Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wymiana kostki stacyjki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wymiana kostki stacyjki

    perkusista, a masz czujnik zmierzchu/deszczu? Bez tego Leaving home nie będzie działać.
    Coming home działa na zasadzie: wyciągasz kluczyk lub otwierasz drzwi (zależy jak masz ustawione) i zapalają się światła. Zamykasz auto z pilota i powinny po jakimś czasie zgasnąć. Jeżeli nie masz czujnika deszczu/ zmierzchu to aby działał coming home musisz
    "błysnąć długimi"

    Maxi-dot poniżej:
    Piotrek

  • #2
    wymiana kostki stacyjki

    mam pytanko
    jak wymienic kostke stacyjki w o1 ? trzeba do tego ściągać kierownice ?

    Komentarz


    • #3
      przemek27281, nie trzeba ściągać kierownicy ,wystarczy że zdejmiesz obudowę kierownicy ,a i przed zdjęciem obudowy opuść kierownicę w dół :!:


      TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

      Komentarz


      • #4
        napewno nietrzeba jej sciagac ? bez wzgledu na wersje ? probowalem sie dostac tam ostatnio i nie moglem sciagnac dolnej obudowy-wiesz moze jak to zrobic ? i jak dalej wymienic ta kostke ?

        Komentarz


        • #5
          przemek27281, na dolnej obudowie jak przekręcisz kierownicę lekko w prawo a potem lekko w lewo znajdziesz dwie śrubki bezpośrednio pod kierą :!: możliwe że dlatego nie mogłeś zdjąć obudowy :szeroki_usmiech


          TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

          Komentarz


          • #6
            dzieki-pomogłeś

            Komentarz


            • #7
              przemek27281, no to fajno po podpowiedziach dało się zdjąć i sama wymiana nic strasznego pewnie :szeroki_usmiech


              TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

              Komentarz


              • #8
                jeszcze tego nieprobowalem ale juz wiem jak sie do tego dobrac, mysle ze z wymiana kostki sobie poradza . a spotkales sie z przypadkie ze podczas wrzucania biegu wstecznego auto czasami gasnie ?

                Komentarz


                • #9
                  przemek27281, sprawdz czujnik światła wstecznego,znajduje się przy skrzyni :idea:


                  TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                  Komentarz


                  • #10
                    Re: wymiana kostki stacyjki

                    Zamieszczone przez przemek27281
                    mam pytanko
                    jak wymienic kostke stacyjki w o1 ? trzeba do tego ściągać kierownice ?
                    przepraszam ze nie wniose nic merytorycznego do tematu kostki w O1 ale czy na prawde to pytanie musi byc zadane w dziale O3?

                    Komentarz


                    • #11
                      a jak ten czujnik sprawdzic ze jest dobry ?

                      Komentarz


                      • #12
                        przemek27281, wypnij go ze skrzyni biegów,i spróbuj wrzucić wsteczny bieg i zobacz czy też auto będzie gasło :wink: :szeroki_usmiech i z tego co pamiętam w mojej O1 też się działo podobnie z tym wstecznym :?


                        TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                        Komentarz


                        • #13
                          niezawsze gasnie przy wrzucaniu wstecznego ale sprobuje go wypiac i pojezdze troche a u ciebie okazalo sie ze winny byl ten czujnik ?

                          Komentarz


                          • #14
                            przemek27281, tak ,dokładnie .


                            TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                            Komentarz


                            • #15
                              kostka wymieniona ( 10 minut roboty ) auto przestało gasnąć przy wrzucaniu biegu wstecznego. Damian dzieki za pomoc !

                              Komentarz


                              • #16
                                przemek27281, nie ma sprawy :wink:


                                TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                                Komentarz


                                • #17
                                  wymiana kostki stacyjki

                                  witam właśnie dziś wymieniłem kostkę stacyjki z tych samych powodów co powyżej kolega miał, to znaczy po odpaleniu samochodu i włączeniu wstecznego zanikały mi prądy i auto gasło, nie zdarzało mi się to na początku często ale teraz doszło do praktycznie codziennie kilkakrotnego włączaniu wstecznego i kręceniu stacyjką. Wymiana kostki pomogła. Jestem świerzo po wymianie więc jak ktoś miał by pytania to pisać, chociaż to bardzo prosta czynność. pozdrawiam.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    a skad wiedziales ze to moze byc przyczyna ?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      znajomy elektryk mi mówił żeby spróbować zmienić tę kostkę.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Witam, może to glupie ale pierwszy raz bede wymienial wlasnie ta kostke i takie male pytanko, czy moze porobiles jakies zdjecia jak sie do tego dobrac itp? nigdy tego nie robilem i musze przyznac ze troche boje sie za to brac

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          tez sie balem a po wszystkim sie smialem. Zdejmujesz plastikowe osłony ( dwie cześci ) przy stacyjce odkrecasz dwie małe śrubki (oznaczone chyba czerwonym kolorem) ktore trzymaja kostke i odłanczaz kodstke z kabelkami później składasz spowrotem. 15 minut i po robocie .

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            pamiętaj o dwóch śrubkach które widać dopiero po skręceniu kierownicy najpierw w jedną potem w drugą stronę

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Wielkie dzieki za podpowiedz, faktycznie 15 minut roboty i duzo smiechu na koniec

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Również dziś wymieniłem bo od tygodnia lubiała mi octa zgasnąć po wrzuceniu wstecznego i wgl kręcił i nie chciał silnik załapać dopiero po kilkakrotnym kręceniu kluczykiem było OK,zobaczymy czy się poprawi,miałem chyba jeszcze ori kostke bo te śrubki na płaski śrubokręcik były czymś zaklejone coś w stylu sylikonu,tak że również nie ma co jechać do elektryka bo śrubokręt płaski i gwiazdka oraz trochę umiejętności rozebrania obudowy stacyjki bez połamania i 15 min roboty załatwi sprawę
                                                O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
                                                Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X