Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

kontrolka elektronicznego sterowania silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kontrolka elektronicznego sterowania silnika

    Kurcze, ja też coś takiego miałem w poprzedniej O. Ze dwa razy wymieniałem wycieraczki i nic to nie dawało. W końcu wymieniłem samochód :P

  • #2
    kontrolka elektronicznego sterowania silnika

    Witam

    Wczoraj po 100 km na trasie, po wyłączeniu i ponownym włączeniu silnika włączyła sie żółta kontrolka elektronicznego sterowania silnika (chodzi o tą w kształcie silnika, bo jest jeszcze kontrolka EPC). Ponowne gaszenie i włączanie silnika nic nie dało (dalej się świeciła), natomiast dzisiaj rano kontrolka już się nie pojawiła.

    Instrukcja enigmatycznie pisze że wystapił problem z układem sterowania silnika lub układem kontroli składu spalin. Dalsza jazda możliwa w ograniczonym zakresie. Należy sie skontaktować z serwisem

    Silnik BFQ, ma przebieg 5000, przy 1500 km zaczął jazde na LPG.
    Czy ktoś miał podobne problemy? Co się dzieje? Jaka może być przyczyna?

    pozdrawiam
    zipi

    Komentarz


    • #3
      Ja tak miałem.
      Przyczyną była uboga mieszanka. Pojechałem do serwisu i skasowali od ręki i kazali jeździć.
      Jak zapaliła się kolejny raz jeździłem dalej i samo zgasło. Jak dobrze policzyłem to po 10 uruchomieniach silnika.

      Komentarz


      • #4
        Właśnie się pozbyłem świecącej kontrolki silnika. Już nawet nieraz gasł mi na światłach -choć głównie na LPG. Zawiniła grzałka sondy pierwszej. 350 zł wymiana sondy.
        Octavia 1,6 AVU BFQ 102kM Run

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X