Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wskazówki opadły ponadto pojazd nie odpala

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wskazówki opadły ponadto pojazd nie odpala

    Witam!
    Zamieszczone przez rafiki
    ale skoro na zwykłych to auto na kołach nie przyjechało do PL
    Niekoniecznie.

    Na spota powinienem dotrzeć. Koło 14:00 wyruszam z Zakopca także w miarę możliwości przejazdu się spóźnię.

    SS dobra okazja żeby na spocie przekazać pucharek. Pisać Panowie, pisać. :diabelski_usmiech
    Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców...

  • #2
    wskazówki opadły ponadto pojazd nie odpala

    Witam, od kilku dni wskazówki prędkościomierza, obrotomierza,wskaźniki paliwa oraz temperatury nie reagują ponadto nie świecą górne kontrolki na desce rozdzielczej.
    Doczytałem już jak usterkę tą można usunąć poprzez poprawienie lutów i jutro zabieram się do tego.
    Co innego jednak mnie niepokoi. Mianowicie Od momentu pojawienia się problemu ze wskazówkami dwukrotnie zdarzyło się, że rano gdy chciałem odpalić samochód przekręciłem kluczyk i wszystko zgasło , całe podświetlenie deski rozdzielczej, rozrusznik nie kręcił. Nie było prądu. Po odpięciu akumulatora i ponownym go podłączeniu wszystko wróciło do normy (co prawda wskazówki dalej nie reagują ale samochód można odpalić i reszta elektryki działa).
    Jaka może być przyczyna? czy obie te usterki mogą mieć ze sobą coś wspólnego?

    Komentarz


    • #3
      Pierwsza usterka jak już się doczytałeś dotyczy zimnych lutów. Druga usterka już pewnie usunięta po dokręceniu klem akumulatora. Usterki nie są powiązane. Pomyślałeś pewnie też o immo które znajduje się w liczniku ale ono nie blokuje rozrusznika a jedynie zapłon.

      Komentarz


      • #4
        Witam. Ja mam taką samą awarie ( dotyczy zegarów) wczoraj dałem ją na warsztat ale elektryk po sprawdzeniu powiedział że nie są to zimne luty a jakiś problem z licznikiem, który trzeba wymienić. Mechanik mówił że zimne luty występują zazwyczaj w benzyniakach a ja mam TDI. NIe wiem czy mówi prawdę.

        Komentarz


        • #5
          Problem z licznikami dotyczy zarówno benzyny jak i TDI. Nie wymieniaj licznika tylko go wymontuj i popraw luty. Jeżeli nie jesteś w stanie sam tego zrobić daj licznik do dobrego zakładu zajmującego się naprawą sprzętu RTV i bez problemu Ci poprawią luty.
          Temat przerabiany tu: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=19655

          Komentarz


          • #6
            Dziś poprawiłem luty i porządnie dokręciłem klemy od akumulatora na razie wszystko gra, miałem mały problem z ustawieniem wskazówek, ale jakoś poszło. Zobaczymy za kilka dni czy nadal wszystko chodzi
            Dzięki piotr303 za radę!

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X