Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[o2] Metaliczne stuki w tylnej kanapie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [o2] Metaliczne stuki w tylnej kanapie

    Dzięki za miłego Spota do następnego razu

    [ Dodano: Czw 05 Mar, 09 22:44 ]
    AdamB, Dzięki za mape

  • #2
    [o2] Metaliczne stuki w tylnej kanapie

    Ktoś może miał coś podobnego. Jadąc, przy zmianie nawierzchni, łatach itp. słychać metaliczne(?) stuknięcia w prawej stronie tylnej kanapy. Dwa razy już męczyłem ASO, ostatnio nawet spędzili 2 godziny nad tym (przejechali z 10km nasłuchując i sprawdzając co to może być, potem regulowali elementy kanapy, obwiązali nawet zaczepy kanapy taśmą izolacyjną). Gdy wyjechałem od nich niby było cicho, ale kilka dni później pojechałem na urlop, teraz po powrocie wsiadam do auta i znowu to słyszę. Taka pierdoła ale wkur* niemiłosiernie. Gdy jechałem z tyłu (nie, nie ja prowadziłem ) jakoś też nie mogłem zlokalizować tego dokładnie ale, to jest chyba albo zatrzask kanapy, albo może coś od zagłówka. Co ciekawe po opuszczeniu kanapy, czy wyjęciu zagłówka, ten dźwięk było znów słychać, nieco zmieniony, ale był nadal. Bagażnik sprawdzałem, wyjmowałem z niego wszystko włącznie z trójkątem. I nie piszcie tylko, że się pierdołami przejmuję, bo zmieniłem auto z 8-mio letniej felicji i jedynym dźwiękiem jaki słyszałem a nie pochodził z wydechu, silnika, opon to przesuwający się pas bezpieczeństwa po zaczepie.
    Octavia II 1.6 MPI + LPG LandiRenzo

    Komentarz


    • #3
      Witam Mozę poduszka amortyzarora tylnego 8) ?

      Komentarz


      • #4
        gosmo, ja mielem to samo. Pomogla tasma izolacyjna na zaczepy.

        Problem byl wkurzajacy, bo w serwisie cos niby podregulowali ale po kilku dniach problem wracal. Ciezko bylo wiec udowodnic ze nie naprawili, totez obkleilem tasma i pomoglo - przynajmniej rok juz nie slysze tego badziewia.

        Kolega wlasnie odebral O2 i ma to samo, tyle ze u niego problem nie ustepuje po otwarciu i zamknieciu kanapy - pojechal do serwisu - jak cos sie dowiem to dam znac.

        I moim zdaniem to nie jest pierdola, jak sie kupuje auto za 80-100 tys. to ma wszystko grac i koniec. To nie jest zabawka. Mecz serwis do upadlego. Maja to naprawic i koniec.

        Tak na przyszlosc mam dobra rade. Zacznij sie przyzwyczajac ,ze ci auto skrzypi . Moj ma 30tys przebiegu, 1 rok i trzy miesiace i sprawe trzaskow i skrzypien olewam - poddalem sie. Wlaczam stream'a na volume 18-22 i swiat sie zmienia

        Octavia to wspaniale autko, ale trzeba sie przyzwyczaic i z niektorymi sprawami poprostu zyc jakby ich nie bylo

        Komentarz


        • #5
          He, he... co do skrzypienia tapicerki, to nawet nie zamierzam z tym walczyć. Słychać to już było na pierwszych kilometrach. M.in. podłokietnik w drzwiach przy nacisku skrzypiał, poprawili i jest już ok. Ale i tak jak się po kiepskiej nawierzchni jedzie to tych dźwięków trochę występuje, ale mnie tylko denerwuje ten jeden, od tylnej kanapy. Druga sprawa kupiłem za 60tyś, a jak to amerykanie mówią "To co masz jest tym za co zapłaciłeś"

          [ Dodano: Czw 28 Sie, 08 11:40 ]
          Zamieszczone przez najjan10
          Witam Mozę poduszka amortyzarora tylnego 8) ?
          Zwrócę na to uwagę, nie wykluczam możliwości takiej, że to coś ZA tylną kanapą. Mimo, że byłaby to poważniejsza wada to cieszyłbym się bardzo, chociaż z samego wykrycia źródła tego dźwięku.
          Octavia II 1.6 MPI + LPG LandiRenzo

          Komentarz


          • #6
            gosmo, ja bym postawił na mechanizm pasa bezpieczeństwa, u mnie też czasami tak stuka, w fabii też tak stukało. Dotyczy to tylko strony za kierowcą .
            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez AdamB
              gosmo, ja bym postawił na mechanizm pasa bezpieczeństwa, u mnie też czasami tak stuka, w fabii też tak stukało. Dotyczy to tylko strony za kierowcą .
              Sprawdzę, faktycznie może być to mechanizm pasa bezpieczeństwa dlatego, że stukanie ręką w elementy kanapy nic nie daje, nie słychać tego dźwięku. Również stukałem w pokrywę przestrzeni bagażowej i inne elementy bez efektu. A jeśli faktycznie byłby to pasy, to byłby przecież objaw o jakim piszesz. U mnie jest to przeciwna strona (prawa), sprawdzę przy najbliższej okazji.

              Jeśli chodzi o męczenie ASO, to zaczyna mi być szkoda mojego czasu. Jak ustalę co to dokładnie jest i da się to naprawić "na taśmę" to zrobię to sam. Jak nie da się tak naprawić to wtedy z konkretną już rzeczą do nich podjadę, zaoszczędzę czasu w poczekali a darmową kawę i tak zdążę wypić.
              Octavia II 1.6 MPI + LPG LandiRenzo

              Komentarz


              • #8
                gosmo, czekam info jak się z tym uporałeś
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz


                • #9
                  Czesc,

                  U mnie pojawial sie podobny dzwiek, powodem byla zle zatrzasnieta kanapa tylna.
                  Wydawalo sie patrzac na nia ze jest ok.
                  pzdr
                  hamster

                  Octavia II 1.9 TDI BXE Elegance + Xenon

                  Komentarz


                  • #10
                    No już wiem nieco więcej. Miałem okazję jechać ostatnio na tylnej kanapie i przeprowadziłem eksperyment polegający na odpięciu prawej części kanapy i jej położeniu. Okazało się, że ten dźwięk, który wcześniej przy takiej operacji (jadąc z przodu) wydawał się być zmieniony był po prostu dźwiękiem z LEWEJ części kanapy. Dokładnie taki sam. Czyli najprawdopodobniej (tak na 90%) są to te nieszczęsne zatrzaski, obu części kanapy. Niestety nie byłem w stanie tego określić na 100% ze względu na to, że mój stan był wtedy dość ciężki. Nie bez powodu jechałem z tyłu Kupię dużo taśmy izolacyjnej i spróbuję w ten sposób A może jakieś inne rozwiązanie jest na te grzechoczące zaczepy?
                    Octavia II 1.6 MPI + LPG LandiRenzo

                    Komentarz


                    • #11
                      Mam to samo w O1. Otwarcie i zamkniecie pomaga do momentu, aż ktoś usiądzie na kanapie. Przy najbliższym przeglądzie będę męczył ASO.

                      Komentarz


                      • #12
                        U mnie w O2 było podobnie tyle że nie były to zatrzaski kanapy ale poluzowany przewodzik w tylnych drzwiach
                        ASO rozebrało drzwi, od nowa złożyli - problem wyeliminowany
                        Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

                        Komentarz


                        • #13
                          Eee... to nie to, występuje po obu stronach i jest to takie... grzechotanie na wybojach. To prawie na pewno metalowe elementy stukają o siebie. Na razie "bujam się" służbowym transportem do pracy, na zakupy chodzę z buta bo sklep blisko a do przedszkola córki mam tyle co na parking więc nie mam kiedy zalepić tych zaczepów aby sprawdzić na 100%.
                          Octavia II 1.6 MPI + LPG LandiRenzo

                          Komentarz


                          • #14
                            gosmo, ja mam juz 3 Octavie i we wszystkich stukaly rygle kanapy.
                            Trzeba kogos z tylu wozic ,aby dociazyc,ewentualnie okleic tasma,lub nasmarowac
                            gestym smarem.
                            pozdrawiam
                            Tato,tato...czy to auto jest chore?
                            Nie synku...to diesel PD.

                            Honda...the power of dreams.
                            Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                            Komentarz


                            • #15
                              Miałem podobne trzaski i grzechotanie w tylnych, prawych drzwiach - właśnie na wybojach i nierównościach. Też myślałem, że to zatrzaski kanapy tylnej, też je obkleiłem taśmą izolacyjną i co, i nic... nie pomagało.
                              Zgłosiłem problem w serwisie Skody, a oni ponoć tylko nasmarowali wszystkie uszczelki pastą lub sprayem na bazie siliconu i... i o dziwo pomogło!
                              Teraz jest cichutko i tak jakbym w inny samochód wsiadał. No może bez przesady "cichutko" bo na poprzecznych nierównościach i dziurach jednak od czasu do czasu coś słychać. Ale ponoć to normalna praca tapicerki i plastikowych elementów. Ogólnie jednak to teraz jest bez porównania inna, przyjemniejsza jazda. Jeśli ktoś ma podobne problemy to spróbujcie z siliconem na uszczelki w drzwiach i wszędzie tam gdzie się da. Może pomoże!!! Pozdrawiam!
                              OCTAVIA II "Elegance" + LPG LandiRenzo

                              Komentarz


                              • #16
                                U mnie spryskanie silikonu w aerozolu uszczelek drzwi i obklejenie uchwytów od kanapy izolacją również pomogło.
                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                Komentarz


                                • #17
                                  Szlag mnie zaraz trafi z tym metalicznym dźwiękiem.
                                  Rożne robiłem podchody i nic. Pojechałem do serwisu i opowiadam gościowi o co mi chodzi a on ze trzeba sie przejechać. No to jedziemy. Oczywiście na początku cisza ale znalazłem taki kawałek drogi ze skrzypi. Gosc mówi "no rzeczywiście" tak jak bym sobie jaja robił .
                                  I dalej zasuwa mi taki txt " no to trudna sprawa, zlokalizowanie może nam zając cały dzien. I musi Pan zostawić auto .... a i tak nie wiemy czy sie uda się zlokalizować. Może Pan zostawić auto na dwa dni?" Patrzę na niego czy sobie jaja ze mnie robi ale gość na poważnie. Co miałem robić? Machnąłem ręką, volume w Streamie na 15 i czekam może sie za jakiś czas samo uspokoi .

                                  [ Dodano: Nie 16 Lis, 08 17:13 ]
                                  OK, znalazlem dzisiaj. To jest "boczek" przylegający bezpośrednio do oparcia tylnej kanapy. Ma matalowe (gruby pręt) zatrzaski. Na górnym nie ma blokady i było sporo luzu. Metal ociera się o metal. Zakleilłem taśmą izolującą zaczep na karoserii.
                                  I CISZA!

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X