Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mapa Benzyny

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mapa Benzyny

    Zamieszczone przez kazik4x4
    Brit Premium
    Co prawda mam Spanielkę ale rodzice dziewczyny mają jej brata i też dajemy im tą karmę, tylko nie wersji sport. Rodzice mają Westkę i też wcina Brit Premium. Wcześniej były inne karmy i różnie było z jedzeniem. Tą karmę wszystkie 3 pieski wcinają aż miło

    Z racji, że Spanielki mają dopiero koło 8 miesięcy zastanawiam się nad witaminkami. Ma ktoś doświadczenie jak to jest, kiedy trzeba dawać i w ogóle? Bo Mała żre gips, normalnie z pod drzwi wyskrobuje i zjada no i niestety bardzo jej sierść wypada Ktoś ma jakieś pomysły?
    www.marekmiszczak.pl

  • #2
    Mapa Benzyny

    Witam Wszystkich,
    Co jakiś czas rozjeżdża mi się mapa benzyny. Po odpięciu aku na noc wszystko wraca do normy, ale trwa to około 2-3 tygodni i znowu mapa sie rozjeżdża (auto na ssaniu ma falujące obroty po złapaniu temperatury wszystko jest ok). Na gazie odpala normalnie. Jak to naprawić, z czego wynika ta zmiana?
    Paweł

    Komentarz


    • #3
      Gaz jest zle ustawiony, wiec rozjezdza mape benzyny...przy okazji to powinien walic checkiem bo inaczej to skad wiesz ze jest problem ??

      Na podstawie czego stwierdzasz ze mapa benzyny sie rozjezdza ?? W sterowniku LPG kontrolujesz czy jak??

      Na korekty dlugoterminowe patrz, a nie zadne mapki :diabelski_usmiech
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Maicroft
        przy okazji to powinien walic checkiem
        No właśnie niekoniecznie. :roll: Jak gaz jest bardzo niewiele przestawiony to nie wywali checkiem tylko będzie się pomału adoptował
        FIAT Service

        Komentarz


        • #5
          są magicy co przy gazie wyłączają kontrolkę check
          Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

          Komentarz


          • #6
            Ale jak adaptacja rozjedzie sie o ponad 25% to musi walnac bledem.

            Wiadomo, ze lampke mozna wywalic :twisted:

            Jednak dalej nie dostalem odpowiedzi: na podstawie czego kolega stwierdza ze sterownik benzyny rozjezdza sie
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Znajomy mi polecił odpięcie aku na noc, tak zrobiłem, rano odpaliłem i zostawiłem na benzynie na około 15 minut (powiedział ze w tym czasie sam się ustawi). Tak tez się stało. Około 3 tygodnie było ok potem znów zaczął się dusić. Powtórzyłem operacje, znów było ok mniej więcej tyle samo czasu. Vaga mam, podpinałem się, ale żadnych błędów nie ma.
              Jak odpalam na gazie to chodzi elegancko, więc to chyba musi być mapa benzyny.
              Reasumując muszę pojechać do gazownika i powiedzieć że źle jest ustawiony gaz i musi to poprawić tak?
              Paweł

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez PKZ
                Reasumując muszę pojechać do gazownika i powiedzieć że źle jest ustawiony gaz i musi to poprawić tak?
                Tak
                FIAT Service

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Damian-jg
                  Zamieszczone przez PKZ
                  Reasumując muszę pojechać do gazownika i powiedzieć że źle jest ustawiony gaz i musi to poprawić tak?
                  Tak
                  Dzięki.
                  Paweł

                  Komentarz


                  • #10
                    Mieszanka zbyt bogata na gazie, ECU benzynowe skraca Ci czas wtrysku aby to skorygować, a potem odpalasz na benzynie i te czasy wtrysku są za krótkie i zaczyna się krztusić dusić dławić itd. Prawidłowo ustawiona instalacja powinna mieć takie same czasy wtrysku przy pracy na benzynie, jak i po przełączeniu na gaz czasy wtrysku ECU benzynowego powinny być takie same. Wtedy korekty długoterminowe oscylują w okolicach 0% i żadnych problemów nie ma. W moim przypadku korekty długoterminowe na niskich obrotach mam +3%, a na wysokich -8% i wszystko chodzi jak należy, mógłbym jeździć do gazowników i prosić ich żeby kolejny raz ustawiali, ale na razie nie ma to dla mnie sensu. Jak skończy się gwarancja to sam to dopieszczę do 0%

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X