Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Szkło reflektora angielskie a polskie, czy jest różnica

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Szkło reflektora angielskie a polskie, czy jest różnica

    Zamieszczone przez aro_40
    mógłby ktoś polecić któregoś z allegrowiczów u którego warto kupić ramkę? linki zamieszczone w tym poście niestety już nieaktualne
    mam jeszcze kilka gotowych ramek klubowych.
    jak jestes zainteresowany odezwij sie na PW.

    pozdr

  • #2
    [O1] Szkło reflektora angielskie a polskie, czy jest różnica

    Witam,
    koledzy mam problem takiego typu, kupiłem druga Skode Octavię na przeglądzie technicznym dowiedziałem się, że mam angielską wersje reflektora przedniego od strony kierowcy. Pan grzecznie odesłał mnie do sklepu po nowa lampę przystosowaną do naszych uwarunkowań.

    Znalazłem na Allegro klosze do reflektorów z europejską homologacją :


    aukcja allegro z homologowanym kloszem reflektora

    właściciel przekonał mnie, że zamiana klosza rozwiąże problem, bez wymiany całej lampy, choć do końca nie był pewien, mówił że miał kilkadziesiąt aukcji z takim problemem wersji angielskiej lampy i nikt po zakupie nie dzwonił że jest coś nie tak.

    Czy ktoś z kolegów spotkał się z takim przypadkiem i może mi doradzić, czy kupno szkła załatwi problem, czy czeka mnie kupno lampy?
    regis
    www.sukces.osw.pl -5% rabatu na kursy języków obcych dla OCP

    Komentarz


    • #3
      regis, masz Octavie przed liftem :?:
      Jesli tak to masz ryflowane klosze lamp i to one sa odpowiedzialne za kierunkowanie swiatla wiec moim zdaniem jak wymienisz sam klosz powinno byc ok.
      Jak rozbierzesz lampe to zobaczysz, ze odblysnik jest zwykly bez zadnych zalaman jak to ma miejsce w reflektorach z gladkim kloszem.

      Komentarz


      • #4
        regis, tak jak powiedział Misiekoctavia, wymiana szkła powinna wystarczyć. A jak już wymieniasz to może kup sobie odrazu komplet najlepiej gładkich. Odświerzysz wygląd samochodu i nie będziesz miał różnicy w kolorze lampy
        RENT COMPLEX

        DACAR.team

        Komentarz


        • #5
          Misiekoctavia mam lampy przed liftem ryflowane, także kupuje sam klosz zobaczymy co będzie, myślę że będzie ok, dzięki za odpowiedz.
          Andrev3 nie mogę kupić gładkich bo lustro, odbłyśnik jest gładki nie ukształtowany i pewnie światło będzie bardzo rozproszone nie do jazdy

          Pozdrawiam dzięki
          www.sukces.osw.pl -5% rabatu na kursy języków obcych dla OCP

          Komentarz


          • #6
            regis, masz rację. ja właśnie wymieniłem ryflowane lampy na lampy z L&K. światło lepsze i wygląd fajniejszy
            RENT COMPLEX

            DACAR.team

            Komentarz


            • #7
              Andrev3, a u mnie po wymianie lamp na L&K swieci gorzej. Poprostu rozproszenie swiatla niejest rownomierne. Byc moze to problem tego, ze lampy niesa pierwszej mlodosci albo zle ustawione.

              Komentarz


              • #8
                Misiekoctavia, ja u siebie zauważyłem poprawę. Mam dobrze ustawione lampy i jeżeli chodzi o ich utrzymanie to są bardzo dobrze utrzymane. Kupiłem je od kolegi JanuszSz :szeroki_usmiech
                Jedyne co mi sie nie podoba to wyraźniejsze rysowanie się cieni przed maską samochodu. W ryflowanych szkłach tego nie miałem. A kolejny pozytyw to gładkie szkło czyli ładniej wygląda i mam halogeny a wcześniej ich nie miałem
                RENT COMPLEX

                DACAR.team

                Komentarz


                • #9
                  koledzy a jak to wygląda z lampami po lifcie? Czy można je założyć w miejsce starych sprzed liftu? Zamiast tych ryflowanych? Czy tam wszystko pasuje na łączeniu śrub itd?
                  www.sukces.osw.pl -5% rabatu na kursy języków obcych dla OCP

                  Komentarz


                  • #10
                    regis, no bylo juz sporo o tym na forum i nie. Zachaczyles tu o dwa tematy:
                    1. Wymiany reflektorow na wersje Laurin&Klement
                    2. Wlasnorecznego liftingu przodu

                    A mianowicie reflektory po lifcie niepasuje. Z tego co wiem sa inne wtyczki a w dodatku zauwaz, ze lampy po fl maja inny ksztalt. Gdybys chcial wstawiac lampy po lifcie musisz tez wymienic zderzak, grill, belke pod zderzak no i kierunki tez sa inne.

                    Oczywiscie jest prostszy sposob a mianowicie wstawienie ww. lamp od najbogatszej wersji Octavii, ktora przedliftingiem miala lampy z gladkim kloszem a nie ryflowane jak pozostale wersje Octavi
                    Jesli mi sie dzis uda, bo pada to postaram sie zrobic fotencje swoich i wrzucic to bedzisz wiedzial o co kam an.
                    No i kolejni pytajacy rowniez

                    Komentarz


                    • #11
                      dzięki Misiekoctavia będę wdzięczny bo szukam reflektorów z gładkim szkłem do wersji sprzed liftu ale nie bardzo piszą o tym na Allegro nie mam rozeznania najlepiej byłoby jechać i porównać, a nie chciałbym znowu wydać góry pieniędzy.
                      A tak Ocjiec byłby zadowolony bo miałby lampę nie angielską a ja, że sobie wymieniłem na bardziej stylowe ;P
                      www.sukces.osw.pl -5% rabatu na kursy języków obcych dla OCP

                      Komentarz


                      • #12
                        No to zrobilem fotki. Lampy troche brudne ale ogolnie powinno bys cos widac :P

                        Link to albumu:
                        Error 404 (Not Found)!!1

                        Komentarz


                        • #13
                          ... od razu Octavka wygląda profesjnalniej
                          Zamieszczone przez Misiekoctavia
                          Oczywiscie jest prostszy sposob a mianowicie wstawienie ww. lamp od najbogatszej wersji Octavii, ktora przedliftingiem miala lampy z gladkim kloszem a nie ryflowane jak pozostale wersje Octavi
                          to są właśnie te z bogatszej wersji przed liftem? Nie wiecie gdzie najszybciej dostać takie lampy w rozsądnej cenie?
                          www.sukces.osw.pl -5% rabatu na kursy języków obcych dla OCP

                          Komentarz


                          • #14
                            Te na fotkach to wlasnie te, o ktore sie tu rozchodzi :P
                            Mowi sie na nie Reflektory od wersji L&K (Laurin&Klement)

                            Najszybciej to pewnie dostaniesz w serwisie ale tam to za nie kosza jak za zboze :twisted:
                            Niewiem moze ktos na forum bedzie chcial sprzedac.
                            Dodam jeszcze, ze oprocz lamp sa jeszcze kierunki, ktore tez nalezalo by zmienic zeby wszystko wspolgralo wizualnie
                            Mozna tesz szperac na alledrogo :wink:

                            [ Dodano: Sro 01 Paź, 08 00:54 ]
                            No i pasuja plug&play nic nietrzeba przerabiac, wszystko identycznie.

                            Komentarz


                            • #15
                              Misiekoctavia, kierunki dokupywałes osobno? Jak tak to powiedz gdzie bo ja mam jeszcze stare i fatalnie to wygląda
                              RENT COMPLEX

                              DACAR.team

                              Komentarz


                              • #16
                                Andrev3, kierunki kupilem osobno na aukcji internetowej. Kosztowaly mnie 190zl bodajze ale sa to ori Helli. Ale w serwisie chyba sa w podobnej cenie.

                                Dokladnie kupilem w tym sklepie:
                                Link

                                Podchodza profesionalnie do sprawy. Paczka kurierem z mozliwoscia sprawdzenia. I polecam dobrze sprawdzic zawartosc bo ja sprawdzilem niedokladnie i przeoczylem, ze jeden ten taki plaski "bolec" przy kierunku jest wylamany i musial byc wylamany w sklepie bo nieznalazlem go w opakowaniu. Zauwazylem to dopiero przy montazu jak kurier byl juz daleko w trsie :P
                                Naszczescie niewplywa to az tak mocno na osadzenie kieruku przy lampie.

                                Pozdro.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Misiekoctavia, dzięki za info. Będę musiał pomyślec o tym bo kiepsko wygląda lampa L&K do starego kierunku :P
                                  Pozdro
                                  RENT COMPLEX

                                  DACAR.team

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Andrev3, oj kiepsko, kiepsko :twisted:
                                    Wiem bo sam jezdzilem tak prze tydzien :wink:

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Witam, koledzy faktycznie szkło angielskie jest całkiem inne niż polskie, wystarczyła wymiana szkła i wszystko jest ok. Teraz tylko ustawienie na stacji diagnostycznej i gra :szeroki_usmiech
                                      Dzięki wszystkim za pomoc :!:
                                      www.sukces.osw.pl -5% rabatu na kursy języków obcych dla OCP

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Cieszymy się że mogliśmy pomóc
                                        RENT COMPLEX

                                        DACAR.team

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Dokladnie :wink:
                                          Andrev3, a jak tam twoje kierunki :?:

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Misiekoctavia, jeden wylicytowałem na allegro za 20 zł :diabelski_usmiech
                                            teraz szukam drugiego
                                            RENT COMPLEX

                                            DACAR.team

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X