Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Obudowa silniczka do podnoszenia szyb

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Obudowa silniczka do podnoszenia szyb

    Ja mogę spróbować 8)

  • #2
    Obudowa silniczka do podnoszenia szyb

    Witam,

    Padł mi elektryczny mechanizm opuszczania/podnoszenia szyby po stronie kierowcy. Poczytałem, rozkręciłem tapicerkę i wyjąłem cały mechanizm. Poza połamanymi śligami, mam również połamaną obudowę silnika oraz element na który nawija się linka. Silnik jest sprawny więc mam pytanie: czy mogę osobno dokupić takie części czy musze zainwestować w nowy silnik...

    Z góry dzięki.
    Załączone pliki
    Octavia I Combi 4x4 SLX
    115KM AZH 2.0 + LPG

    Komentarz


    • #3
      Ślizgi jak i to kółeczko, na które nawija się linka wchodzą w skład zestawu naprawczego razem z linkami. Stosunkowo nie droga sprawa. Natomiast obudowa silniczka to chyba nie jest dostępna osobno tylko razem z silniczkiem.
      Popytaj na szrotach, może mają. Albo spróbować skleić kropelką. Jak się bardzo nie rozsypało tylko pęło na dwie części , które w miarę do siebie pasują to powinno trzymać. Od czego ci to pękło ?
      No i koniecznie zostaw sobie ten moduł sterowania drzwiami, żebyś nie miał później problemów z elektryką.

      Komentarz


      • #4
        karollog, Jak byś czasem jednak wymieniał silniczek to pamiętaj żeby zostawić i przełożyć do nowego silniczka moduł sterowania(ta czarna skrzyneczka z 29 pinami przy silniczku).Każdy model ma swój moduł i nie można zamieniać bo będziesz miał szopki ze sterowaniem:regulacja i ogrzewanie elektrycznych lusterek,centralny zamek z pilota,oświetlenie wnętrza,lampki ostrzegawcze w drzwiach,migająca dioda safe(zaryglowania drzwi).Przerabiałem temat modułu sterowania jak mi zgniły w nim trzy piny i wiem co piszę.
        http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
        Pozdrawiam ANIOL

        Komentarz


        • #5
          Dzięki za tak szybkie odpowiedzi!

          Już niebawem zacznę ogarniać temat! ...A na razie szyba jest podparta na zajebistym kawałku PVC rurki . Zimo jest wiec i tak okien nie otwieram.

          [ Dodano: Sob 26 Paź, 13 19:23 ]
          Witam,

          Szyba kierowcy już działa, wszystko ok.

          Jednak pojawił się podobny problem.

          1) Główny panel sterujący w drzwiach kierowcy podnosi/opuszcza 4 szyby bez problemu.

          2) Szyby natomiast nie podnoszą/opuszczają się gdy wciskam przycisk w tylnych drzwiach (prawe i lewe). Chcąc nimi sterować muszę to robić z głównego panelu sterującego.

          3) Centralny zamek nie działa w prawych tylnych drzwiach, z pozostałymi drzwiami wszystko ok, nawet z tylnymi lewymi gdzie nie mogę opuszczać szyb przyciskiem w nich wbudowanym.

          Oczywiście rozebrałem tapicerkę w celu stwierdzenia przerwanych przewodów. Nic.

          Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?

          Domyślam się, ze będę potrzebował woltomierza albo sprawdzić tego w komputerze... .





          Oraz pytanie bonus-zagadka. Co to jest za "pudełeczko" na moim kokpicie...
          Załączone pliki
          Octavia I Combi 4x4 SLX
          115KM AZH 2.0 + LPG

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X