Wygnieciona tapicerka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mirus1
    Classic
    • 2010
    • 1

    Wygnieciona tapicerka

    Zanim wymienisz szybę zrób zdjęcia. Jak będziesz sprzedawał to nie będziesz musiał wdawać się w głupie dyskusje których nie cierpię.

    BTW Jak sprzedawałem Fabię przyszło dwóch gosći i pyta się co było robione. To ja im jak na spowiedzi. Po ostatniej zimie malowany zderzak i klapa od bagażnika bo kurier się nie wyrobił przez przejściem dla pieszych. Przez 15 min wmawiali mi, że miałem walony przód. Pogoniłem ich bo nie mogłem już tego słuchać.
  • miqal
    Classic
    • 2008
    • 2

    #2
    Wygnieciona tapicerka

    Witam

    Wlasnie mam jedna upatrzona Octavie II do kupienia. Znalazlem jeden defekt. Mianowicie tapicerka prawych drzwi, w gornej czesci, tuz przy szybie, ma dosyc wyrazne nierownosci... Sprzedawca twierdzi, ze to od lokcia kierujacego (niektorzy w ten sposob kieruja, ze przy otwartym oknie przymia lokiec na drzwiach). I podobno to typowy defekt dla Octavii czy Passatow, gdyz gorna czesc tapicerki jest od spodu zrobiona tylko na piance. Czy faktycznie tak jest czy tez handlarz wbija mi ciemnote?

    Komentarz

    • JanuszSz
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 2835
      • Superb II combi (3T5)

      #3
      Re: Wygnieciona tapicerka

      Zamieszczone przez miqal
      Witam

      Wlasnie mam jedna upatrzona Octavie II do kupienia. Znalazlem jeden defekt. Mianowicie tapicerka prawych drzwi, w gornej czesci, tuz przy szybie, ma dosyc wyrazne nierownosci... Sprzedawca twierdzi, ze to od lokcia kierujacego (niektorzy w ten sposob kieruja, ze przy otwartym oknie przymia lokiec na drzwiach).
      Jak prawe drzwi,to chyba anglik po przekładce?
      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

      Komentarz

      • hmmOctavia
        Rider
        S_OCP Member
        • 2007
        • 348

        #4
        miqal, moze faktycznie wbija tobie ciemnote ..... ja mam octavie 2 przejechane 110 tys i nic z tapicerka w drzwiach sie nie dzieje .... p.s a łokieć sobie tez tak lubię trzymać haha chyba ze koleś był ogromnych gabarytów :szeroki_usmiech

        Komentarz

        • AdamB
          RS
          S_OCP Member
          • 2007
          • 8028
          • Octavia IV (NX3)
          • DKZA 2.0 TSI 190 KM

          #5
          miqal, z łokciem to coś ma ten sprzedawca :szeroki_usmiech
          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

          Komentarz

          • TFil
            Classic
            • 2008
            • 37

            #6
            Re: Wygnieciona tapicerka

            Zamieszczone przez miqal
            Witam
            Czy faktycznie tak jest czy tez handlarz wbija mi ciemnote?
            IMHO tak może być (o ile to lewe drzwi, albo auto zza morza) - szwagier tak jeździ, że lewy łokieć ma właśnie na tapicerce koło szyby i (w Fordzie Mondeo) jest po 170kkm bardzo wyraźny ślad tego łokcia. Ja jestem od niego mniejszy i tam nie dosięgam za bardzo, więc ten koles musiał być raczej duży

            Komentarz

            • mane
              Drive
              • 2008
              • 72

              #7
              Re: Wygnieciona tapicerka

              Zamieszczone przez miqal

              tapicerka prawych drzwi, w gornej czesci, tuz przy szybie, ma dosyc wyrazne nierownosci...
              Mam ten sam problem. Czy da się to jakoś naprawić bez wymiany tapicerki?

              Komentarz

              • kowal 2002
                RS
                S_OCP Member
                • 2006
                • 5161

                #8
                Sorry z OT, ale w temacie dużych kierowców i łokci na tapicerce to ostatnio widziałem konkretnego gościa w poczciwym "Maluchu". Jechał z całkowicie opuszczoną szybą i ręką na zewnątrz, ale w taki sposób, że drzwi zaczynały się mu pod pachą a łapsko wisiało swobodnie sięgając aż do progu pod drzwiami... Widok naprawdę nieziemski, żałuje że nie miałem aparatu...

                BTW
                Ja często jeżdże z łokcim położonym na tym wyprofilowaniu na drzwiach ( tam gdzie są przyciski sterowania szybami tylko oczywiście bardziej z tyłu ) i po 53 tyś km muszę przyznać, że na materiale widać ślady zużycia...
                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                Komentarz

                • sesik
                  RS
                  • 2006
                  • 2165

                  #9
                  Niestety musze przyznac ze mam ten sam problem, staram sie juz odzwyczaic od trzymania tam lokcia ale niestety wgniecenie jest
                  Best ET = 13.666
                  Skrome 2.0 tdi ~280KM/500Nm
                  PerfectService by DGW

                  http://allegro.pl/listing/user/listi...?us_id=1233872
                  http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/1oson/

                  Komentarz

                  • eroberto1
                    Rider
                    • 2010
                    • 350

                    #10
                    Ja własnie kupiłem Octavie z podobnym defektem i nie moge na to patrzeć, zastanawiam sie co zrobić z tym tematem żeby nie zdejmować boczka, może jakąś piankę albo silikon wstrzyknąćwe wgłębienie?
                    2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

                    Komentarz

                    • marc!n
                      Rider
                      • 2009
                      • 275

                      #11
                      myślę, ze bez wymiany boczka się nie obejdzie
                      poszukaj na alledrogo - myslę, że napewno się coś znajdzie.

                      ja mam 150 tys ale naszczescie mój poprezednik nie narobił zniszczeń, a ja nie lubie tak jeździć
                      moja czarna SKODA OCTAVIA II 1.9 TDI
                      sprzedaje na allegro - zapraszam ops:

                      Komentarz

                      • Kajtiii
                        Rider
                        S_OCP Member
                        • 2007
                        • 291

                        #12
                        Ja mam na zegarze 200.000 km i na boczku wyraźnie czuć że lubię trzymać tam łokieć Nie ma jakiejś dziury czy coś ale jak się dotknie to czuć że w tym miejscu jest po prostu twardo. Ale jakoś mi to nie przeszkadza, regularnie to czyszczę i tylko wprawne oko stwierdzi że gąbka już się zbiła

                        Komentarz

                        • cycek
                          Rider
                          • 2009
                          • 554

                          #13
                          sesik smaruj łokieć czekoladą zanim wsiądziesz do auta
                          Ogrodzenia Panelowe

                          Komentarz

                          • Viniu
                            Rider
                            • 2008
                            • 517

                            #14
                            Kajtiii, w naszych Szkodnikach jest twardy plastik w tym miejscu więc nie ma co się wygnieść. W OII jest jednak inny materiał...
                            Pozdrawiam

                            Komentarz

                            • Kajtiii
                              Rider
                              S_OCP Member
                              • 2007
                              • 291

                              #15
                              Nie miałem okazji siedzieć w O2 więc nie wiem, ale skoro tak mówisz to pewnie tak jest :szeroki_usmiech

                              Komentarz

                              • eroberto1
                                Rider
                                • 2010
                                • 350

                                #16
                                u mnie zrobiło się puste miejsce pod tapicerką, zastanawiałem się czy nie wpuścić tam pianki albo jakiegoś silikonu przez małą dziurkę żeby całego boczka nie zmieniać...
                                2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

                                Komentarz

                                Pracuję...