Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

tylna szybka problem z odmrazaniem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • tylna szybka problem z odmrazaniem

    Zamieszczone przez cysterniarz
    oni coś dokładają ze sprzętu
    robią tylko tyle, że "stary" program wgrywają w każdej chwili gratis...

    wygląda to tak, kupuje się program w milotecu a skoda go wgrywa. napewno taniej byłoby pojechać do miloteca i tam zaaplikować wira.
    Pozdrawiam serdecznie

  • #2
    tylna szybka problem z odmrazaniem

    Witam nastala niestety jesien i ze zrozumialych wzgledow parauja szybki mam problem z odmrozeniem tylniej (nie mam0 wycieraczki)nawet po przejchaniu po miescie 40 km szyba tylnia nadal jest sroplona na zewnatrz > Powód??? nie mam pojecia

    Komentarz


    • #3
      andriu79, A ogrzewanie szyby działa?
      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

      Komentarz


      • #4
        hm powiem tak mam climatronic i sie zalacza swiatelko sie pali tylko podczas wlaczania i wylaczani ogrzewania szyby slychac delikatne pukniecie prawie nie slyszalne
        nie wiem moze bezpiecznik

        [ Dodano: Czw 09 Paź, 08 07:49 ]
        a moze kablelek przy szybie sie urwal poluznil

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez andriu79
          hm powiem tak mam climatronic i sie zalacza swiatelko sie pali tylko podczas wlaczania i wylaczani ogrzewania szyby slychac delikatne pukniecie prawie nie slyszalne
          nie wiem moze bezpiecznik
          nic nie zrozumiałem :roll:
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • #6
            wlaczam ogrzewanie tylniej szyby i szyba nie odparowuje

            Komentarz


            • #7
              Jak światełko się nie pali, to nie jest załączone ogrzewanie tylnej szyby.
              Sprawdź włącznik. Na podstawie jego budowy mogę ci powiedzieć, że może się nie załączać. Ja go rozebrałem i naprawiłem. Uważaj na sprężynkę - lubi wyskoczyć i się zgubić (później problem z dobraniem odpowiedniej).
              Podczas włączenia ogrzewania pali się kontrolka (jeśli żarówka nie jest przepalona) cały czas. Efekt ogrzewania jest prawie od razu widoczny.
              Skoda jako wół roboczy, Triumph dla zabawy

              Komentarz


              • #8
                kontrolka opali sie tylko szyba nie jest ogrzewana

                [ Dodano: Czw 09 Paź, 08 09:08 ]
                wiec nadal neiw eim co sie dzieje
                kiedys nie mailem z tym problemu

                Komentarz


                • #9
                  Moze gdzies jest przerwana "nitka" od ogrzwewania. To sie czasem dzieje jak sie za mocno czysci szyby 8)
                  Proponuje wlaczyc ogrzewanie szyby i pobadac palcem czy moze choc "kawalek" szyby jest goracy. Jesli tak to nalezy okreslic ,gdzie jest przerwa i polaczyc to. Sa do tego celu takie specjalne lakiery.
                  Jak to nie to to nalezy isc "do srodka " auta . Czyli kabelki a na koncu wlacznik . Taka jest moja opinia :roll:
                  miauuuuuuuuuuu!
                  O1 SLX

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez turbojajko
                    jest przerwana "nitka" od ogrzwewania
                    ale nawet jesli jedna jest przerwana reszta powinno działać..
                    BEST Czesci i artykuly motoryzacyjne

                    Było O1 jest O3

                    Komentarz


                    • #11
                      no tez mi sie wydaje
                      w dwojce osobno rozmarza sie lusterka i osobno tylnia szybe
                      lusterka w chwilke sie ogrzewaja jasna sprawa mniejsza powierzchnia a szyba tylnia no kiepsko robiAC 40km albo krecac sie po miescie ok. 15 minut szyba powinna sie ogrzac i rozmrozic a tu nic patrzylema na te paski i dotykalem wydaje mi sie ze grzeja ale nie wiem czy ejst jakies urzadzenie ktorym moglbym to sprawdzic

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Qulek
                        ale nawet jesli jedna jest przerwana reszta powinno działać..
                        Wlasnie w moim poprzednim aucie, Seat Cordoba, byla przerwana 3-cia nitka od dolu i grzaly tylko 2 od dolu ... :roll ...
                        miauuuuuuuuuuu!
                        O1 SLX

                        Komentarz


                        • #13
                          coz musze wszytsko posprawdzac
                          ale jak zadzownilem do swojego serwisy to mnie rozbawili ze nie wiedza co sie moze dziac

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja bym jeszcze bezpiecznik sprawdził.
                            BEST Czesci i artykuly motoryzacyjne

                            Było O1 jest O3

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez andriu79
                              ale jak zadzownilem do swojego serwisy to mnie rozbawili ze nie wiedza co sie moze dziac
                              A co w tym śmiesznego? Uważasz, że przez telefon mieli ci furkę zdiagnozować?
                              Golf IV ALH@ASV

                              Komentarz


                              • #16
                                nic smiesznego tylko jak jedziesz kolego do serwisu i podczas wymiany kierunkowskazu w lustreku wybili przednio szybe po wymianie szyby nie umieli ustawic spryskiwaczy wiec to jest serwis?????? duzy znak zapytania

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez andriu79
                                  nic smiesznego tylko jak jedziesz kolego do serwisu i podczas wymiany kierunkowskazu w lustreku wybili przednio szybe po wymianie szyby nie umieli ustawic spryskiwaczy wiec to jest serwis?????? duzy znak zapytania
                                  - no tak....a poźniej przy sprzedaży kto uwierzy, ze serwis szybe wybił.......
                                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    bylem na serwisie sparwdzono mi bezpieczniki przlaczniki kabelki podlaczyli pod komputer i wszytsko niby jest ok

                                    w serwisie twierdza ze poranna rosa na szybie tylniej nie znika tak szybko nawet 15 minut to jest malo
                                    hm moze ja sie znam coz???

                                    [ Dodano: Pią 10 Paź, 08 14:23 ]
                                    no tak....a poźniej przy sprzedaży kto uwierzy, ze serwis szybe wybił.......


                                    kazlem sobie zrobic zapis w ksiazce serwisowej ze w wyniku wymiany kierunkowskazu aso wybilo szybe

                                    [ Dodano: Pią 10 Paź, 08 14:25 ]
                                    bylem na serwisie sparwdzono mi bezpieczniki przlaczniki kabelki podlaczyli pod komputer i wszytsko niby jest ok

                                    w serwisie twierdza ze poranna rosa na szybie tylniej nie znika tak szybko nawet 15 minut to jest malo
                                    hm moze ja sie znam coz???

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ja bym zaczal od sprawdzenia napiecia na zaciskach gdzie sa podlaczone kabelki przy szybie. Tylko trzeba to zrobic z wyczuciem aby nie urwac kontaktow.
                                      Najlepiej pod obciazeniem. Ja to robie z zarowka okolo 5 - 20 W. Jak swieci szukalbym problemu na szybie. Jezeli nie swieci albo swieci slabo tak trzeba skontrolowac bezpiecznik od ogrzewania tylniej szyby, nastepnie wylacznik, przekaznik oraz kable.
                                      Juz po kilku minutach od wlaczenia ogrzewania musza pojawic sie suche nitki na oknie w miejscach gdzie jest nalepione ogrzewanie.
                                      A moze masz w srodku samochodu jakas extremalna wilgotnosc? :-)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        W SRODKU JEST OK
                                        tylko rano przychodzac do samochodu na zewnatrz szyby jest rosa rozumie ze ogrzeanie nie poradzi sobie dosc szybko z odparowaniem tych skroplin??

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Jezeli to robi takie problemy proponowalbym dokladnie umyc okno z zewnatrz i skorzystac z specjalnego srodka do okien. Niewiem jak sie to fachowo nazywa w Polsce ale w Slowacji to sie na to mowi wycieraczka w plynie.
                                          Osobiscie rose i wieksze nadmiary wody usuwam silikonowym zbieraczem wody. Jest delikatniejszy jak gumowy, nietrzeba tak przyciskac do okna a tym samym napewno mniej rysuje powierzchnie. Korzystam z tego patentu rownierz po umyciu samochodu zbierajac nadmiar wody z powierzchni lakierowanych przed recznym czyszczeniem i woskowaniem.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            ok dzieki serdeczne kolego wlasnie szukalem tzw silikonowego zbieracza wody
                                            ps zawsze po myciu (a myje sam)mialem do teraz problem z woda po myciu
                                            dzieki

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X