Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sterownik podnoszenia szyb

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sterownik podnoszenia szyb

    Zamieszczone przez facio
    czy bra autoalarm z salonu? czytałem w którymś wątku że nie bardzo :?
    Po mojemu brać. Ale potem coś sobie jeszcze dorobić - blokadę, odcięcie albo coś niestandardowego. Plus AC.
    Zawsze szanuję ulicę i ludzi z niej.

  • #2
    Sterownik podnoszenia szyb

    Witam!

    Ostatnio mialem problem z zamkiem centralnym od strony pasazera - czasem sie nie zamykal. W serwisie po dlugich bolach stwierdzili, ze winny jest sterownik podnoszenia szyb. Wymienili mi sam sterownik (bez silniczka) na model z Bory (tak powiedzieli). Problem z zamkiem usuniety - jednak nowy sterownik ma pewna wade - dziala odwrotnie, czyli jak nacisne przelacznik w dol szyba sie podnosi a jak w gore opuszcza (reszta okien odwrotnie). I powiem troche mnie to wku...

    Moze maja koledzy jakis prosty pomysl? Myslalem o zamianie pinow w samym przelaczniczku w drzwiach. Warto w ogole probowac?

    Komentarz


    • #3
      kolego próbowac zawsze warto ale pamietaj ze jakakolwiek najmniejsza zwara skutkuje na 99% padnieciem zegarów ''uszkodzeniem'' tak przynajmniej sie zorientowalem z naszego fora bo koledzy i kolezanki opisujac padniete zegary mowili ze zaczelo sie od zwarcia wlasnie w drzwiach ''szyby itp'' a wiec miej to na uwadze!!
      Jest Skoda Octavia 1,9 tdi Jest Seat Alhambra 1,9 tdi
      Była Skoda Octavia 1.9 sdi , VW Passat b5 fl 1.9 tdi , Opel Vectra C 3.0 cdti
      A mówiła mama -
      "Ucz się synu na ginekologa, bo to i forsy dużo i ręce cały czas w cieple" - mruczał pod nosem kierowca TIR-a zmieniając w mroźną noc koło w naczepie.
      http://campaign.scania.com/v8/

      Komentarz


      • #4
        U mnie po 5 latach eksploatacji padł sterownik szyb nie dało sie ich opuszczać. Usterka polegała na wyrobieniu się gumek które zwierają obwód na płytce drukowanej. Naprawa kosztowała 6 zł W moim przypadku należało wyciągnąć sterownik szyb z drzwi rozebrać na czynniki pierwsze wziąć tą mleczno-biała gumę, od jej spodu znajdują się owe magiczne czarne gumeczki taki okrągłe: odciąłem je żyletką ....kupiłem w sklepie elektronicznym gumeczki naprawcze do pilota w zestawie z silikonem bezbarwnym. Ponieważ gumeczki które odciąłem były grubsze aniżeli jedna gumka z zestawu naprawczego, musiałem lepić nowe gumki parami. Należy to robic bardzo ostrożne nie może powstać jakiekolwiek zabrudzenie po stronie która zwiera obwód. Tak przygotowane zwory nalepiałem przy pomocy silikonu, który był w zestawie do odpowiednich miejsc na tej mleczno-białej gumie. Aha zlepianie nowych gumek w pary też dokonywałem za pomocą silikonu, który był w zestawie. Odczekałem chwile by silikon zastygł, poskładałem wszytko do kupy, efekt: sterownik otwierania zamykania szyb i zamka działa jak nowy. Zaoszczędzone paredziesiąt złotych no i zdobyte kolejne doświadczen ie
        Pozdrawiam i zachęcam do prób reanimacji sterownika (panela) zajmuje to góra godzine
        PS opis naprawy dotyczy samochodu SKODA FABIA ale myśle iż identycznie jest w OCTAVI
        Systemy alarmowe

        Komentarz


        • #5
          Hmm... Czy te sterowniki w np. prawych przednich i prawych tylnich drzwiach sa takie same?

          Tak mysle zeby ten z bory wsadzic do tylu - w zasadzie najczesniej to opuszczam tylko przednie szyby.

          Komentarz


          • #6
            mogę się mylić ale wydaje mi się że każdy sterownik jest inny.w tylnych drzwiach napewno są inne po lewej i po prawej.pasuje wtyczka ale umieszczenie przewodów we wtyczce jest lustrzanym odbiciem po obu stronach.rozbierałem też ostatnio przednią tapicerkę w celu wygłuszenia drzwi i w przednich sterowniki miały zupełnie inny kształt niż w tylnych drzwiach.napewno można przełożyć piny przy sterowniku lub klawiszu do opuszczania szyby,ale jak nie jesteś dobry w elektryce to daj to zrobić elektrykowi.faktycznie po moim dłubaniu w elektryce drzwi padły mi zegary.zrobiłem spinola przekładając lewy sterownik do prawych drzwi.za późno zauważyłem że przewody są inaczej podpięte(mimo że wtyczka pasowała)

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X