turbina w AGR jest wytrzymalsza bo nie posiada zmiennej geometrii. Jeśli była odpowiednio traktowana to powinna pożyć jeszcze długo :wink:
kontrolka akumulatora
Zwiń
X
-
kontrolka akumulatora
Witam
Pisze tu w imieniu znajomego ponieważ to on posiada Octavie i ma problem. Gdy jechaliśmy zaczęła się palić kontrolka akumulatora. Zatrzymaliśmy się by sprawdzić czy pasek się nie urwał ale był cały i napięty. Po pewnym czasie zaczęła do nas mrygać kontrolka abs na prostej drodze. Kolega zgasił silnik i próbował zapalić. I na próbach się skończyło. Silnik nie chciał zapalić, co więcej wszystko się zresetowało tak jakby ktoś odłączył akumulator. Patrzymy tam pod maskę a tam wszystko ok. Klamra z akumulatora nie spadła, nie była też poluzowana. Patrzymy bezpieczniki, też całe. Kurde co jest? Spróbowaliśmy odpalić i zaskoczył, i kolega pojechał do domu. Potem następnego dnia powiedział mi że jeszcze zaczęła wariować kontrolka poduszek.
Czy ktoś może wie co się mogło stać? Coś z alternatorem? Proszę o pilną pomoc. Z góry dziękuje
-
-
Witam serdecznie.Możesz smarnąć wazeliną techniczną dostępną w stacjach benzynowych.Problem najpewnie jednak leży w samym alternatorze.Jak pada akumulator to zapalają się kontrolki od systemów dla pracy których wymagane jest stabilne napiecie.Na wszelki wypadek sprawdź jeszcze bezpieczniki pod klapką na akumulatorze.Od alternatora jest pierwszy od lewej.Często wystarczy odkręcić nakrętki od niego i wszystko wyczyscić.Pozdrawiam.Witek
Komentarz
-
Komentarz