Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Awaria alternatora

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Awaria alternatora

    a tak moze ktos mi powie ile kosztuje malowanie dachu lub ile moze kosztowac ?
    pozdrawiam, ptakup

  • #2
    [O1] Awaria alternatora

    Zaliczyłem pad alternatora (120A)
    Nawet nie próbowałem jechać z tym do ASO bo leszczem do skrojenia nie chcę być (mam kosztowne doświadczenia z napraw Felicii w ASO).
    Elektryk (najlepszy w okolicy) mówi, że diody są OK a poszły regulator i wirnik.
    Możliwe to, że oba naraz się zepsuły?
    Czy to znaczy, że od padu jednego poleciało drugie? I dlaczego?

    Koszt naprawy wg tego elektryka to ok. 400 zł.

    Trochę szukałem na forum, ale muszę podjąć szybką decyzję, czy naprawiać, czy raczej szukać nowego alternatora (allegro 490 za nówkę ale noname).
    Koszt będzie wyższy ale może na dłużej będę miał spokój.
    Czy raczej źle myślę?

    Nie było żadnych symptomów, żadnych pisków, szumów, terkotania, ładowanie było OK i nagle zero ładowania.
    Przebieg auta niecałe 69 tys. alternator (chyba) jeszcze oryginalny i nigdy nie naprawiany.

    Komentarz


    • #3
      tak mi sie zdaje /bo ni pamieam/ ale wirnik ?? - nie raczej nie jak juz to ten regulator nr czesci 047 903 803 i mysle ze nie bedzie osztowal az tyle

      trzeba dokladnie obczaic jaka wersja jest Ci potrzebna ale mniej wiecej wyglada to tak : Link albo tu na ALLEGRO
      kosztuje podobnie, swoja droga za robocizne sobie teraz licza a licza
      pablo_doctor

      Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

      CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

      http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez pablo_doctor
        tak mi sie zdaje /bo ni pamieam/ ale wirnik ?? - nie raczej nie jak juz to ten regulator nr czesci 047 903 803 i mysle ze nie bedzie osztowal az tyle
        Dzięki za szczere chęci, ale to nie te części -- te są do "słabszego" alternatora.
        Mój to 120A.
        Części zamówione i niestety nie są tanie -- sprawdziłem.
        Dzwoniłem też wcześniej do ASO ale tam podali mi koszt naprawy czterocyfrowy...
        Jakby co to oryginalny nowy alternator dla mojego auta kosztuje... 1150 zł!
        Masakra.

        Komentarz


        • #5
          a sprawdales ten co Ci przeslalem z allegro "ALLEGRO"
          pablo_doctor

          Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

          CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

          http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

          Komentarz


          • #6
            Witam serdecznie.Pierscienie na wirniku wypalają się jak jest za krótka lub zawieszona szczotka.Można dokupić same pierścienie i szczotki.Koszt max. 30zł.Pierscienie hińszczyzna szczotki Bosch.Naprawa wymontowanego max.50zł.Przynajmniej ja tyle liczę.Trochę za szybko to się stało.Przeważnie wytrzymuje grubo ponad 100 kkm.Pozdrawiam.
            Witek

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Witek1952
              Witam serdecznie.Pierscienie na wirniku wypalają się jak jest za krótka lub zawieszona szczotka.Można dokupić same pierścienie i szczotki.Koszt max. 30zł.Pierscienie hińszczyzna szczotki Bosch.Naprawa wymontowanego max.50zł.Przynajmniej ja tyle liczę.Trochę za szybko to się stało.Przeważnie wytrzymuje grubo ponad 100 kkm.Pozdrawiam.
              No niestety, jestem w sprawach motoryzacji laikiem, potrzebowałem auta w miarę szybko, porada przyszła jednak za późno więc zapłaciłem jak za zborze...
              Ale mimo że po fakcie, dodaję koledze punkt "pomógł".

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X