Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szarpanie pojazdem podczas ruszania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szarpanie pojazdem podczas ruszania

    rss, kolego byle jaki filtr taki aby nie wchodził w reakcje z przepracowanym olejem

  • #2
    Szarpanie pojazdem podczas ruszania

    Witam wszystkich, piszę po raz pierwszy na tym forum ale nie znaczy to, że nie skorzystałem z wielu cennych uwag i rad na tym forum Piszę ponieważ mam taki problem, octavia z 2005 roku model 1 stan przjechanych km 39 tyś, silnik tdi 90 KM, od ok 10 tyś zauważłem, iż pojazd jak jest zimny, dłuższy okres nie ekploatowany / mam na myśli ok 12 godz./ to podczas ruszania - puszczania sprzęgła samochód szarpie tak jakby przedni napęd !!!! Po przejechaniu kilkuset metrów czasami kilku kilometrów objaw ten mija i wszystko jest w porządku. Nadmieniam, iż nie zawsze mam ten problem czasami wszystko jest ok od samego początku jazdy. Co może być powodem, iż pojazd tak się zachowuje ???? Czy jest konieczna naprawa tej przypadłości czy można tak jeżdzić i jakie mogą byc tego ewentualne konsekwencje ?


    dziękuje za odpowedzi i pzdr [/hide][/quote]
    ice40

    Komentarz


    • #3
      Mi na mysl przychodzi jedno ... :roll: cos z paliwem . Nie chodzi mi o jakos tego co siedzi w baku , ale np moze czas zajac sie filtrem paliwa, moze lapie jakies lewe powietrze.
      A moze trzeba dodawac wiecej gazu przy ruszaniu :wink: w koncu juz prawie zima :|
      miauuuuuuuuuuu!
      O1 SLX

      Komentarz


      • #4
        zima nie zima, tak dzieje mi się już od roku, po włączneiu silnika i dodaniu gazu nic nie przerywa, silniczek pracuje równo, tylko przy puszczaniu tego sprzęgła jest takie trrrrr z przodu pojazdu, oczywiście tylo wtedy kiedy ruszam. Kiedyś wydawało mi się, że dzieje się tak tylko wtedy kiedy jest duża wilgotność powietrza, ale ostatnio jakoś ta moja teoria nie sprawdza się
        ice40

        Komentarz


        • #5
          ice40, jeżeli jest to takie trrrrr jak piszesz to ja obstawiam kontrolę trakcji - nie wiem czy masz, ale jeżeli tak to raczej to.

          Więcej info na ten temat z pewnością znajdziesz na forum.

          Pzdr.!

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X