Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dioda od alarmu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dioda od alarmu

    Furka tam stoi czasami cały dzień i dlatego była tak zakopana,a karteczkę dostałem następnego dnia a Ty szybciej odezwałeś się na forum niż kartka do mnie dotarła

  • #2
    Dioda od alarmu

    Ja mam problem czy raczej problemik z dioda od alarmu w dzwiach kierowcy. Mianowicie wczoraj zamklnalem auto pilotem i dioda nie zaczela migac. Moje pytanko jest czy jest jakis sposob zamykania aby uruchomila sie w/w dioda czy po prostu sie spalila (w co raczej watpie). Sprawdzalem kilka razy i dioda po zamknieciu autka nie zapaplila sie przez kilka minut kiedy "pilnowalem" , a wczesniej sie zapalala, tylko za nic nie moge przymoniec sobie po jakim czasie to nastepowalo :|
    Ambiente

    Komentarz


    • #3
      A spróbuj zamknąć drzwi za pomocą kluczyka (w prawo) :?:
      Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez hsurim
        A spróbuj zamknąć drzwi za pomocą kluczyka (w prawo) :?:
        Teraz próbowałem zamknać w prawo, ale w prawo to u mnie sie dzwi otwiera (wersja UK z kierą po prawej stronie), a w lewo zamyka. Ale dioda dalej nie miga, nie wiem teraz czy sie alarm uaktywnia. Jakieś jeszcze propozycje??
        Pozdro

        Jeszcze jedno, czy do wymiany tej diody trzeba sciagac tapicerke czy jakos inaczej da się to zrobić i czy ma to jakies znaczenie ze zmienilem baterie w pilocie ostatnio ??
        Ambiente

        Komentarz


        • #5
          Ta dioda w drzwiach, to nie jest (chyba) od alarmu - mam oddzielną.
          Sprawdź tę diodę miernikiem. Będziesz miał trochę roboty ze zdjęciem tapicerki.
          Ale ... wydaje mi się, że ta dioda jest na złączce i może tylko się rozłączyła.
          Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

          Komentarz


          • #6
            Rozebralem dzwi i wyciagnalem diode. Dioda swieci podlaczona do baterii, ale po sprawdzeniu probowka nie ma pradu na wtyczce pod tapicerka do ktorej podpieta jest dioda. Bezpieczniki wygladaja na zdrowe. Stanalem wiec w martwym punkcie. Jak wspomnialem wczesniej wymienilem baterie w pilocie ale centralny dziala normalnie wiec wyglada na to ze jest ok.
            Jakies inne pomysly?? :|
            Ambiente

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez RoniN_
              Jakies inne pomysly??
              U mnie był to padniety mikrowłacznik w zamku drzwi kierowcy.
              Pzdr, RomanS, Audi A6 Avant, 2,5 TDI

              Komentarz


              • #8
                Poczytaj o tym w instrukcji obsługi.
                Nie mam teraz jej pod ręką, ale tam są jakieś opcje zamykania samochodu związane z automatycznym domykaniem szyb.
                Można tak włączyć, aby szyby się zamykały a można i bez ich zamykania (np. ze względu na zwierzęta w środku) i wówczas dioda nie miga.
                Z tego co "pamiętam", to jeszcze przekręcić kluczykiem - w drzwiach kierowcy - dwa razy w celu zamknięcia. To chyba coś zmienia w tych ustawieniach. :idea:
                Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                Komentarz


                • #9
                  No wiec dioda i wszystko jest ok, miales racje. Jednym przycisnieciem zamyka sie tylko dzwi, a jak sie drugi raz przycisnie to sie dioda wlacza. Ja natiomiast rozbebeszylem dzwi i ta gume w ktorej zalana jest dioda :lol: . ale jest zabezpieczona tasma izolacyjna :szeroki_usmiech wiec jest chyba ok. a jak sie spali to sobie niebieska wstawie
                  Dziekuje wszystkim za pomoc
                  Ambiente

                  Komentarz


                  • #10
                    Szkoda, że nie przypomniałem sobie o tym nieco wcześniej ... ale chociaż "przetrenowałeś" rozbrajanie drzwi z tapicerki. :P
                    Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                    Komentarz


                    • #11
                      Noo i moze potomni skorzystaja kiedys, zanim rozbroja pol autka , alee chyba zmienie sobie diode na niebieska :P
                      Ambiente

                      Komentarz


                      • #12
                        Dwukrotne naciśnięcie przycisku zamykania w pilocie lub zamknięcie kluczykiem, skutkuje jeszcze poza mryganiem diody, niemożliwością otwarcia drzwi bedąc w środku auta. Patent VW "Safe System"

                        Komentarz


                        • #13
                          w sumie u mnie nie dwukrotnie a kilkukrotnie (nie wiem dlaczego). Naciskam raz i auto sie zamyka, potem po 2-3 s naciskam jeszcze dwa razy i dopiero wtedy slysze jeszcze jakies kliki w zamku i dioda zaczyna migac. czasem udaje mi sie to za pierwszym razem a czasem nie.. i nie wiem od czego to zalezy. z drugiej strony jednak, czy jesli dioda nie miga to alarm rowniez jest uaktywniony??
                          Ambiente

                          Komentarz


                          • #14
                            Zostaw opuszczone szyby i wówczas zamknij z pilota.
                            W opcji z migającą diodą zapewne szyby automatycznie zamkną się a kiedy nie miga, to nastąpi tylko zaryglowanie drzwi - ewentualnie sprawdź to, czy tak jest u Ciebie.
                            Kiedy zamykasz drzwi z klucza, to jak przekręcisz kluczykiem i przez chwile go przytrzymasz, to domknie szyby.
                            Jak tylko zamkniesz (jeden krótki ruch), to szyby pozostaną otwarte.
                            Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X