Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moja Skoda dużo pali

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Moja Skoda dużo pali

    Silnik 90KM w octavii o oznaczeniu ALH ma zmienna geometrię, dwumasę i występuje na pewno w 2004 roku. Zmienniej nie miał 90KM o oznaczeniu AGR. Oba są na pompie i od 110KM wersji róźnią sie wtryskami i programem.
    Co do róźnicy z VW IV kombi mi osobiście Octa kombi bardziej się podoba, tył nie jest tak kwadraatowy a po przebiegu 200tys km i 5 latach eksploatycji korozji nie widać (jest ocynk)

    Kurcze Ziomal napisałem prawie to samo) nie widząc jeszcze Twojego postu

  • #2
    Moja Skoda dużo pali

    Witam
    Mam taki problem zatankowalem na shellu 20 litrow ON V Power i przejechalem na tym 220 kilometrow, jeszcze nigdy tak nie mialem zebym tak malo zrobil zazwyczaj na takiej ilosci paliwa robilem ok 400 kilometrow. Prosze o pomoc
    Wszędzie dobrze, ale w Octavii Najlepiej !

    Skoda Octavia Combi 2000 r. 1.9 TDI ... km

    Komentarz


    • #3
      Może sonda lambda mowi papa :roll: Jak z osiągami?? Pogorszyły się??
      Elegance
      ASV 132KM/301Nm --> turbo ASZ 140KM/322NM-->
      -------------------------------------------

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez oziemi
        Może sonda lambda mowi papa
        ...auto MaRciN_Sk7 to diesel, starszej generacji, tam nie ma sondy.

        ...sa usterki ktore moga TROCHE zwiekszyc zuzycie paliwa, zatankowanie paliwa o gorszej jakosci tez moze objawic sie zwiekszonym zuzyciem, ale nie tak duzo, jedyne co pzychodzi mi na mysl to oszukujacy dystrybutor lub kradziez.
        T4 CARAVELLE AXG 150PS/295Nm
        SEAT ALHAMBRA BLT 180PS/385Nm
        Zuzycie paliwa

        Komentarz


        • #5
          MaRciN_Sk7, sprawdz czy niemasz gdzies jakiegos wycieku paliwa szczególnie na powrocie np.na wezykach przelewowych itp.
          Jest Skoda Octavia 1,9 tdi Jest Seat Alhambra 1,9 tdi
          Była Skoda Octavia 1.9 sdi , VW Passat b5 fl 1.9 tdi , Opel Vectra C 3.0 cdti
          A mówiła mama -
          "Ucz się synu na ginekologa, bo to i forsy dużo i ręce cały czas w cieple" - mruczał pod nosem kierowca TIR-a zmieniając w mroźną noc koło w naczepie.
          http://campaign.scania.com/v8/

          Komentarz


          • #6
            Przepatrzylem wszystko i zadnych wyciekow nie zauwazylem , a co do osiagow to niby nie ma roznicy jezdzi jak jezdzilo
            Wszędzie dobrze, ale w Octavii Najlepiej !

            Skoda Octavia Combi 2000 r. 1.9 TDI ... km

            Komentarz


            • #7
              No moja jak się postaram to spali 8 litrów bez problemu :lol:
              Czym różni się Vpower od zwykłego ON ?????
              Takie zwykłe Ambiente

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez koja86
                No moja jak się postaram to spali 8 litrów bez problemu :lol:
                Czym różni się Vpower od zwykłego ON ?????
                Vpower i tym podobne maja wiecej kalorii w porownaniu do zwylkego ON. Wiec trzeba go mniej na wytworzenie tej samej ilosci energi.
                Czyli przy podobnym stylu jazdy, na 20 l Vpower ( lub innego wzbogaconego), powinno sie przejechac wiekszy dystans niz na 20 l "zwylkej gnojowki" :lol:
                miauuuuuuuuuuu!
                O1 SLX

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez turbojajko
                  Vpower i tym podobne maja wiecej kalorii w porownaniu do zwylkego ON.
                  Mylisz się specyfikacje są takie same
                  Takie zwykłe Ambiente

                  Komentarz


                  • #10
                    Vpower ma podobno dodatkowe składniki, które czyszczą i zapobiegają osadzaniu się osadów na układzie wtryskowym. Dzięki temu zapewnia optymalną pracę silnika oraz pozwala na osiąganie maksymalnych parametrów na dłużej.

                    Tak producent tłumaczy działanie tego paliwa

                    Wychodzi więc na to, że przede wszystkim ma działanie czyszczące i konserwujące wnętrze silnika.

                    Komentarz


                    • #11
                      A jednak nie moge pozbyc sie wrazenia ,ze jak naleje Arala ultimate to jakos lzej zapala i komp pokazuje mniejsze spalanie chwiloe na tej samej trasie :?
                      A nie robi sie coraz cieplej ...
                      miauuuuuuuuuuu!
                      O1 SLX

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez turbojajko
                        A jednak nie moge pozbyc sie wrazenia ,ze jak naleje Arala ultimate to jakos lzej zapala i komp pokazuje mniejsze spalanie chwiloe na tej samej trasie
                        A nie robi sie coraz cieplej ...
                        Są mniej wzbogacane :wink: przez wlaścicieli stacji.
                        Takie zwykłe Ambiente

                        Komentarz


                        • #13
                          panowie odbiegliscie od tematu : :evil: MaRciN_Sk7, szuka pomocy bo autko za duzo pali o ok. 100% wiecej niz dotychczas , a Wy tutaj o składzie paliwa itp.
                          Jest Skoda Octavia 1,9 tdi Jest Seat Alhambra 1,9 tdi
                          Była Skoda Octavia 1.9 sdi , VW Passat b5 fl 1.9 tdi , Opel Vectra C 3.0 cdti
                          A mówiła mama -
                          "Ucz się synu na ginekologa, bo to i forsy dużo i ręce cały czas w cieple" - mruczał pod nosem kierowca TIR-a zmieniając w mroźną noc koło w naczepie.
                          http://campaign.scania.com/v8/

                          Komentarz


                          • #14
                            MOja skoda tez jakos dziwnie wsysa paliwo. zatankowalem ostatnio 46 litrow, jakies 5-6 mialem jeszcze w baku i teraz po przejechaniu 320 km nie ma juz 1/3 baku...
                            Wychodzi troche duzo bo zazwyczaj palila mniej niz 5 litrow a zima jeszcze daleko....

                            Komentarz


                            • #15
                              przepływka
                              Auto jest Bogiem, a prędkość nałogiem.

                              Komentarz


                              • #16
                                fabia2, a ta teoria to skąd :roll: ?? miałem przepływkę skopaną, auto fakt paliło więcej o litr może półtora ale nie 10... i auto muł niesamowity i nie wkręca się na obroty dlatego nie powiedziałbym że to przepływka...
                                O1 AGR <- Była
                                O2 '04 BKD "Praha"<- Jest
                                OI RS <- Jest

                                Komentarz


                                • #17
                                  Dużo pali? To po co tyle lejesz?

                                  Lej mniej, będzie mniej palić!

                                  Sorry za niemerytoryczny wpis, ale na wieczor lepiej mieć dobry humor!

                                  A tak na serio to może być poczatek końca wtrysków, nie zauważyłeś spadku mocy?

                                  Może ktoś Ci paliwo wypompował ( w sensie zapieprzył) bo i takie przypadki chodza po ludziach...

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    A moze nie szukac dziury w calym tylko pojezdzic jeszcze troche. Rownie dobre ktos sobie mogl pozyczyc troche paliwa. A takie tankowania na 20l to malo wiarygodne jest, bo raz wskazowka pokazuje rezerwe szybciej, raz wolniej
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      A osiąga temperaturę w odpowiednim czasie? Może to termostat? Jak się zawiesi,to duży obieg masz non stop i auto grzeje się długo,przez co niedogrzany silnik żre paliwo jak smok.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        moja octa spala średnio około 9l/100km.silnik sprawny,wszystko ok.jedyny powód takiego spalania to dystans jaki pokonuję codziennie.do pracy mam 1km i po drodze 2 x światła,1 x krzyżówka gdzie jestem na podporządkowanej i 3x skrzyżowania równoległe.jak zatankuję pod korek 54-55litrów to z trudnością przekraczam 600km na tym paliwie.oczywiście też śmigam po mieście ale wszędzie mam blisko i dystans 5 km to już trasa .spalanie poza miastem w granicach 4.5l-5.0l przy dla mnie normalnej jeździe czyli przepisowo z 20% marginesem.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Panownie autko jezdzi normalnie, nie ma zadnych spadkow mocy, temperature ma w normie, nie zauwazylem zeby sie dlugo grzal, a pakiwo jak pozeral tak pozera dalej i juz nie mam pojecia gdzie szukac usterki
                                          Wszędzie dobrze, ale w Octavii Najlepiej !

                                          Skoda Octavia Combi 2000 r. 1.9 TDI ... km

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Podepnę się. Ostatnio wymieniłem filtr paliwa i na komputerze teraz pokazuje mi bardzo wysokie spalanie.

                                            Trasa 8 km = 4 trasa+4 miasta. Zazwyczaj było to ok 5.7 litra, wczoraj ten sam odcinek to 9.1 ;|

                                            nie wiem co się dzieje. Przy 200 obrotów przekracza wartość 10 litrów. 3 tysiące obrotów to już jest dramat...

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              hellboyek, dostałeś odp., nie miałeś odłączanego aku :?:
                                              Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                a te wyniki to masz po jezdzie po miescie czy w trasie po to duuuza roznica Ja jezdze po miescie krotkie odcinki i tez mam podobne spalanie tak wiec jesli to wynik miasto, to normalnie

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Tak dystans 10km to jest wyznacznik spalania :lol: Mnie pokazuje 12l a jak przejade km to 18l wiec co, zle jest :twisted:
                                                  Spritmonitor.de

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X