Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

NarastajAcy huk w Octavii

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • NarastajAcy huk w Octavii

    dzieki,witam raz jeszcze,pozdrawiam wszystkich :lol:do zobaczenia na trasie :diabelski_usmiech

  • #2
    NarastajAcy huk w Octavii

    Witam! Jeżdzę Octavią 1,6 75 KM .
    Mój problem to narastający ogłuszający huk i niewielkie drgania wewnątrz auta podczas jazdy na każdym biegu , w chwili kiedy wskazówka obrotomierza zbliża się do 2000 obrotów następnie 3000 i 4000 obr/min , a po przekroczeniu tych wartości wszystko wraca do normy , chyba że jadę utrzymując np. 3000 obr/min Dzieje się tak na zimnym silniku lub podczas jazdy pod górę , na rozgrzanym jest OK . Problem pojawił się po wymianie wydechu , który na pewno nie styka się bezpośrednio z nadwoziem . Dodam że zmieniałem także ( na ile to możliwe) ułożenie wydechu pod samochodem , ale nie spowodowało to poprawy
    Może spotkał się ktoś z podobnym problemem i doradzi mi co jest tego przyczyną i jak temu zaradzić .
    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      mam podobie tylko u mnie predkosc obrotowa pzy ktorej jest nieznosny halas to /mniej/ przy 2000 i /wiecej/ 4000 tyle ze w mym przypadku to nieszczelny expander /tlumik srodkowy/ tory wpada w rezonans w pozostalym zakresie cisza jak makiem zasial
      moze tez masz gdzies nieszczelnosc.
      pablo_doctor

      Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

      CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

      http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

      Komentarz


      • #4
        Środkowego nie wymieniałem, bo nie wykazywał zużycia , ale twój opis jest zgodny z moim problemem. Dzięki !

        Komentarz


        • #5
          wiesz, niekoniecznie u Ciebie tez musi byc srodkowy. Moj ma przepalke od stony podlogi i wogle tego nii widac od dolu tylko dzieki odymieniu zakumalem gdzie ma wydmuch. to jeden rodzaj uszkodzenia, drugi to "masakra" w srodku tlumikow.
          pablo_doctor

          Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

          CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

          http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

          Komentarz


          • #6
            w zasadzie tylko ten środkowy pozostał nie zmieniony , ale kto wie co się dzieje w jego wnętrzu To też bioę pod uwagę Chyba że nowy jest wadliwy ale to trudniej sprawdzić

            Komentarz


            • #7
              dokladnie, dzieki za punkcik.

              Mam jeszcze pytanie moze ktos z kolegow eksperumentowal a mianowicie, ze wzgledu ze moj expander nadaje sie do wymiany zastanawialem sie nad rezygnacja z niego i wstawienie prostej rury jak w wydechu z 1.9 tdi /katalizator i tlumik koncowy/.
              Jak bardzo glosno sie zrobi na koncu ??
              pablo_doctor

              Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

              CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

              http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez pablo_doctor
                Mam jeszcze pytanie moze ktos z kolegow eksperumentowal a mianowicie, ze wzgledu ze moj expander nadaje sie do wymiany zastanawialem sie nad rezygnacja z niego i wstawienie prostej rury jak w wydechu z 1.9 tdi /katalizator i tlumik koncowy/.
                Jak bardzo glosno sie zrobi na koncu ??
                Wg mnie bardzo glosno, moze sie nie znam ,ale expander jest najwaznejszy , tym samym najdrozszy. Jak wstawisz rurke zyskasz cos jak WRC :wink:
                miauuuuuuuuuuu!
                O1 SLX

                Komentarz


                • #9
                  hmmm, najwazniejszy - najdrozszy nie, cyba nie
                  pablo_doctor

                  Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

                  CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

                  http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Pewnie źle założony jest wydech tzn. środkowy tłumik jest napięty.
                    Założyć zgodnie z sztuką i będzie cicho.

                    Też tak miałem, jak źle założyłem tłumik.
                    Dobrze ułożyłem srodkowy tłumik na zawieszkach, tak aby jak jest zimny był po środku w osi
                    Załączone pliki
                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                    Komentarz


                    • #11
                      Wielkie dzięki ! To także pokrywa się z moim typowaniem ponieważ środkowy zawieszony jest bardzo nie symetrycznie i podejrzewałem że jest napięty . Gożej że wyprostowanie może być trudne ponieważ wspawana jest strumienica w miejsce katalizatora i trzeba byłoby znowu ciąć i spawać , chyba że jest inny sposób? Może ktoś ma jakiś mniej inwazyjny sposób na wyprostowanie ?

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X