Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Problem - wycieraczki.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Problem - wycieraczki.

    Moze cos LPG miec do tego ? przeciez odpalam na benzynie.
    Moze czujnik temp. cieczy ? jak dziada zdiagnozowac ?

  • #2
    [O1] Problem - wycieraczki.

    Witam. Nie spotkałem się z takim przypadkiem jeszcze na forum więc piszę i proszę o pomoc Ostatnimi czasy rozbierano mi podszybie w celu naprawy ECU. Po złożeniu wszystko jest ok oprócz tego że wycieraczka kierowcy zbiera praktycznie całą górę szyby nawet minimalnie wchodząc na karoserię. Efektem jest to że na dole zostaje dosyć duży obszar nie zebrany i przeszkadza to w codziennej jezdzie I teraz pytanie: czy da się to jakoś wyregulować? Jeżeli tak to gdzie i pokrótce jak z góry dziękuję za odpowiedź Wspomnę że wycieraczka pasażera zbiera dobrze, tylko kierowcy zbiera bardzo wysoko :P

    Komentarz


    • #3
      Może źle założyli Ci wycieraczki, musiałbyś zdjąć ją i przesunąć na wieloklinie, ustawić tak żeby nie wchodziła na karoserię. Do odkręcenia wycieraczki potrzebujesz klucz 13, śruba jest pod osłną i jakiś ściągacz lub dobre kombinerki.
      Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

      Komentarz


      • #4
        W książce Cedrycha jest napisane, że na czarnym pasie w dolnej krawędzi szyby są białe punkty pomagające prawidłowo ustawić wycieraczki. Ja u siebie takich punktów nie znalazłem albo po prostu nie umiem szukać. I pamiętaj, że wycieraczki mają różną długość.


        A na garnku tak jak drut napisane było MJUT

        Komentarz


        • #5
          Ciekawe jest to co mówisz, muszę to sprawdzić jak lodu z szyby się pozbędę. Ja swoje wycieraczki zakładałem w jak najniższym punkcie, tak aby ramiona były schowane możliwie najbardziej pod maską. Chciałem mieć względną ciszę przy prędkościach autostradowych.
          Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

          Komentarz


          • #6
            Nie założone sa ok samo ustawienie w stosunku do szyby tez tylko jakby wycieraczka kierowcy poszla w gore :/ jest mozliwosc ze mechanicy cos zruszyli na mechanizmie pod podszybiem ?

            Komentarz


            • #7
              prodmg, co masz na myśli pisząc poszła w górę? O ile dobrze łapię, to masz na myśli to, że np. po zatrzymaniu wycieraczek w pionie, koniec wycieraczki zbliżył się do dachu?
              Jeżeli chodzi o mechanizm, to za bardzo tam nie mają co ruszyć. Chyba, że nie przykręcili 3 śrub mocujących mechanizm.
              Ewentualnie wycieraczka mogłaby delikatnie przesunąć się do góry, gdyby ktoś docisnął wycieraczkę w okolicy tego "przełamania" na wycieraczce. Podczas zdejmowania czasami lekko schodzą z trzpienia, jak po zdjęciu zaślepek i odkręceniu śrub mocujących (śruba 13), dociśnie się ręką tak około 7-10 cm od śruby. Wycieraczka może odskoczyć z trzpienia. Może na tym przełamaniu Ci się zacięło i przez to poszła do góry?
              ...nie ma to jak Octavia :drive:
              >>> STOP PIJANYM KIEROWCOM!!! <<<

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X