Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Lewe lusterko nie reguluje sie, ale...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Lewe lusterko nie reguluje sie, ale...

    Zamieszczone przez r2r
    Northeusz, jeśli motoryzacja dalej będzie tak ślepo brnęła w kieszeń klienta, to takie Niemcy pewnie sobie jakoś poradzą, ale na kieszeń Polaka i jego chęć podbudowywania sobie ego, lanusując się sprowadzanymi "okazjami", "niebitymi laleczkami" itp...pozostanie najbrutalniejsza opcja z wszystkich, sprowadzająca w momencie z obłoków na ziemię...
    I tak będzie. Koncerny, nieważne czy to motoryzacyjne, w swoim podejściu makro nie przejmują się Polską, i ile tutaj obywatel będzie zarabiał na nowy samochód. Dla nich jesteśmy jakimś tam rynkiem zbytu, nieznacznie wpływającym na słupki sprzedaży w podsumowaniu ogólnym. To tak samo jakby w PL powstawały rodzime - polskie samochody. I u nas byłyby tanie, ale w dajmy na to takim Kazachstanie czy innym ZaUralu, gdzie ludzie miesięcznie zarabiają ułamek naszych dochodów nie mogliby sobie na niego pozwolić. Ktoś obnizyłby cenę? Na pewno nie.
    VW w zeszłym roku miał znaczący wzrost sprzedaży i co ciekawe, nie tylko na dieslach . Jeśli nie na dieslach, to co na zachodzie jest jeszcze głównie oferowane - TSI . Dla VAG-a w podsumowaniu roku TSI sprzedają się rewelacyjnie, w PL jeśli chodzi o sprzedaż O3, G7, Leona z nowmi TSI też wygląda to więcej niż dobrze. Jak dla mnie to nie ma nad czym rozpaczać i jojcyć bo szkoda zdrowia .
    Kiedyś r2r siądziesz za kierę swojego następnego samochodu, depniesz na jakiejś wielopasmowej A..cośtam i wsłuchując się w delikatny świst turbiny uśmiechniesz się myśląc .... to jest to :diabelski_usmiech

  • #2
    Lewe lusterko nie reguluje sie, ale...

    ...jak je recznie rusze i chyba glownie chodzi o jego prawy gorny rog to zaczyna dzialac. jesli lewe nie dziala to prawe i tak sie reguluje, wiec chyba nie wina samego wlacznika?! czy trzeba by raczej szukac w samym lusterku??
    nie wyglada to tak jakby sie blokowalo bo jak nie dziala to silniczek nie brzeczy, no ale jak juz porusze to wraca do normy i brzeczy i dziala

    Komentarz


    • #3
      Ha u mnie mam podobnie Tylko tyle, że u mnie jak porusze tym joystickiem do regulacji to silniczek słychać, że chodzi :P , a do tego jak porusze palcem je to od pewnego momentu łapie i przesuwa się, tylko tyle że w dół i w lewo trochę, za to do góry już nie koniecznie tak chętnie idzie :P ale silniczek chodzi
      Za jakiś czas kupuję nowy wkład, żeby sprawdzić czy to może wystarczy wymienić na nowe :P

      Ale na obecną chwilę nie wiem, nie dotykałem się póki nie będę miał wkładu nowego to nie ruszam xD
      http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
      https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

      Komentarz


      • #4
        Kupiłemctavke niedawno jakiś tydzień temu... 1,9tdi 90KM AGR 2000r

        Mam taki problem, zamiast pozycji 0 w przełączniku lusterek mam pozycję podgrzewania, i teraz taki myk:
        jak chce regulować prawe lusterko na pozycji R to się reguluje prawe a jak chce lewe na pozycji L to reguluje się prawe :? heh... Mieliście coś podobnego?

        Do tego nie działa tylna wycieraczka, ale z tego co patrzyłem to chyba coś z silniczkiem, i nie pokazuje mi na desce rozdzielczej temp wody. Wskazówka cały czas jest opadnięta... nawet po przejechaniu 50km... Tak to raczej wszystko. Wcześniej mi się klapa nie zamykała z centralnego ale to styk zaśniedziały w bagażniku na złączce...

        Pozdrawiam,
        Piotrek

        Komentarz


        • #5
          kolego miałem to u siebie
          sprawdź przewody w osłonie gumowej pomiędzy drzwiami a budą, jeśli tam wszystko ok, to zdejmij bok tapicerki drzwi i sprawdź piny w module sterującym, ja miałem je ugnite -> wymiana modułu i wszystko gra.
          Co do sterowania, to tak chyba jest w każdym aucie VW sterując L ustawia się lewe + prawe a sterując P tylko prawe.
          pozdrawiam

          P.s. jak zdejmiesz bok, zrób zdjęcia numerom silniczka od szyb i modułu sterującego, w przypadku konieczności wymiany nie będziesz musiał tego szukać.
          był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
          jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



          komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

          Komentarz


          • #6
            bula1990, mam dokładnie ten sam problem. Czy działa Ci podgrzew lewego lusterka? Bo moje zachowuje się tak jakby wcale prądu nie dostawało, ani regulacji ani podgrzewu.
            رافال
            Spoty
            Cause freedom is a lonely road
            My O2FL

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez rafiki
              bula1990, mam dokładnie ten sam problem. Czy działa Ci podgrzew lewego lusterka? Bo moje zachowuje się tak jakby wcale prądu nie dostawało, ani regulacji ani podgrzewu.
              Wiesz co jak rozbiorę zwierciadło i drzwi w najbliższych dniach to obczaję wszystko, sprawdzę miernikiem i git.
              Chyba że podgrzewanie lustra idzie wyczuć na dotyk jakoś? Bez demontażu? Powinno być cieplejsze, ale nie wiem czy w obecnych temperaturach coś wyczuję...

              Komentarz


              • #8
                bula1990, wystarczy, że po deszczu ustawisz podgrzewanie i powinno po paru minutach zacząć wysychać. Ja tak czasem robię jak już w lusterkach nic nie widzę i prawe się osusza a lewe nie dodatkowo mam problem z centralnym, ale to już dłuższa opowieść, przy której każdy do tej pory łapał się za głowę :wink: więc w pewnym sensie moje autko jest wyjątkowe :diabelski_usmiech

                [ Dodano: Sob 13 Lip, 13 20:20 ]
                oczywiście wiesz, że to działa tylko z ogrzewaniem tylnej szyby?
                رافال
                Spoty
                Cause freedom is a lonely road
                My O2FL

                Komentarz


                • #9
                  rafiki, dobrze wiedzieć a jeżeli mam oszkodzone ogrzewanie tylnej szyby (bo odpadło coś od szyby co było do niej przylepione) a włącze ogrzewanie to działa w luterkach grzanie czy też nie :?:

                  Komentarz


                  • #10
                    n.antek22, powinno działać, bo zasilanie idzie od włącznika, a nie od samego ogrzewania tylnej szyby. Przynajmniej w O1, ale myślę, że nikt nie byłby na tyle yntelygenty żeby tak to zaprojektować w O2
                    رافال
                    Spoty
                    Cause freedom is a lonely road
                    My O2FL

                    Komentarz


                    • #11
                      rafiki, n.antek22, Ogrzewanie lusterek nie jest związane z ogrzewaniem tylnej szyby.To są dwie oddzielne funkcję.Na początku użytkowania O1 też mi tak powiedzieli i jakiś czas jezdziłem z załączonym ogrzewaniem lusterek.Załącz na minutę ogrzewanie lusterek i dotknij lustra,wyczujesz ciepło jak ci działają.Oczywiście tylna szyba wyłączona.Zrób próbę i napisz co się dzieje.
                      http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                      Pozdrawiam ANIOL

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez michalrh Zobacz wpis
                        kolego miałem to u siebie
                        sprawdź przewody w osłonie gumowej pomiędzy drzwiami a budą, jeśli tam wszystko ok, to zdejmij bok tapicerki drzwi i sprawdź piny w module sterującym, ja miałem je ugnite -> wymiana modułu i wszystko gra.
                        Co do sterowania, to tak chyba jest w każdym aucie VW sterując L ustawia się lewe + prawe a sterując P tylko prawe.
                        pozdrawiam

                        P.s. jak zdejmiesz bok, zrób zdjęcia numerom silniczka od szyb i modułu sterującego, w przypadku konieczności wymiany nie będziesz musiał tego szukać.
                        Witam Grono użytkowników, mam ten sam problem, tzn, nie grzeje lew lustro, sterując lewym chodzi również prawe, napięcie zmierzone, dociera, wkład zdjęty mata zmierzona jest przejście. moduł wyjęty i podmieniony z innej skody wszystkie piny ok, dalej te same objawy, (czy ten moduł sterowania ze zdjęcia miałeś na myśli czy szukać przy silniku szyb) kable w drzwiach ok, cała wiązka przejrzana w drzwiach, wszystko wygląda ok, nic tam nie znalazłem. Jeśli ktoś ma pomysł czego i gdzie szukać będę wdzięczny za każdą podpowiedź, pozdrawiam, ALL. Zdjęcie WhatsApp 2023-11-14 o 18.44.37_e5c36641.jpg

                        Komentarz


                        • #13

                          Roddi29​, cytat dotyczy Octavii 1. Z Twoją łączy ją tylko marka i nazwa modelu. Octavia 1 ma zupełnie inny moduł, w zupełnie innym miejscu.
                          Zamieszczone przez Roddi29 Zobacz wpis
                          sterując lewym chodzi również prawe
                          Tak ma być.
                          Zamieszczone przez Roddi29 Zobacz wpis
                          nie grzeje lew lustro, napięcie zmierzone, dociera
                          Do konektorów od grzania daj żąrówkę, zwykłą W5W i przekręć pokrętło lusterek na grzanie, na odpalonym silniku. Żarówka ma się zaświecić. Jeśli nadal nie grzeje wkład, to go wymień. Mam nówke sztuke więc zapraszam na wymianę.
                          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X