Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Spalanie na postoju - wskazanie komputera O1 2.0 LPG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Spalanie na postoju - wskazanie komputera O1 2.0 LPG

    Ok dzięki.

    Kliknij "POMÓGŁ" jeśli wkurzyłem Cię tak, że brakuje Ci bluzg
    ________________________________________

  • #2
    [O1] Spalanie na postoju - wskazanie komputera O1 2.0 LPG

    Mam prośbę do użytkowników Octavii I 2.0 z LPG. Jaki macie wskazania spalania na postoju. U mnie na LPG jest ok 1,0 l, PB ok 1,2. Powinno być chyba odwrotnie. Możecie sprawdzić u siebie?

    Komentarz


    • #3
      @Utek nie wiem co masz za komputer ale mi sie wydaje, że on zawsze wskazuje zużycie PB, które sobie trzeba przeliczyc na LPG jak się ma ochotę.

      U mnie spalanie na wolnych obrotach jest to od 0,9 do 1,2 przy włączonych światłach, dmuchawach, muzyce itd.

      Komentarz


      • #4
        Ale przelaczenie na LPG podczas gdy mieszanka staje sie uboga lub bogata moze powodowac zmiane. Jak rosnie zuzycie, tzn ze mieszanka jest uboga i komputer dolal paliwa, wiec pokazal to. A on nie wie czy leje benzyne czy LPG.
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          To ma sens co piszesz. Ja u siebie nie zauważyłem jakiekolwiek zmiany podczas pracy na PB i LPG i stąd zdziwienie odnośnie różnych wyników.

          Komentarz


          • #6
            U mnie jest różnie, wskazania wahają się między 1,0 - 1,3. Zależy od dnia i pory roku


            A na garnku tak jak drut napisane było MJUT

            Komentarz


            • #7
              Pytam o wskazania, bo auto zaczęło więcej palić (o ok. 1l) VAG informuje o zbyt bogatej mieszance. Do tego wyższe wskazanie na kompie po przełączeniu na Pb. Pojeżdżę jeszcze na samej benzynie aby sprawdzić czy to kwestia ustawienia LPG, ale patrząc na zużycie Pb na rozruch, to pali więcej zarówno Pb jak i LPG.

              Uprzedzając. nie jest to kwestia niższych temperatur.

              Komentarz


              • #8
                Zima plus ustawienia lpg do kontroli jak wali bledem bogatej mieszanki. Sonda lambda tez do przegladniecia.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Mam co prawda TDI, ale interesują mnie wasze spostrzeżenia co do średniego spalania wg. komputera, jak to się ma do rzeczywistości, czyli obliczeń przy tankowaniu do pełna. Czy komputer zawyża, czy zaniża ? U mnie średnie na kompie wyszło 5.5l/100km natomiast wg. moich obliczeń 5.84 czyli komputer zaniża.

                  Komentarz


                  • #10
                    No to trzeba dokonac korekty w liczniku i to na pewno nie po jednym tankowaniu tylko zobaczyc jak spalanie ksztaltuje sie na przestrzeni kilku zbiornikow.
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X