Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak otworzyc zatrzasniete drzwi?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak otworzyc zatrzasniete drzwi?

    ['] :cry:

  • #2
    Jak otworzyc zatrzasniete drzwi?

    Witam kolegow. Mam taki problem, ze tylne drzwi za kierowca odmowily posluszenstwa i przestaly sie otwierac. Tylko one ! Co dziwniejsze gdy chwytam od srodka za klamke, rygiel podnosi sie ale drzwi nadal jak zaczarowane nie otwieraja sie. Jakies pomysly co dalej robic? Jak probowac je otworzyc co moze byc przyczyna? Moze powinienem zaczac od rozebrania zamka glownego? Naprawde nie wiem. Dodam tylko, ze zamek w pechowych drzwiach dzialal wysmienicie, potem zdarzylo sie kilka razy, ze sie nie otwarly ale po ktorejs probie centralny dawal rade. Teraz ni chu chu. Tylko brecha mi pozostaje??

    Komentarz


    • #3
      Link

      [ Dodano: Wto 24 Cze, 08 11:44 ]
      Link
      President Johnny II + President Florida/ ML-145
      O1 - 122KM@141KM 261Nm@303Nm By Rogalotti
      OII - 140KM@178KM 320Nm@374Nm By CompSport

      Komentarz


      • #4
        Zanim zaczniesz rozkręcać zamek, sprawdź przewody elektryczne w tej gumie koło zawiasów.
        Podejrzewam, że jeden z kabelków (w slangu elektryków nazywa się "transmisja") nie wytrzymał próby czasu.
        Dwuoctaviusz
        starsza O1 1,8 `98 + LPG
        i nowsza O2 1,6 `08

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Doodeck
          sprawdź przewody elektryczne w tej gumie koło zawiasów.
          Pytanie tylko jak ma to sprawdzić skoro drzwi są zatrzaśnięte :roll:

          maysee,

          1. Wyciągasz tylne siedzenia - lepszy dostęp
          2. ściągasz plastiki na około uszczelki
          3. Delikatnie wyciągasz uszczelkę na około drzwi
          3. małym zagiętym torxem (numeru nie pamiętam ) odkręcasz boczek od drzwi
          4. ściągasz plastik- maskownice z uchwytu którym się zamyka drzwi , pod nią znajdują się dwie śruby - odkręcisz grubym krzyżakiem.
          5. jeżeli masz elektryczne szyby to delikatnie podważasz plastik z przełącznikiem i wypinasz przełącznik - jak wypniesz to zauważysz tam ostatnią śrubkę do odkręcenia
          6. Jeżeli masz szyby na korbę wypinasz zawleczkę korbki cienkim śrubokręcikiem
          7. Odchylasz boczek dołem i pchsz do góry - siedzi mocno tak więc trzeba się posiłować troszkę ale z czuciem bo masz jeszcze głośnik wysokotonowy w boczku który musisz wypiąć po "wyciągnięciu boczku
          8. wypinasz linkę od klamki wewnętrznej - metalowy klips zabezpiecza linkę trzeba go
          podważyć i uważać żeby nie spier....
          9. Boczek zdjęty zostało tylko odkleić folię zabezpieczającą i masz pełen dostęp do zamka (choć pełny dostęp do duże słowo)

          Przyczyną zacięcia może być zblokowany pręt metalowy który idzie od zamka przez dźwignię do rygla spróbuj tym poruszać może odpuści.
          Jeśli nie masz spieprzony - zaciąty silnik krokowy blokujący zamek - niestety w tym przypadku trzeba rozwalić plastikową obudowę od zamka ( bo rozkręcisz ją dopiero na wyjętym zamku) i dopiero wtedy otworzysz - niestety wiąże się to z wymianą zamka

          jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to wal śmiało

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez hubert78
            Zamieszczone przez Doodeck
            sprawdź przewody elektryczne w tej gumie koło zawiasów.
            Pytanie tylko jak ma to sprawdzić skoro drzwi są zatrzaśnięte :roll:
            Po otwarciu przednich drzwi jest bezproblemowy dostęp do gumy z przewodami.
            Sam byłem nieco zdziwiony, gdy u mnie (takie same objawy z wychodzącym bolcem) obeszło się bez rozbierania drzwi.
            Chyba lepiej spróbować najpierw u elektryka, niż od razu brać się za "demolkę" ...
            Dwuoctaviusz
            starsza O1 1,8 `98 + LPG
            i nowsza O2 1,6 `08

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Doodeck
              Zanim zaczniesz rozkręcać zamek, sprawdź przewody elektryczne w tej gumie koło zawiasów.
              Kolega ma zatrzaśnięte drzwi czyli za cholere nie może ich otworzyć i tu tkwi podstawowy problem

              EDIT:
              AAAAAAAA czekaj zajarzyłem o co chodzi - SORRY
              faktycznie masz rację że po otwarciu przednich drzwi da się dostać do przewodów zasilających . Ale cz tędy da się otworzyć zatrzaśnięte drzwi hmm nie mam pojęcia :?:

              Komentarz


              • #8
                mi się raz zatrzasnęły w ten sposób drzwi kierowcy i wujek w magiczny sposób otworzył drutem włożonym przy szybie więc proponuje znaleźć dobrego ślusarza.

                Komentarz


                • #9
                  panowie bez jaj........... nie trzeba robić demolki, tylko poprosić dobrego elektryka.
                  wygląda na to że drzwi trzyma centralny, skoro nie da się klamką od środka, to jest ten system co nie daje otworzyć drzwi kiedy ktoś wybije szybę.
                  ja tak miałem z drzwiami od kierowcy, totalna kaplica bo spalił się sterownik komfortu.
                  elektryk odkręcił głośnik i przez ten otwór zdjął wtyczkę, podłączył kabel do masy i czegoś jeszcze i drzwi pusciły. tu przewody masz na widoku, więc nie trzeba rozbierać boczkow
                  pzdr.
                  *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                  Komentarz


                  • #10
                    Zapędzacie się Panowie z tą DEMOLKĄ ponieważ da się to zrobić i nie jest to problem z serii "operacji na otwartym sercu"

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez hubert78
                      Zapędzacie się Panowie z tą DEMOLKĄ
                      a juz mialem proponowac mlot udarowy no wieeesz?:P ^^
                      President Johnny II + President Florida/ ML-145
                      O1 - 122KM@141KM 261Nm@303Nm By Rogalotti
                      OII - 140KM@178KM 320Nm@374Nm By CompSport

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez hubert78
                        Ale czy tędy da się otworzyć zatrzaśnięte drzwi hmm nie mam pojęcia :?:
                        Jakieś trzy miesiące temu to przerabiałem. Uwierz, że się da.

                        Przy słowie "demolka" użyłem cudzysłowu - nie bierz proszę zatem tego dosłownie 8)
                        Dwuoctaviusz
                        starsza O1 1,8 `98 + LPG
                        i nowsza O2 1,6 `08

                        Komentarz


                        • #13
                          A może ... jeżeli rzeczywiście centralny trzyma to ... odłączyć aku na parę chwil albo wyjąć bezpiecznik od centralnego i ..... puści

                          Komentarz


                          • #14
                            Dziekuje chlopaki za wszystkie podpowiedzi. Sprobuje bezinwazyjnej techniki z przewodami w gumie - tak na spokojnie. W sobote jestem umowiony z elektrykiem wiec powinno byc dobrze. Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X