8
                mi chodziło o moduł w drzwiach
                W ASO też to nazywają moduł komfortu konkretnych drzwi.
                był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
                jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



                komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

                Komentarz


                • #9
                  W drzwiach razem z silniczkiem opuszczania szyb jest moduł sterowania,który ma wtyczkę 29 pinóLinkł komfortu znajduję się nad pedałami,nad osłoną.To są dwie różne rzeczy i niektórzy mylnie je nazywają.
                  http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                  Pozdrawiam ANIOL

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X