Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Porblem z układem chłodzenia octavia 1,9TDI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Porblem z układem chłodzenia octavia 1,9TDI

    Zamieszczone przez maysee
    A jak ktos mieszka za granica? To jak za pobraniem? Moze kolega wyjasni blizej?
    Zamieszczone przez djczas
    maysee, tak samo jak w polsce tyle że za pomocą firmy kurierskiej
    proste :idea:

  • #2
    Porblem z układem chłodzenia octavia 1,9TDI

    Witam. Mam problem z układem chłodzenia a mianowicie przy dłuższych trasach ubywa mi znacznie wody w układnie chłodzenia. Nie widać wycieków zewnetrznych, nie wskazuje tez nic na uszkodzoną uszczelke pod glowicą. Moje pytanie jest takie: jakie ciśnienie panuje w układnie chłodzenia oraz przy jakim ciśnieniu zawór przy zbiorniku wyrównawczym ma sie otworzyć?
    Lichy

    Komentarz


    • #3
      Zawór na zbiorniku otwiera się przy 1,4 bar

      Kliknij "POMÓGŁ" jeśli wkurzyłem Cię tak, że brakuje Ci bluzg
      ________________________________________

      Komentarz


      • #4
        Sprawdziłem ten zbiornik ale juz przy 1at. słychać delikatne syczenie z zaworu przy zbiorniku.
        Moje pytanie jest następujące: czy może on być przyczyną ubywania wody w układzie chłodzenia? Dodam że robiąc dłuższą trase ok 150km musze dolać ok 0.75L

        Czy ciśnienie w tym układzie może wzrastać powyzej 1,4 bara???
        Lichy

        Komentarz


        • #5
          Miałem podobny problem też ubywało mi wody i wymieniłem korek na nowy ale to nic nie dało. W końcu zrobiłem wymiane uszczelki i jest OK. Sprawdz czy jak jest woda ok 90 stopni to odkręć korek i czy poziom wody wzrośnie oraz czy przy zapalonym silniku widać bombelki lub piana w zbiorniku wody, jeśli tak to uszczelka głowicy.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez markom
            150km musze dolać ok 0.75L
            Ojaciepierdziu... sporo... :shock: A sprawdzałeś stan oleju? Czy nie zwiększa Ci się? Olej ma normalną konsystencję i kolor? Nie jest czasem taki kawowo-majonezowy? Jak auto kopci.. na biało? Uszczelkę można też sprawdzić testerem na co2... Jaki masz silnik ??
            Pozdrawiam

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X