Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] brak ładowanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] brak ładowanie

    Zamieszczone przez Xysiu
    No i chyba sie zwiekszyla W przeciwnym wypadku czekalbys do stycznia, lutego - jeszcze kilka tygodni temu padaly takie terminy... Podobno ma to zwiazek z tym, ze zwiekszylo sie zapotrzebowanie na diesle, szczegolnie wersje combi. Podejrzewam, ze polski klient flotowy ruszyl na zakupy w zwiazku z ostantim rokiem kiedy mozna taniej kupic auta z kratka
    Dokładnie tak jak piszesz, taką wersję usłyszałem od sprzedawcy. Ja z kolei zamówiłem w połowie lipca, termin był na 20 październik. Jak kolega wcześniej napisał - udało mi się wskoczyć w zamówienie innego klienta, ale oczywiście z moją wersją wyposażeniową - odbiór prawdopodobnie za tydzień (1.4 TSI Ambiente). Jutro mam dostać potwierdzenie co do terminu.

  • #2
    [O1] brak ładowanie

    Witam wszystkich mam problem z moją octavia 1,9 TDI 1998 rok. A mianowicie taki: gdy żona jechała do pracy zgasło jej auto i nie chciało odpalić. na kablach odpaliło i potem podładowałem akumulator, odpalił ale sprawdziłem pod maską i był urwany jeden kabelek który idzie od alternatora do akumulatora. Podpiełem go i okazało się że nie ładuje (może na odwrót kabelki bo zmieniałem wtyczke) więc podłączyłem odwrotnie i ładowało ale nie szło zgasić auta prosze o pomoc. Z góry dzieki

    Komentarz


    • #3
      Witam serdecznie.Jak urwał się kabel prądowy to alternator mógł tego nie przeżyć.Czy na pewno chodzi o kabel alternator-bezpiecznik na akumulatorze?Pozdrawiam.
      Witek

      Komentarz


      • #4
        urwał sie jeden z dwóch kabelków które idą z alternatora.

        [ Dodano: Pon 29 Wrz, 08 18:51 ]
        z tego co wiem idzie jeden gruby prądowy on jest w całości i dwa takie cienkie i jeden z nich sie urwał. zmianiłem wtyczke i jak podłączam to nie ładuje a jak podłącze te dwa odwrotnie to ładuje tylko nie moge zgasić auta pomocy

        Komentarz


        • #5
          Alternator to takie "ustrojstwo", które wymaga ciągłego obciążenia i jeśli go nie było - odpadł kabelek - to zapewne ... padł regulator.
          Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

          Komentarz


          • #6
            wymieniłem regulator napięcia i ładuje ale teraz w czsie jazdy zapala mi się lampka od poduszki powietrznej a potem miga lampka hamulca ręcznego i jak zgasze auto to już go nie odpale. Pomóżcie

            Komentarz


            • #7
              Witam serdecznie.Wygląda jednak na to, że nie ładuje.Sprawdź na uruchomionym silniku multimetrem.Przy wyłączonych odbiornikach powinno być pomiędzy 14 a 14,5 V.Jeżeli jest mniej to doładuj akumulartor i sprawdź jeszcze raz.Pozdrawiam.

              [ Dodano: Pią 03 Paź, 08 20:54 ]
              Jeszcze jedno.Sprawdź czy nie grzeje się pierwszy od lewej bezpiecznik na akumulatorze.Często pomaga oblutowanie grzejacej się końcówki.
              Witek

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X