Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Siłownik centalnego zamka klapy bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Siłownik centalnego zamka klapy bagażnika

    Zamieszczone przez piramida
    Trancer, zastanawiam sie czy ustawiając zbieżność np na -50 trzeba ją później poprawiać gdy samochód zejdzie do -60 lub -40? Wydaję mi se że 1cm nie gra roli?
    gra rolę

    trzeba ustawić

  • #2
    Siłownik centalnego zamka klapy bagażnika

    Co może być przyczyną niezamykania bagażnika poprzez centralny zamek? Siłownik sprawny (sprawdzony po podłączeniu do kostki zasilającej otwieranie klapki wlewu paliwa), prąd do niego dochodzi, zamek mechanicznie również sprawny.
    Mam swoją teorię, która głosi, że napięcie na siłowniku pojawia się na zbyt krótki czas , przez co jest on niewystarczający do jego prawidłowego zadziałania. Czy to może być prawda? Jeśli tak, to jak przywrócić mu rozum? Czy tym steruje moduł komfortu? Czy jest to jakoś ustawialne?
    W ramach testu podpiąłem siłownik klapki paliwa do wtyczki centrala, i też nie zadziałała. Czyli coś jest nie tak z tym prądem chyba ...
    Staram się pisać poprawnie po polsku.

    Komentarz


    • #3
      Odgrzeje trochę temat, nie che zakładać nowego:

      Znowu dopadł mnie brak możliwości otwarcia klapy bagażnika.
      Siłownik zawiesił się i ani drgnie.
      Jest to już 3 siłownik w przeciągu 2lat.
      Oczywiście po rozebraniu dalej działa ale ząbki są już lekko zeszlifowane i dalej będzie się zawieszal.

      Są jakieś wzmocnione te siłowniki?? Co radzicie?

      p.s. zawsze kupuje ORI używkę ale stan idealny
      Auto: Octavia 1 1.9 TDI AHF 110KM 2000r
      ---
      Pomogę - Kasowanie Błędów Nowy Dwór Maz i okolice
      OPEL (OP-COM do 2010) i VAG (VW Audi Skoda Seat do 2004 - czasami do 2010)

      Komentarz


      • #4
        salvado, centralnym zamkiem steruje moduł znajdujący się w drzwiach kierowcy. Sprawdź piny w kostce na module, bo lubią gnić. Jeżeli wymieniałbyś moduł, to musi być dokładnie z tym samym numerem - inny nie zadziała. Ale najprościej znaleźć jakikolwiek moduł z Twojej wersji wyposażenia i wymienić same kostki. Centralny zamek to jedna ze standardowych bolączek O1.
        رافال
        Spoty
        Cause freedom is a lonely road
        My O2FL

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X