Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dziwny dzwiek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dziwny dzwiek

    Zamieszczone przez michal.bdg
    Jak już ustaliłem jestem skazany na rocznik 2004 ,bo do tego roku wkładano do octawy 90koni
    w 2005 w Tourach można było wyrwac 90 i 110 km.

    Zamieszczone przez michal.bdg
    jesli sie nie myle to jest on na pompie
    Tak

    Zamieszczone przez michal.bdg
    brak w nim koła masowego oraz turbiny o zmiennej geometrii.
    Za daleko wybiegasz , brak dwumasy i turbiny bez kierownic mozna tylko spotkac w AGR czyli stare TDI 90 km które było produkowane w roku 97-2002 włącznie. Od 2003 do 2005 roku 90 km o oznaczeniu ALH mają już turbo na zmiennej geometrii i dwumasę , od 110 km różnią się praktycznie wtryskami i programem sterującym.

    Zamieszczone przez michal.bdg
    Jeszcze jedno czy to prawda ze octavie miewaja problemy z korozją i jak byscie to auto porównali z golfem IV kombi
    Nie oczekuj że ktoś tu napisze że Golf jest lepszy :diabelski_usmiech

    Na Twoim miejscu szukałbym zadbanej klubowej jakiejś 110 (AHF,ASV) bo według mnie ten silnik nie jest za słaby bo 90 KM przy załadowanym całym samochodzie już słabo idzie.

    Octavia jest z lepszych materiałow wykonana , mam tu na myśli rączki i inne elementy ździerające się pod wpływem paznokci w Golfie , paskudnie to wygląda. W Octaviach najsłabszy punkt to tylna klapa obok oświetlenia rejstracji , ja u siebie po 5 latach jeszcze nie zauważyłem żadnej rdzy


    Pozdro

  • #2
    dziwny dzwiek

    od jakiegos czasu slysze dziwny dzwiek pracy chyba silnika chociaz niektorzy twierdza ze to rozrzad. pojawia sie po okolo 30 60 minutach pracy na zimnym silniku tego nie ma . kiedy stoje na luzie i wcuaskam pedal gazu pojawia sie dzwiek wysoki w brzmieniu jakby wycie pojawia sie tez kiedy zwalniam a o brotu spadaja do 10 tys ale wyzej jest oki. salon skody twierdzi ze jest oki i noe ma nic niepokojacego. czy ktos slyszal o czyms podobnym.

    Komentarz


    • #3
      A jesli wcisniesz sprzeglo dzwiek milknie?? Bo tak rozrzad to pasek rowkowy wiec to nie on chyba ze to rolka napinacza paska rozrzadu. Jaki masz przebieg?? Rownierz moga to byc lozyska alternatora. ale wydaje mi sie ze wyly by caly czas.
      Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

      Komentarz


      • #4
        no czesc dzieki za odpowiedz. rolka napinacza byla juz ustawiana ale i tak dalej wyje wcisniecie sprzegla nic nie daje. nie wyje caly czas wiec lozyska alternatora tez chyba odpadaja. wiec chyba jestem w punkcie eyjscia.pozdrawiam
        pawel.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X