Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

woda w octavce

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • woda w octavce

    Maru 123, znowu OI masz?

  • #2
    woda w octavce

    Witam
    Mam problem z wodą w środku która przedostaje sie prawdo podobnie przez filtr pyłkowy. Wymieniłem już podszybie i pomogło połowicznie bo teraz leje tylko mniej.
    Czy miał ktoś już taki problem i jak sobie z nim poradził?
    pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Ja miałem tak, powodem były zatkane kanaliki odpływowe pod podszybiem (szlam,liście etc..)najlepiej wypłukać pod ciśnieniem i po sprawie.

      Komentarz


      • #4
        Typowy problem w O1.
        zdejmujesz podszybie, zdejmujesz ramkę, wyciągasz filtr kabinowy, ukazują sę 2 plastikowe nakrętki, odkręcasz je, wyjmujesz ten kwadratowy plastik, czyścisz krawędzie, tam gdzie przylega do blachy i oglądasz oszczelkę, jeśli jest mocno spłaszczona, smarujesz w około silikonem, ja kupiłem taki czerwony do siników, składasz w odwrotnej kolejności.
        *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

        Komentarz


        • #5
          mam duży problem kupiłem octavie z 2000 r z klimą ale po kilku dniach okazało się że mam dużo wody pod siedzeniem pasażera troche dziwnie bo jest to dokładnie po środku jeszcze jedno jak sie demontuje podszybie

          Komentarz


          • #6
            Jak sie demontuje podszybie mozesz znalezc np. w poradniku o wymianie filtra kabinowego:
            Forum - Octavia Club Polska

            szukanie czasem nie boli :wink:
            miauuuuuuuuuuu!
            O1 SLX

            Komentarz


            • #7
              mam duży problem kupiłem octavie z 2000 r z klimą ale po kilku dniach okazało się że mam dużo wody pod siedzeniem pasażera troche dziwnie bo jest to dokładnie po środku jeszcze jedno jak sie demontuje podszybie
              Identyczny przypadek miał mój kolega, że zbierała mu się woda w tym samym miejscu, powód był prosty:wcześniej rozbierał tapicerkę w drzwiach ponieważ wstawiał głośniczki i musiała się jakaś uszczelka wewnątrz drzwi uszkodzić, która to już nie pamiętam ale przy nawet lekkim deszczu zaczynała mu się zbierać woda pod siedzeniem, spływając po szybie.Zrób prosty test aby chociaż to wyeliminować: rozkręć boczki drzwi i i lej lekko wodę na szyby.On w ten sposób wyczaił skąd się ta woda bierze tym bardziej, że drzwi miał wyłożone gąbką, która była mokra.Pozdro[/quote]

              Komentarz


              • #8
                Czasami puszcza zgrzew między połacią dachu a kabiną - trzeba wtedy polewać wodą i szukać skąd płynie , lub tak jak pisza koledzy powyżej.
                "Życie jest bezwzględne, nie lituje się nad nikim"
                Pokój jego duszy - Kris 27-09-2003
                Pionek znów gra.......

                Rodzinne Combiaczki AHF i BKD by ALI oraz E 30
                www.dynosoft.pl

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Karoluss
                  mam duży problem kupiłem octavie z 2000 r z klimą ale po kilku dniach okazało się że mam dużo wody pod siedzeniem pasażera troche dziwnie bo jest to dokładnie po środku jeszcze jedno jak sie demontuje podszybie
                  Identyczny przypadek miał mój kolega, że zbierała mu się woda w tym samym miejscu, powód był prosty:wcześniej rozbierał tapicerkę w drzwiach ponieważ wstawiał głośniczki i musiała się jakaś uszczelka wewnątrz drzwi uszkodzić, która to już nie pamiętam ale przy nawet lekkim deszczu zaczynała mu się zbierać woda pod siedzeniem, spływając po szybie.Zrób prosty test aby chociaż to wyeliminować: rozkręć boczki drzwi i i lej lekko wodę na szyby.On w ten sposób wyczaił skąd się ta woda bierze tym bardziej, że drzwi miał wyłożone gąbką, która była mokra.Pozdro
                  [/quote]
                  Może też lecieć po uszczelce drzwi/ miałem to/ trzebają osadzić na silikonie.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X