Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Trakcja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Trakcja

    Witam!
    W okolicach Cieszyna śnieg na ok. 3 cm i pada.
    Dzieci się cieszą , kierowcy mniej .DW938 biała i moja Skodzina też.
    Pozdrawiam apa

  • #2
    Trakcja

    Witam,
    mam problem z trakcją w octavi 2 z 2006 roku 1,9 tdi. A mianowicie po podpięciu pod komputer nie ma żadnego błędu natomiast przy wjeździe w koleiny zaczyna trwale świecić się kontrolka trakcji. Gaśnie po zgaszeniu silnika. Natomiast przejadę kilka km i znowu objaw wraca. Samochód był w bosh serwis i nic nie znaleźli. Żadnego błędu w komputerze niby wszystko sprawne.
    czy ktoś może miał podobny problem?
    A i mam jeszcze jedno pytanie czy jest może ktoś z Krakowa kto by mi mógł pomoc na komputerze ustawić dźwięki alarmu, samo zamykanie drzwi?
    Z góry dziękuję za odpowiedz i proszę o wyrozumiałość jestem świeży na forum i mam octavie od tygodnia a już mi dużo krwi psuje
    pozd

    Komentarz


    • #3
      Możesz miec coś z czujnikami abs-u (sprawdz kable, wtyczki czy nie przyśniedziałe), ja w golfie IV tez mam to ale nie chce i się bawić w te chłodne dni. Czujnik wpiety przy pieście każdego koła oglądnij w kanale dokładnie.

      Komentarz


      • #4
        Witam, właśnie chodzi o to że serwis posprawdzał końcówki, wtyczki, podpiął komputer i niby wszystko ok a na drodze wywala błąd. Jeszcze mam jeden trop tylko nie wiem czy właściwy a mianowicie przednie łożysko już jest do wymiany i nie wiem czy to ma coś wspólnego?

        Komentarz


        • #5
          Czujnik abs czyta sygnał z piasty. Wymień ją a się dowiesz.
          www.k-mot.pl
          Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
          Autoholowanie.
          Robert Kulma

          Komentarz


          • #6
            W OI tak mialem, ale wywalalo na kompie blad z czujnika lub obwodu ukladu ABS, powod byl prozaiczny a mianowice czujnik abs padniety, ale jak wspomnialem mogl tez byc przerwany obwod, czyli wszelkie polaczenia i przewody jak i wtyczki, chociaz mowisz ze sprawdzone masz. Jak Robekcool wspomnial powodem moze byc tez piasta, czyli dokladniej chyba chodzi o pierscien znajdujacy sie przy piascie, a z ktorego to czujnik czyta obroty, pierscienie te czesto koroduja i sie rozpadaja, chociaz u mnie w 12 letniej octavii z przebiegiem prawie 300 tys byly zdrowe.

            Komentarz


            • #7
              Witam, a to co na zdjęciu, urwane czy obcięte ma coś wspólnego z trakcją?
              Załączone pliki

              Komentarz


              • #8
                To byl czujnik zuzycia okladzin w lewym przednm kole - jest to bez znaczenia
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  rado84, jeśli to byłyby błędy czujnika abs to musi być widoczny błąd w kompie
                  nie wiem gdzie byłeś, ale jak jakiś uniwersalny skaner podpięli to słabo z błędami sobie radzi
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • #10
                    ciekawe po co się ktoś go pozbył- czujnika okładzin?

                    Komentarz


                    • #11
                      rado84, bo się często urywają i się je wyłącza po prostu
                      i popraw profil bo silnika AGP nie było w O2
                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                      poprzednie modele:
                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam, wymieniłem dziś piastę i myślałem że z trakcją będzie ok. ale cóż nie jest. po przejechaniu 4km znowu trakcja się w najlepsze świeci. Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł co może być n ops: ie tak?

                        Komentarz


                        • #13
                          U mnie problemem był kabelek we wtyczce. Jeden z nich po prostu wysunął się z gumowej uszczelki... Wszystko zależało od pogody, bo jak było wilgotno, to OK. Jak było sucho, to raz świeciło, raz nie. Odpiąłem wtyczkę i zsunalem lekko gumowy kapturek. Winowajca był na wierzchu :szeroki_usmiech
                          Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                          @ by Tune-up Gdańsk
                          TDI VP++ i jeszcze rośnie
                          Antek

                          Komentarz


                          • #14
                            a da się to zrobić bez ściągania koła?

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez rado84
                              a da się to zrobić bez ściągania koła?
                              jak masz kanał to tak, ale warto też podnieść auto dla lepszego dostępu.
                              Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                              @ by Tune-up Gdańsk
                              TDI VP++ i jeszcze rośnie
                              Antek

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X