Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Inne] wyswietlanie informacji komputera pokładowego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [Inne] wyswietlanie informacji komputera pokładowego

    Zamieszczone przez winni77
    Zamieszczone przez Thundi
    W starym (czytaj obowiązującym teraz) prawie też przewidziana jest kara dla tych co jeżdżą niewiele szybciej niż obowiązuje a dokładniej od 1 do 10km/h szybciej 100zł 1p karny więc i dziś mają prawo ukarać za te 51km/h na 50km/h tylko po prostu rzadko to robią
    Coś Ci się pomyliło, bo jak czytam ustawę, to jest 6-10km/h (Dziennik Ustaw Nr 236, poz. 1998 z dnia 20 grudnia 2002).
    Moja pomyłka zaistniała ale gdzieś indziej
    Przekroczenie prędkości do 10km/h skutkuje 1punktem karnym i karą 50zł. Taryfikator zakłada "do" czyli nie ustala "od" tak więc należy zakładać że prędkość od której mogą karać to dokładnie dwukrotna wartość błędu urządzenia (o ile się nie mylę to radary mają 0,1 do 100km/h i 1% powyżej tej prędkości) - wynika to z tego że jeśli radar wskazuje np: (przypadek dla X<100km/h) X,1km/h i błąd wynosi +-0,1 to prędkość pojazdu jest w granicy X-X,2km/h czyli albo jedzie przepisowo albo już tą prędkość przekracza natomiast jeśli wskaże X,2km/h (czyli ograniczenie przekroczone o dwu krotny błąd pomiarowy) to prędkość auta jest pomiędzy X,1 a X,3 tak więc w obu przypadkach prędkość przekroczona.

    W rzeczywistości rzadko kiedy dochodzi do zatrzymania pojazdu i wlepienia mandatu jeśli auto porusza się te <10km/h więcej bo by się nie wyrobili a i sens takiego karania niewielki.
    Aha licznik zawsze powinien wskazywać mniejszą prędkość niż się ma więc jadąc te licznikowe np: 2km/h więcej niż jest ograniczenie możemy wcale nie łamać przepisu :!:

    Dokument z którego cytuje to "Rozporządzenie prezesa rady ministrów z dnia 24 listopada 2003r. w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń tekst ujednolicony ze zmianami z dnia 5 listopada 2008r." (tak więc nieco nowsze niż to co ty podajesz) zwanym także "Taryfikator mandatów karnych"
    Pełna wersja do ściągnięcia np stąd: Link (strona Policji)
    A cytowany fragment znajduje się na stronie 8smej podpunkt C: Prędkość i hamowanie. przy numerze: 36

  • #2
    [Inne] wyswietlanie informacji komputera pokładowego

    Mam Skodzianke Superb 03 rok. Spalanie, temperaturka, itp., wyswietlane sa w polu zegarka, a nie pomiedzy budzikami. Podobno mozna to zmienic odpowiednia kombinacja przyciskow. Ale jakich :?:

    Komentarz


    • #3
      :shock:

      ...nie mozna zmienic/przelaczyc na cos czego nie ma!
      Jedyna mozliwosc to wymiana calych zegarow.
      T4 CARAVELLE AXG 150PS/295Nm
      SEAT ALHAMBRA BLT 180PS/385Nm
      Zuzycie paliwa

      Komentarz


      • #4
        ale ja mam tam wyswietlacz... wiec o co cho? wyjasni mi to ktos?

        Komentarz


        • #5
          Osobiście nie spotkałem się z dwoma wyświetlaczami ale skoro twierdzisz,że je masz to zrób tak:naciśnij i przytrzymaj przycisk na manetce wycieraczek ten do zmiany sekwencji na wyświetlaczu aż pojawi się menu na tym wyświetlaczu między zegarami.Następnie wybierz: trip computer i to Link zamieść zdjęcie swojego licznika.
          Skoda Superb II Ambition
          2.0 TDI CR 170 KM

          https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

          Komentarz


          • #6
            Zrob zdjecie co masz, bo jakies to za trudne dla nas
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Dziwne by było żebys miał komputer w zegarku i do tego jeszcze maxi-dota.. Ale kto wie... Zapodaj zdjęcie to chłopaki Ci pomogą
              RENT COMPLEX

              DACAR.team

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X