Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wycieki oleju z Turbiny i brak mocy TDI 110KM 2002r

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wycieki oleju z Turbiny i brak mocy TDI 110KM 2002r

    Pompy poszly w gore, czy to wciskaja jakis zamiennik. Bo nowa to zawsze kosztowala wiecej, a regenerowana cos kolo 150zl ktora ASO ma obowiazek miec.



    To ostatnie to pewnie napinacz paska wielorowkowego. Jak dziala to nie ma sensu wymieniac.

    Generalnie tu na forum przewijaja sie tematy ori podzespolow za okolo 600zl do tego robocizna wiec max 1000zl

  • #2
    Wycieki oleju z Turbiny i brak mocy TDI 110KM 2002r

    Zrobiłem u mechanika wymiane uszczelki głowicy i po odebraniu z warsztatu samochodu od razu nie ma mocy moja skoda TDI 110KM 2002r. Z turbiny jest wyciek oleju mechanik próbował dokręcić na turbinie jakimś kluczem imbusowym chyba nr5 ale powiedział że śruby są wyjechane i nie można dokręcić i odkręcić. Teraz gdzie stane tam mam plamy oleju. Moc od czasu do czasu zazwyczaj jak sięsilnik zagrzeje to siępojawi ale jakoś dziwnie. Mechanik powiedział mi że nie rozkręcał turbiny przy wymianie głowicy i że mam jąoddaćdo regeneracji. Może ktoś mi coś doradzi?

    Komentarz


    • #3
      grejan,

      podjedź tu:403 Forbidden
      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

      Komentarz


      • #4
        Oki dzięki może się ktoś wypowie czy faktycznie przy wymianie głowicy nie rusza się turbo sprężarki tak jak mi to sugeruje mechanik?

        [ Dodano: Sro 09 Lip, 08 22:06 ]
        SILNIK AVS

        Komentarz


        • #5
          grejan, Turbawka jest przykręcona do kolektora wydechowego,więc nie da się zdemontować głowicy bez ruszania turbiny.
          Przypuszczam,że wyciek oleju spowodowany jest niedokręconym wężem doprowadzającym olej do turbiny,a spadek mocy niepoprawnym założeniem wężyków gumowych na turbinie,egr-ze ,zaworach.
          Musi to obejrzeć ktoś,kto się na tym zna.Link masz wyżej.
          Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

          Komentarz


          • #6
            Może ktoś się orintuje jaki koszt regeneracji turbiny silnik ASV i jak długo coś takiego trwa oraz gdzie w Katowicach można z kimś normalnym zaufanym
            PS: co zrobić z tym mechanikiem co mi robił głowice? Zapłaciłem mu połowe kasy czyli 650zł. A samochodem teraz wogóle nie mogę jezdzic . Czy zapłacić mu całość? Sam nie wiem, jedyne co wiem to to ze jak do niego jechałem to wszystko bylo ok.

            Komentarz


            • #7
              grejan, Zostaw tę turbinę w spokoju .Jeśli przed naprawą głowicy była w porządku,to jest nadal.podjedź do fachowca,który podłączy prawidłowo wszystkie wężyki i będzie dobrze.Mechanikowi od głowicy zapłacisz tyle,ile zostanie po opłaceniu fachowca.
              Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

              Komentarz


              • #8
                Przypuszczam,że wyciek oleju spowodowany jest niedokręconym wężem doprowadzającym olej do turbiny,a spadek mocy niepoprawnym założeniem wężyków gumowych na turbinie,egr-ze ,zaworach. oprócz tego co kolega JanuszSz, napisał, zeby potracic jeszcze tyle iel zapłacisz za Fachowca, ja bym potrącił jeszcze ze 200 zł, czyli pewnie de facto nic bym mu nie dopłacił - powiedz mechanikow, ze nauka jest droga, skoro oni sobie zyczą taką kasę i nie jest jeszce wszytsko w porządku, a ty musisz jezdzic do kompetentnych zakładów, czas, stres, paliwo, itd - a jemu nie chciało sie zapisac (jak ma problemy z pamięcią) jak podłączyć wężyki.
                Zresztą robota nie jest zrobiona primo więc niech się goni.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X