Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Skrzypienie drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Skrzypienie drzwi

    Lista obecnie wygląda:
    3. maku-2004 1 szt
    28. darkow - 1 szt
    31. adamos12-1szt
    36. rubik_83 - 1 szt.
    38.ekowit - 1 szt.

    Lista rezerwowa (jeśli powyższe osoby nie odezwą się do niedzieli):
    1. mario_tg 2szt
    2. faj3r 1szt

  • #2
    [O2] Skrzypienie drzwi

    Witam, mam brzydki zwyczaj kładzenia łokcia na oparciu drzwi podczas jazdy (wy też kładziecie prawy na podłokietnikach ). No i właśnie, gdy trzęsie, trzęsie się również ręka, ręka trzęsie oparcie i słychać skrzypienie z drzwi. Dźwięk dochodzi jak by z górnej części. Problem jest tylko w drzwiach kierowcy. Przejechałem dopiero 600km, więc to chyba nie jest normalne. Jak jest u Was? Da się tym serwis zainteresować? Wyposażenie Mint, auto jak w moich danych.
    Octavia II 1.6 MPI + LPG LandiRenzo

    Komentarz


    • #3
      Serwis powinien zareagować na zgłoszone skrzypienie.

      Z reguły zdejmują tapicerkę i smarują co się da - czasem pomaga, czasem nie.

      Ja tez klade czasem rękę na drzwiach - problem trzeszczenia u mnie nie występuje.
      TDI 205PS

      Komentarz


      • #4
        Recepta na to jest bardzo prosta :idea: - olej silikonowy w sprayu na uszczelki i będzie po wszystkim. Reklamowałem skrzypienie tapicerki drzwi chyba 5 czy 6 razy, aż w końcu któryś z mechaników zdradził tajniki naprawy. Za bodajże 7 zł za butelkę oleju to nie warto do serwisu jeździć tylko raz na 1-2 miesiące spryskać uszczelki. Niestety wydaje się, że TTM. U mnie pomogła trwale wymiana uszczelek na nowy typ (gwarancja na otarcie lakieru), ale nie wiem na jak długo.

        Komentarz


        • #5
          gosmo, kup sobie diesla,to nic wiecej nie uslyszysz :diabelski_usmiech
          Tato,tato...czy to auto jest chore?
          Nie synku...to diesel PD.

          Honda...the power of dreams.
          Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez gebek
            kup sobie diesla,to nic wiecej nie uslyszysz
            taniej i szybciej wyjdzie dać głośniej radio, ale chyba nie takiej rady oczekiwał gosmo

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez gebek
              gosmo, kup sobie diesla,to nic wiecej nie uslyszysz :diabelski_usmiech
              Tylko że w OII klekot silnika nie chce zagłuszyć skrzypień :diabelski_usmiech
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez gebek
                gosmo, kup sobie diesla,to nic wiecej nie uslyszysz :diabelski_usmiech
                he, he, przemyślę

                [ Dodano: Pon 21 Lip, 08 09:22 ]
                Pojawiłem się z tym problemem w serwisie. Ponoć jakaś uszczelka się "obsunęła", mam już Ciszę. Odkryto kolejną usterkę, polegającą na luzach w łożysku wentylatora chłodnicy. Czekam aż mi sprowadzą nowy wentylator. Jest to o tyle ciekawe, że mam 2250km przebiegu i to już będzie trzeci wentylator w moim aucie A dodatkowo zaskrzypiała mi szyba "jak paznokciem o tablicę" podczas otwierania. Ech..., na szczęście się nie powtarza, ale kiedyś też tak miałem i za trzecim razem na pewno będę reklamował. Nieważne, przez te wszystkie usterki teraz mam chyba już bzika na punkcie dźwięków. Np. jadąc dzisiaj do pracy słyszałem z tyłu metaliczne stukanie, co wjechałem najakąś nierówność to "brzdęk", "brzdęk". Dwa razy się zatrzymywałem, aby sprawdzić co to... i się okazało, że to był bagaż
                Mam nadzieję, że już niedługo uda się doprowadzić auto ze stanu fabrycznego do idealnego i będę się cieszył wieloma bezawaryjnymi latami jazdy octavią. K****.
                Octavia II 1.6 MPI + LPG LandiRenzo

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X