Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z otwieraniem centralnego zamka...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z otwieraniem centralnego zamka...

    Dokładnie musiałbyś sprawdzić w całym zakresie nieraz maja tak że np przy 60-70 podają sygnał -40C a poza tym zakresem prawidłowe dane. Ja jeszcze sprawdzam kable do niego przez odpięcie czy pojawią się błędy (napięcie za niskie) i robię zworę na 3-4 powinien pojawić się błąd od zwarcia (napięcie za wysokie) jak tak to kable ok winny czujnik

  • #2
    Problem z otwieraniem centralnego zamka...

    Problem być może wyda się błahy, ale z uwagi na fakt, że jestem posiadaczem octavki od wczoraj jak dla mnie uciążliwy mianowicie...
    Zacznijmy od tego... - mam otwarte drzwi,...
    gdy chcę je zamknąć wkładam kluczyk do zamka i lekko przekręcam w lewo, ryglują się zamki... w momencie gdy chcę aktywować te czerwone światełko które znajduje się wewnątrz na drzwiach przekręcam jeszcze raz mocniej w prawo - wtedy jeszcze raz słychać domykające się zamki i włącza się kontrolka.. wszystkie zamki zamknięte i czerwona dioda miga.... do tego momentu jest wszystko ok....

    Problem pojawia się w momencie gdy chcę otworzyć ponownie...
    Wkładam kluczyk do przekręcam w lekko w lewo i.... zamek niby się odryglowuje ( a właściwie nadal jest zamknięty) ale za to otwierają się wszystkie szyby... i tu jest pies pogrzebany.. o co tu chodzi..?? Gdy poprzekręcam jeszcze w lewo drzwi się otworzą normalnie...

    Co zauważyłem, że gdy zamykam drzwi bez uruchamiania tej czerwonej diody tzn. lekko w lewo ten problem z szybami i z niemocą otworzenia drzwi nie występuje...
    Kolejną sprawą którą zauważyłem jest to, że w momencie gdy mam pozamykane zamki wraz z uruchomioną czerwoną diodą wkładam kluczyk do klapy bagażnika, przekręcam w lewo, to następuje odryglowanie wszystkich drzwi i wyłączenie czerwonej diody...

    Wypowiedzcie się w tym temacie i proszę o poradę..
    Dziękuję

    [ Dodano: Nie 29 Gru, 13 10:49 ]
    Pomoże ktoś..?

    Komentarz


    • #3
      Otwieranie w lewo, zamykanie w prawo. Przekręcenie kluczyka w lewo przy otwartych zamkach, to "otwieranie otwartych" , słychać pracę siłowników, ale zamki nie powinny się zaryglować. Przynajmniej u mnie tak jest. To samo w prawo z "zamykaniem zamkniętego".
      Wszystkie drzwi powinny się otworzyć przy otwieranu klapy. To samo z zamykaniem kluczykiem klapy, wszystkie drzwi powinny się zamknąć.
      Nie mam tu na myśli opcji w ktorej można oddzielnie otworzyć/zamknąć kluczykiem sam tylko bagażnik.

      Komentarz


      • #4
        Ok ok, wszystko się zgadza... ale czym spowodowane jest otwieranie szyb..?

        Komentarz


        • #5
          ralfiolawa, moduł w drzwiach kierowcy odpowiada za centralny zamek w całym samochodzie i za funkcję otwierania szyb jak dłużej przytrzymasz przekręcony kluczyk/wciśnięty przycisk.
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz


          • #6
            ralfiolawa, Jak zamykasz kluczem to po przytrzymaniu dłużej w pozycji zamykania szyby ci się zamkną jak masz funkcję domykania szyb.Tak jak pisał kolega rafiki,
            http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
            Pozdrawiam ANIOL

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez aniol
              po przytrzymaniu dłużej w pozycji zamykania szyby ci się zamkną jak masz funkcję domykania szyb
              pod warunkiem, że wszytko gra bo jak masz domykanie szyb a się nie domykają to problem jakiś jest - przewody albo sam moduł nie bangla :wink:
              رافال
              Spoty
              Cause freedom is a lonely road
              My O2FL

              Komentarz


              • #8
                rafiki, Oczywiście jak to pisałem to miałem na myśli że wsio jest sprawne.Inaczej to są potem kombinację.
                http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                Pozdrawiam ANIOL

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X