Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

miska olejowa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • miska olejowa

    Zamieszczone przez gachul
    ja probowalem u Grygiego ten wynalazek....i tak:
    po pierwsze nie dzialalo za kluczykiem, brak zmiany podswietlenia z dziennego na nocne
    po drugie... zmiescic to cholerstwo za RNS-em to cyrkowy majstersztyk...

    jak na razie dalem sobie spokój....
    Teraz juz wsystko jest oka=)Ten dvd free byl jakisz zjebany.Teraz juz tez znalazlem super miejscie dla niego, ale pierwsze auta do montazu bylo cholerstwo.


    Czekam na MDI-to jest origo sterownik s wionzkou na podlonczenie iploda i usb.

    имплантация зубов киев

  • #2
    miska olejowa

    Czeka mnie robota przy misce olejowej.
    Obecnie mam korek wkręcony na silikon, bo jest zerwany gwint w misce.
    W związku z tym mam parę pytań.

    1. Czytałem, że ktoś sobie przegwintował na korek od peugeota. Jaka jest różnica w średnicy? Jakie mogą wystąpić problemy przy takiej operacji?

    2. Na razie planuję zabawę z gwintowaniem po zdjęciu miski. Wg mnie bezpieczniej, po za tym spotkałem się z opinią, że od czasu do czasu warto zdjąć miskę przy wymianie oleju i wyczyścić syf.
    Niestety nie spotkałem zbyt dużo informacji na temat demontowania i montowania miski, nawet w serwisówce którą mam (:?).
    - jaką stosuje się uszczelkę, pastę/silikon uszczelniający lub coś innego?
    - jakim momentem powinno się dokręcać śruby?
    Może ktoś ma jakąś serwisówkę o tym traktującą?

    3. Zastanawiam się czy jest jakaś norma/przykaz(?) na przykręcanie korka w misce aluminiowej? Wiadomo, każdy mechanik nie bawi się z kluczem dunamometrycznym itp. tylko robi to na oko, ale ja nie liczę stawki roboczej i mogę poświęćić więcej czasu...

    Przy okazji:Poprzedni samochód miał miskę stalową i tam w korku zrywał się gwint. Zastanawiam się czy jest różnica w korkach bo korek był chyba oryginalny - przyjechał z samochodem z Niemiec. Dopiero 2 wymiany u polskich mechaniorów go zmęczyły. Powiedzieli że zerwany gwint w misce. Jak zorientowałem się, że to tylko korek zerwany, postanowiłem już nie jeździć do "takich fachowców" i sam zmieniam olej. No i zastanawiam się co do korków, bo ten nowy co kupiłem nie wyglądał na taki co ma się kiedykolwiek gwint zerwać.

    4. Nie biorę na razie pod uwagę wymiany miski, bo: zamiennik wiadomo - różnie można trafić z jakością, no i trochę to kosztuje; natomiast oryginalna używana - nie wiadomo jaki będzie gwint, może też już nadwyrężony.

    Bardzo proszę o jakieś sensowne porady.
    Pozdrawiam.
    a jednak GOLF...

    www.magaczewski.pl

    Komentarz


    • #3
      magart, Tutaj masz ciekawe rozwiązanie.Z tego co wykonawca pisze,także skuteczne.

      Forum - Octavia Club Polska
      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

      Komentarz


      • #4
        No właśnie, ten post czytałem kilka razy. Będzie to wyłącznie opcja awaryjna, jeśli coś nie wyjdzie po drodze.
        a jednak GOLF...

        www.magaczewski.pl

        Komentarz


        • #5
          Przegwintowac miske na rozmiar wiecej. Korki o dziwnych srednicach mozna kupic w Norauto, pewnie gdzies indziej rowniez.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Kurcze, wszyscy mechanicy na wakacjach :?
            Może ktoś ma pdf traktujący o miskach olejowych?
            a jednak GOLF...

            www.magaczewski.pl

            Komentarz


            • #7
              U mnie też zerwany gwint w misce. Planuje wstawić tulejke stalowa w która wkrece orginalny korek. Niestety bez pomocy tokarza sie nie obejdzie. Przegwintowanie na wiekszy rozmiar śruby to rozwiazanie raczej na chwile a potem bedzie to samo.
              Jak operacja na mojej starej sie uda to opisze bliżej...

              Komentarz


              • #8
                Ja też miałem zerwany gwint w misce olejowej, gościu mi przegwintował gwint na numer większy i korek sobie kupiłem w sklepie samochodowym nie było problemugo dostać. tak już jerzdze przez 2 lata i bez problemów. mam chyba korek o nr. 19 ale nie jestem pewien to już dawno było. moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie oprócz wymiany miski.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X