Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki przepływomierz

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaki przepływomierz

    Mam zamiar założyć alarm w swojej O1. Czy może mi ktoś doradzić jaki alarm wybrać (za rozsądną cenę) i gdzie w Gdańsku lub okolicy można założyć niedrogo???

    [ Dodano: Sro 23 Wrz, 09 13:40 ]
    Czy taki będzie dobry?: Link

  • #2
    Jaki przepływomierz

    Witam
    Panowie szukałem w wyszukiwarce ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie :?
    Otóż moje auto wogóle sie nie zbiera totalny mół wyczytałem że najlepiej podjechać i podpiąc sie pod kompa, zrobiłem tak i wyszło że do wymiany jest przepływka pojechałem do sklepu podałem marke ozn. silnika (AHF) i odpowiadają mi że do tego modelu występują 3 rodzaje przepływki :?: :roll:
    Pojechałem do innego mechanika który miał nówki przepływki i zaczeliśmy podmieniać wcelu dobrania tej właściwej. Na jednej z nich auto zbierało się "nie co" lepiej ale mechanik powiedział że napewno to nie jest to i że najlepiej żebym poszukał gdzies orginalnego numeru przepływomierza do mojego silnika ( dodam że poprzedni właściciel wyminiał przepływke i włożył jakąś podróbe stąd brak numeru)
    Po za tym ten mechanik wyczaił że coś sie dziej z turbiną, mówił coś o "bajpasie" nazwał to inaczej "gruszką" żeby najpierw to wymienić (o co tu kaman?) , a w drugiej kolejności przepływomierz.

    Moze ktoś podrzuci jaki jest orginalny numer przepływomierza i jaki najlepiej kupić.

    Dziekuje i pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Do przykładowego AHF z 2002 r przepływka (wg mojej wersji ETKI) ma numer:

      038 906 461 C (ja tu widze jeden rodzaj)

      najlepiej podaj numer VIN, wtedy nie powinno być problemu z wytypowaniem numeru.

      gruszka powiadasz? czyżby chodziło o siłownik kierownicy turbiny?
      Hello!!

      Komentarz


      • #4
        nie wiem kolego nazwał to " gruszką", a gdzie znajde ten numer VIN :roll: ops:

        Komentarz


        • #5
          najszybciej w dowodzie... TMB... itd, razem 17 znaków
          Hello!!

          Komentarz


          • #6
            maksimus, miałem ten sam problem ze swoim AHF. kupiłem w auto-landzie zamiennik Boscha o numerze 0 281 002 757. smiga jak ta lala. a kosztował koło 400 zł.
            w serwisie sprawdzili ze jak najbardziej prawidłowy i krosuje sie ten zamiennik z oryginałem

            Komentarz


            • #7
              To chodzi o tą gruchę jak poniżej
              Załączone pliki
              Teraz xenony by krzynol

              Komentarz


              • #8
                dzięki panowie wielkie numer juz spisany po przekładce przepływki i naprawie "gruszki" napisze co i jak.
                Pozdrawiam

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez soczek_81
                  zamiennik Boscha o numerze 0 281 002 757. smiga jak ta lala. a kosztował koło 400 zł.
                  Szkoda że wcześniej nie napisałeś bo z przesyłką u mnie wyszedłby taniej
                  U mnie koszt 290zł
                  Nie zapomnij o wyregulowaniu tzw. gruszki
                  NFPNorth-West
                  2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
                  WARSZTAT www.dsize.pl
                  ->
                  CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
                  spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

                  Komentarz


                  • #10
                    dzieki za info i numery akurat czeka mnie wymiana przeplywki !! dzieki piwo dla was
                    xyz

                    Komentarz


                    • #11
                      Miałem ten sam problem.
                      Pojechałem na przegląd do ASO i rozmawiałem z mechanikiem że auto kopci i się słabo zbiera, więc wsiadł ze mną i się przejechaliśmy po placu, po czym stwierdził że faktycznie "dół ma słaby" i zaczyna przyspieszać tak od 2200-2500.
                      Zasugerowałem przepływkę ale stwierdził że to nie to.

                      Komputer nie wyrzucił żadnych błędów, samochód nie złapał nigdy notlaufa - więc mechanik dobrał się do tej gruszki i jak to określił "ręcznie ją rozruszał".
                      Stwierdził że nie chodziła w całym zakresie, przycinała się i zauważył że ten "bolec" który w nią wchodzi pokryty jest delikatnie rdzą.

                      Po tym zabiegu zupełnie inny samochód tzn ciągnie od samego dołu i nie kopci jak przedtem.

                      Zasugerował żebym rozejrzał się za nową gruszką.

                      Moje pytanie czy można dokupić samą gruszkę i jak to zrobić żeby była odpowiednia (jaki numer, typ, rodzaj) i po czym poznać że jest dobra.

                      Octawia 1,9 tdi 2002 AHF
                      Czarna sztuka - Bixenon skrętny - Czerwona skóra - Pakiet SPORT
                      Było: 109KM 250Nm. Jest: 147KM 320Nm by TDI-RACING :-)

                      Biała sztuka - Zamówiona 06.08.2014
                      Wyprodukowana 07.10.2014
                      Odbiór 31.10.2014

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam.

                        Prośba wielka, nie będę czekał już na mechanika aż łaskawie on załatwi mi tą "gruszkę", chciałbym załatwić ją sam. Czy jest ktoś w stanie podać mi numer orginalny tej "gruchy", żebym mógł sam ją zakupić???
                        O1 98/99 1,9 TDI AHF 110 kucy
                        Pozdrawiam

                        Komentarz


                        • #13
                          Z tego co się orientuję gruszka nie występuje jako część zamienna (w oryginale oczywiście), nie ma na nią nr oryginalnego, w AHF występuje tylko razem z turbinką i kolektorem

                          Link

                          ale generalnie jest to część do zdobycia, ceny bardzo zróżnicowane (100-450 zł), poszukaj chociażby na alledrogo
                          Hello!!

                          Komentarz


                          • #14
                            Link

                            W mojej starej turbinie, ta część jest tak zapieczona, że nawet nie chce się ruszyć. :evil:
                            W Polsce nie ma kryzysu.
                            Kryzys jest w państwach, w których kiedyś był dobrobyt.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X