Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Problem z tempomatem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Problem z tempomatem

    ile te poszczególne okazje Cie kosztowały ?

  • #2
    [O2] Problem z tempomatem

    Witam kolegów. Jak w temacie jest mały kłopoty z tempomatem. Najpierw nie chciał się włączyć więc myślałem ,że się zepsuł. Przy następnym wyjeżdzie w trasę okazało się,że ponownie działa. Następna dziwna sprawa. Miałem ustawioną prędkość 110 km/h potrzebowałem dodać troszkę gazu więc tempomat powinien się wyłączyć, ku mojemu zdziwieni po zdjęci nogi z gazu prędkość ustabilizowała się ponownie na 110km/h tak jak by tempomat caly czas działał. Czy ktoś ma lub miał podobnie? Czy to są początki awarii?


    Pozdrawiam
    mecholl
    Nasze Auta http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=599169#599169



    Komentarz


    • #3
      jak jezdzilem na tempomacie to przy ustawionej predk. np 100 i dodaniu gazu przy wyprzedzaniu auto wracalo spowrotem do ustawionej stowki, dopiero po nacisnieciu hamulca rozlaczalo tempomat.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez mecholl
        Miałem ustawioną prędkość 110 km/h potrzebowałem dodać troszkę gazu więc tempomat powinien się wyłączyć
        Nie powinien :wink:
        Uki
        Premium Car Care - Auto Kosmetyka

        S-maxD
        V 50

        325ic

        Komentarz


        • #5
          Re: Problem z tempomatem

          Zamieszczone przez mecholl
          Czy ktoś ma lub miał podobnie?
          Podejrzewam, że wszyscy, a ja na pewno.
          Zamieszczone przez mecholl
          Czy to są początki awarii?
          Raczej to prawidłowe działanie tempomatu. Wyłącza się, ale po wciśnięciu sprzęgła, albo hamulca.
          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

          Komentarz


          • #6
            mecholl, to ze po dodaniu wraca do zadanej wczesniej predkosci (i tempomat sie nie wylacza - kontrolka swieci) to normalne dzialanie - zerknij prosze do instrukcji samochodu.

            Jesli chodzi o niewlaczanie sie czasem tempomatu (konieczny restart samochodu) to powiedzialby TTTM. :-)

            Komentarz


            • #7
              Dzięki wszystkim. Jestem spokojniejszy, dziwię się sam sobie,że zauważyłem to dopiero po trzech miesiącach.

              Pozdrawiam
              mecholl
              Nasze Auta http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=599169#599169



              Komentarz


              • #8
                Pytanko - czy jak przełącznik tepomatu nie kontaktuje/ raz łączy raz nie/ ,albo jak włączy a ruch kierunkowskazu go wyłancza to znaczy że jest do kasacji? Oczywiście przełącznik.

                Komentarz


                • #9
                  Jak mozna ja tez o cos zapytam - mianowicie jak mam wlaczony tempomat to czy powinna sie swiecic jakas kontrolka na desce. U mnie cimno. Pozatm czsami sam w czsie jazdy sie wylacza i musze ponownie odpalic silnik zeby znowu zadzilal. Posiadam Octavie II L&K 2006r. Z gory dzikuje za odpoiwedzi,
                  Grzesiek

                  Komentarz


                  • #10
                    W jednych sie swieci w innych nie :twisted:
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      grzegorzantosik, kontrolkę na desce chyba wprowadzili od 2007 roku w każdym razie ja ma O2 2007r, rok modelowy 2008
                      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X