Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Po wymianie anteny nadal problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Po wymianie anteny nadal problem

    cbool10, jaki budżet? mogę polecić Goodyear UG, Fulda kristall montero

    a felgi zregenerujesz napewno w cnf na Osowej lub w Gdyni firma Nirfi lub Lema-Trans ( Hutnicza 1 )

    CNF AUTOSERWIS | Gdańsk Osowa | 26 lat doświadczenia

    NIRFI opony, felgi, mechanika pojazdowa, autoszyby

    Link

    a najtaniej to zrobisz na Hutniczej 40 w firmie Polkolor

    Strona nie została znaleziona - Polkolor

  • #2
    Po wymianie anteny nadal problem

    Radio odbieralo slabo, szumialo itd. Wymienilem antene ze wzmacniaczem, niby ori ze znaczkiem vw i numerem. Odbior sie poprawil i juz nie bylo szumow, ale ostatnio pojawily sie jakby pojedyncze trzaski, niby radio odbiera ladnie, ale czasem nawet na rmf-ie wystepuja nie tyle szumy co takie pojedyncze nastepujace co jakis czas (co chwila, ale pomiedzy nimi ladnie odbiera) trzaski zaklocenia. Gdy auto stoi lapie stacje na stacji i gra ladnie , jak odpale silnik dalej tak samo, ale jak juz jade to dzieje sie tak jak napisalem i juz sam nie wiem czego szukac. Mam podpiety wzmacniacz do suba, ale miale go na dlugo zanim zaczely sie problemy z odbiorem stacji radiowych. Nie sa to tez takie zakocenia jak bywa przy CB od urzadzen elektrycznych w samochodzie. Czyli nie narastaja z obrotami nie nasilaja sie.
    To takie trzaski jakby ktos kable zwieral albo problem z masa byl.

    ps. po fakcie jak rozkrecilem stopke w starej antenie to wzmacniacz wyglada zdrowo, bez nalotow itp, ale zaklocenia wygladaja ciut inaczej na nowej a na starej.

    Komentarz


    • #3
      radio fabryczne czy zwykle ?
      Ja mam podobny problem, mam zwykle radio i na trasie odbiór tragiczny, raptem parę stacji mi łapie. W mieście łapie więcej ale i tak nie za dużo. W radiu zamontowany jest "separator".
      Próbowałem na rożne sposoby wybadać w czym problem, zdjąłem antenę, stopka antenowa była trochę zaśniedziała, przeczyściłem ja szczotka nie pomogło. Dobrałem się do środka anteny, na forum polecaliście żeby przewód przylutować bezpośrednio (z pominięciem wzmacniacza) do bata. Również to nie pomogło.
      Końcówka kabla wygląda ok.
      Dałem sobie z tym spokój ale teraz będę miał kilka dni wolnego to powalczę ponownie.
      Patrze w książkę serwisowa i poprzedni właściciel miał ten sam problem, jedynie zamontowali mu już wcześniej wspomniany "separator".

      Jakieś pomysły ?[/list]

      Komentarz


      • #4
        ja mam radio fabryczne wiec bez separatora, a antene wymienilem cala choc tak jak pisze okazalo sie ze wzmacniacz w starej nie jest nawet zasniedzialy, a zaklocenia juz sie pojawialy. U mnie radio zbiera cala mase stacji i slychac ze sygnal jest dobry, graj mocno i czysto, poza tymi wspomnianymi trzaskami tak jakby przejezdzac pod liniami energetycznymi. Czasem jest ok innym razem nie.

        Komentarz


        • #5
          Ja tam radia nie słucham zbytnio bo zazwyczaj z USB...ale też może mi ktoś coś poleci...dodaje gazu szum się zwiększa nawet na USB czy AUX-ie..ale tylko wtedy powstaje ten szum gdy muzyka nie gra-radio Alpine CDE-104BTi,szum jest tylko w czasie jazdy nawet przy wyłączonym CB,na poprzednim JVC nie było tego problemu.Ktoś miał podobnie i się z tym uporał?? Pozdrawiam
          O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
          Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

          Komentarz


          • #6
            lukasz16v, powinienes sprobowac filtra, grzebiac po goglach widzialem takie tematy i ludzie polecali dobrac filtr, tylko ze sa rozne rodzaje z tego co widzialem bo to wyglada na zaklocenia od alternatora. przeczytaj to
            Auto Świat - Portal motoryzacyjny

            [ Dodano: Sro 18 Gru, 13 18:38 ]
            wczoraj na Kraku radio gralo super wszystkie stacje czysciutko i ladnie chociaz nie lapalo ich tak duzo jak u mnie. Potem u mnie tez gralo spoko, a dzis juz np. slyszalne byly szmery czasem.

            Komentarz


            • #7
              Golas27, Dzięki.Chyba właśnie bd musiał jakiś filtr przeciwzakłóceniowy dokupić bo przerwa w piosence i zaczynają się te szumy,trochę to denerwujące..;/
              O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
              Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

              Komentarz


              • #8
                Czytam już któryś z kolei temat odnośnie słabego sygnału ale nie znalazłem takiego problemu jaki występuje u mnie. Mam radio STREAM w OII Elegance z 2005r. Od niedawna radio gubi zasięg fal i po wyjeździe z miasta praktycznie nie ma możliwości słuchania nawet RMFu. Do tej pory ustaliłem następujące rzeczy:
                - na wyjściu antenowym radio ma 12V czyli wbudowany w niego separator jest sprawny;
                - kabel został przedzwoniony i nie ma przerwy ani zwarcia do masy (na końcu kabla też jest 12V);
                - antena została wymieniona na nową;
                - po zastosowaniu 2 metrowego kawałka drutu miedzianego zamiast anteny radio nadal źle odbiera;
                - vcds nie wykazuje żadnych błędów:
                - prawdopodobnie objawy pierwszy raz pojawiły się w burzowym dniu i zastanawiam się czy może mieć to jakiś wpływ.
                Zauważyłem, że jak jestem w miejscu gdzie jest słaby sygnał to radio odbiera lepiej z wyłączonym zapłonem. Po włączeniu zapłonu zaczyna szumieć.
                Jeżeli ktoś ma pomysł co jeszcze trzeba sprawdzić to będę wdzięczny za info Jeżeli ktoś z okolic Katowic mógłby zamienić się radiem na chwiowy test to będę bardzo wdzięczny i może uda się sprawdzić czy to wina radia.

                Komentarz


                • #9
                  Mam ten sam problem, rownierz wszystko wyminiłem i dalej kiepsko obiera. Może problemem jest masa. Zakłócają rownierz żarówki led, można wyjąć i wtedy sprawdzić, choć ja u siebie ich nie mam.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja też nie mam żadnych led'ów. Może masz rację i warto byłoby spróbować podłączyć dodatkowo masę, ale dziwne jest to, że problem zaczął się nagle bez żadnej ingerencji :/

                    Komentarz


                    • #11
                      Re: Po wymianie anteny nadal problem

                      Zamieszczone przez Golas27
                      Radio odbieralo slabo, szumialo itd. Wymienilem antene ze wzmacniaczem, niby ori ze znaczkiem vw i numerem. Odbior sie poprawil i juz nie bylo szumow, ale ostatnio pojawily sie jakby pojedyncze trzaski, niby radio odbiera ladnie, ale czasem nawet na rmf-ie wystepuja nie tyle szumy co takie pojedyncze nastepujace co jakis czas (co chwila, ale pomiedzy nimi ladnie odbiera) trzaski zaklocenia. Gdy auto stoi lapie stacje na stacji i gra ladnie , jak odpale silnik dalej tak samo, ale jak juz jade to dzieje sie tak jak napisalem i juz sam nie wiem czego szukac. Mam podpiety wzmacniacz do suba, ale miale go na dlugo zanim zaczely sie problemy z odbiorem stacji radiowych. Nie sa to tez takie zakocenia jak bywa przy CB od urzadzen elektrycznych w samochodzie. Czyli nie narastaja z obrotami nie nasilaja sie.
                      To takie trzaski jakby ktos kable zwieral albo problem z masa byl.

                      ps. po fakcie jak rozkrecilem stopke w starej antenie to wzmacniacz wyglada zdrowo, bez nalotow itp, ale zaklocenia wygladaja ciut inaczej na nowej a na starej.
                      Może gdzies kabel przetarty od anteny co idzie do radia
                      Na Wydechu, wrrr...

                      Komentarz


                      • #12
                        Zdecydowałem się na wymianę radia. Kupiłem nowe nieużywane więc nie może być uszkodzone. Przez kilka dni chodziło super i trzymało fale nawet w bardzo kiepskich miejscach. Niestety po 4 dniach problem powrócił i nowe radio zaczęło gubić fale tak samo jak to stare :///// Czy może być tak że radio dostanie zbyt wysokie/niskie napięcie albo coś jest nie tak w instalacji elektrycznej i powoduje to uszkodzenie głowicy FM w radiu albo poprostu radio łapie zakłócenia z instalacji? Pomóżcie bo jusz szlag mnie trafia jak jade i co chwila zaczyna szumieć tak a poza miastem to już w ogóle masakra. Dodam, że VCDS nie wykazuje błędów.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez ralph178
                          Zdecydowałem się na wymianę radia. Kupiłem nowe nieużywane więc nie może być uszkodzone. Przez kilka dni chodziło super i trzymało fale nawet w bardzo kiepskich miejscach. Niestety po 4 dniach problem powrócił i nowe radio zaczęło gubić fale tak samo jak to stare :///// Czy może być tak że radio dostanie zbyt wysokie/niskie napięcie albo coś jest nie tak w instalacji elektrycznej i powoduje to uszkodzenie głowicy FM w radiu albo poprostu radio łapie zakłócenia z instalacji? Pomóżcie bo jusz szlag mnie trafia jak jade i co chwila zaczyna szumieć tak a poza miastem to już w ogóle masakra. Dodam, że VCDS nie wykazuje błędów.
                          Sprawdz czy masz podlaczone radio do pradu tak ze po wylaczeniu zaplonu prad trzyma pamiex radia, zacznij os tego. Jak to nie pomoze przeciagnij zasilenie prosto od akumulatora i sprawdz tak, bo moze masz gdie instalacje uwalona.
                          Na Wydechu, wrrr...

                          Komentarz


                          • #14
                            Pamieć trzyma normalnie i radio można załączyć bez kluczyka więc z dostępnością zasilania nie ma problemu. Z działaniem CD nie ma żadnego problemu - tylko na radiu gubi fale i nawet jak ręcznie nastawię na częstotliwość, na której jest np RMF to co jakis czas go zgubi a wystarczy przejechać kilka metrów i zasięg już jest :/

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez ralph178
                              Pamieć trzyma normalnie i radio można załączyć bez kluczyka więc z dostępnością zasilania nie ma problemu. Z działaniem CD nie ma żadnego problemu - tylko na radiu gubi fale i nawet jak ręcznie nastawię na częstotliwość, na której jest np RMF to co jakis czas go zgubi a wystarczy przejechać kilka metrów i zasięg już jest :/
                              Gubi zasieg na kazdej stacji, ale stacje sa zapisane pod klawiszami i sie nie kasuja tak?

                              [ Dodano: Pon 23 Cze, 14 20:06 ]
                              Zamieszczone przez ralph178
                              Pamieć trzyma normalnie i radio można załączyć bez kluczyka więc z dostępnością zasilania nie ma problemu. Z działaniem CD nie ma żadnego problemu - tylko na radiu gubi fale i nawet jak ręcznie nastawię na częstotliwość, na której jest np RMF to co jakis czas go zgubi a wystarczy przejechać kilka metrów i zasięg już jest :/
                              Czy gubi fale, i czy numer czestotliwosci jest wyswietlany na lcd radia?
                              Na Wydechu, wrrr...

                              Komentarz


                              • #16
                                Jakie radio? może separator antenowy załatwi sprawę...
                                VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                                Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                                Komentarz


                                • #17
                                  Gubi zasieg na kazdej stacji, ale stacje sa zapisane pod klawiszami i sie nie kasuja tak?
                                  Dokładnie tak jest.

                                  Czy gubi fale, i czy numer czestotliwosci jest wyswietlany na lcd radia?
                                  Numer częstotliwości jest wyświetlany i nazwa stacji też np. na zmianę pokazuje RMF FM i 93.00 MHz.

                                  Radio zachowuje się tak jakby była padnięta antena albo kabel bo na wszystkich stacjach sygnał radiowy jest bardzo słaby nawet jeżdżąc po mieście.
                                  Winę anteny jednak wykluczam bo wymieniłem ją zaraz przed wymianą radia. Stara antena miała opór 2 MΩ, a nowa ma ok 200 Ω i z tego co się doczytałem to tyle powinno być.

                                  Jakie radio? może separator antenowy załatwi sprawę...
                                  Radio to oryginał Skody Audience MP3 kupione parę dni temu jako nowe nieużywane. Wcześniej miałem radio STREAM bez MP3 i były takie same objawy. Po 4 dniach bezproblemowego użytkowania nowego radia problemy powróciły.

                                  Mierzyłem napięcie na kablu antenowym zaraz przed anteną i cały czas jest 12V więc raczej separator bym wykluczył, ale nie wiem czy dla pewności nie kupić innego i nie podpiąć :?

                                  Jeżeli ktoś może podać jakie powinny być wartości napięć (w zależności od położenia kluczyka) na poszczególnych pinach wtyczki do radia to będę wdzięczny.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Witam,
                                    u mnie problemem okazała się ładowarka usb Griffin, jest mała więc cały czas siedziała w gnieździe zapalniczki.
                                    Po wyjęciu jak ręką odjął. Problem może dotyczyć wielu patrząc na to ile tych ładowarek się sprzedaje.

                                    Link

                                    Może komuś ta informacja się przyda.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez cieniu1
                                      Witam,
                                      u mnie problemem okazała się ładowarka usb Griffin, jest mała więc cały czas siedziała w gnieździe zapalniczki.
                                      Po wyjęciu jak ręką odjął. Problem może dotyczyć wielu patrząc na to ile tych ładowarek się sprzedaje.

                                      Link

                                      Może komuś ta informacja się przyda.
                                      Jeśli na kablu od ładowarki nie ma rdzenia ferrytowego, to jego dołożenie powinno pomóc.
                                      Link

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X