Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Brak oleju ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Brak oleju ?

    Zamieszczone przez arturas03
    Ziomal, Byłem u Rafała, spoko gość.
    Wiem , bo to mój bardzo dobry znajomy

  • #2
    [O2] Brak oleju ?

    Witam
    Dzisiaj jechalem trase ok 700 km i jako ze mam LPG dwa razy musialem tankowac. Za kazdym razem po zatankowaniu gazu przy uruchamianiu silnika pojawial sie komunikat o niskim poziomie oleju. PO sprawdzeniu poziomu jaki jest na bagnecie ( dodam ze poziom byl minimalny ) komunikat znikal.
    Auto ma 6kkm przebiegu ( mam je ponad 1,5 miesiaca).
    Czy to moze byc jakas usterka elekryki czy faktycznie gdzies wcialo mi olej ?

    Komentarz


    • #3
      Nowe auto ma prawo brać olej i tyle. Co do kontrolki poziomu to po każdym otwarciu maski komunikat znika na jakiś czas; komputer stwierdza, że sprawdziłeś poziom i decydujesz co dalej ( dolweka czy olewka :twisted: i dalsza jazda ), bo poziom jest na razie tylko niski a nie krytyczny. Dolej oleju do max i jeździj dalej...
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        no skoro masz minimalny stan oleju to chyba dobrze, że kontrolka świeci, tak mi się przynajmniej wydaje :szeroki_usmiech

        po otwarciu maski następny taki komunikat pojawi się po przejechaniu zdaję się 100km czy cos takiego.

        [ Dodano: Wto 18 Lis, 08 22:22 ]
        sprawdzałeś stan oleju po wyjeździe z salonu :?: :idea:
        saport techniczny baj DGW
        była BKD+DSG '05 120kkm
        była BXE '08 190kkm
        no i nie ma :-)

        Komentarz


        • #5
          Johnny_B, silnik na dotarciu i musi brać

          uzupełnij na max. i ciesz się z jazdy



          .
          Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

          Komentarz


          • #6
            szkoda, nie przyszlo mi to do glowy :roll:

            zurcio, jutro bede w ASO na pierwszym przegladzie LPG wiec poprosze o dolewke :szeroki_usmiech

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Johnny_B
              szkoda, nie przyszlo mi to do glowy :roll:
              no to pewnie miałes mało :szeroki_usmiech
              nie sądzę, żeby jakoś tak ubyło, chociaż nie wiem jak to jest na gazie...

              w okresie docierania nie stwierdziłem, zwiększonego spożycia oleju i to w dieslach :idea:
              saport techniczny baj DGW
              była BKD+DSG '05 120kkm
              była BXE '08 190kkm
              no i nie ma :-)

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez szkoda
                w okresie docierania nie stwierdziłem, zwiększonego spożycia oleju i to w dieslach
                w O2 przez pierwsze 10kkm lampka zapaliła się 2 lub 3 razy (niepamiętam dokładnie) i wtedy nauczyłem się wozić olej ze sobą w bagażniku ...
                w poprzedniej O1 (ASV) sytuacja nie miała miejsca ani razu,

                być może taki urok mojego egzemplarza :diabelski_usmiech
                Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez zurcio
                  być może taki urok mojego egzemplarza :diabelski_usmiech
                  na to wychodzi
                  saport techniczny baj DGW
                  była BKD+DSG '05 120kkm
                  była BXE '08 190kkm
                  no i nie ma :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    PD-ki lubią oliwę. Taki ich urok.

                    Komentarz


                    • #11
                      zurcio, nie urok twojego tylko wszystkich OII 1.9TDI minimum 0.7 l/15kkm trzeba dolać.
                      Oby tylko takie problemy byśmy mieli ze swoimi OII.
                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                      Komentarz


                      • #12
                        zurcio
                        Zamieszczone przez AdamB
                        nie urok twojego tylko wszystkich OII 1.9TDI minimum 0.7 l/15kkm trzeba dolać.
                        potwierdzam - sam wlałem ok 0,8l oleum w ciągu 24000km na razie poziom stoi :wink:
                        Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                        Komentarz


                        • #13
                          AdamB, orzel720, już jestem spokojniejszy :wink: bo mnie szkoda, nastraszył :P
                          Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

                          Komentarz


                          • #14
                            Jaki olej leje się do OII 1,6 MPI BSE. Autor wątku ma taką, nie 1,9TDI. Ja mam podobną. W instrukcji pisze tylko, że olej ma być zgodny z VW 504, ale nie pisze nic o klasie lepkości. Czy jest to 5W30. Mi też troszeczkę nowe autko bierze olej.

                            Komentarz


                            • #15
                              No to i ja się podłączę pod wątek. Moja O2 ma przejechane niecałe 3500 km. Wczoraj zapaliła się kontrolka oleju, na bagnecie blisko minimum, a po wyjechaniu z salonu była połowa. Miły pan z serwisu powiedział, że to normalne, że spoko, nowe auto może brać olej. Dobił mnie informacją, że normy VW przewidują 1 litr/1500 km :shock: . Do tego silnika polecił lać Castrol SLX Long Life.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez rwojt
                                No to i ja się podłączę pod wątek. Moja O2 ma przejechane niecałe 3500 km. Wczoraj zapaliła się kontrolka oleju, na bagnecie blisko minimum, a po wyjechaniu z salonu była połowa. Miły pan z serwisu powiedział, że to normalne, że spoko, nowe auto może brać olej. Dobił mnie informacją, że normy VW przewidują 1 litr/1500 km :shock: . Do tego silnika polecił lać Castrol SLX Long Life.
                                Ten olej to zdaje się przy założeniu że mamy ten wydłużony okres między przeglądami czyli QG1. Ja mam póki co 1000km i jeszcze cisza ale chyba trzeba będzie pomyśleć o zakupieniu literka oleju. Z dostępnych 5W30 i spełniających normy VW to zdaje się jak piszesz Castrol SLX Longlife, Castrol EDGE no i chwalony Motul Specyfic.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez rwojt
                                  Do tego silnika polecił lać Castrol SLX Long Life
                                  A dlaczego taki a nie inny nie powiedział? Pewnie ma go u siebie w serwisie w baaaaardzo atrakcyjnej cenie.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez piotr1971
                                    Jaki olej leje się do OII 1,6 MPI BSE. Autor wątku ma taką, nie 1,9TDI. Ja mam podobną. W instrukcji pisze tylko, że olej ma być zgodny z VW 504, ale nie pisze nic o klasie lepkości. Czy jest to 5W30. Mi też troszeczkę nowe autko bierze olej.
                                    w ASO dolali mi litr Castrola 5W30 - a dlatego taki gdyz wg mechanika - oni nie wiedza co zalewaja w fabryce a taki olej nie powoduje problemow

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      To jak w 01 nie dolewam oleju, tylko wymiana - to w 02 musze sie nastawic na dolewke.....ciekawe z czym jesze bedzie gorzej....
                                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez kowal 2002
                                        Nowe auto ma prawo brać olej i tyle
                                        ale nie 1,6. Ani w O1, ani w O2 nie dolewałem oleju na dotarciu.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez piotrek_os
                                          ciekawe z czym jesze bedzie gorzej....
                                          mówię Ci - nie zmieniaj :idea:

                                          Zamieszczone przez rezon
                                          ale nie 1,6. Ani w O1, ani w O2 nie dolewałem oleju na dotarciu.
                                          ja też, tyle, ze nie miałem O1 :szeroki_usmiech
                                          saport techniczny baj DGW
                                          była BKD+DSG '05 120kkm
                                          była BXE '08 190kkm
                                          no i nie ma :-)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Johnny_B
                                            w ASO dolali mi litr Castrola 5W30 - a dlatego taki gdyz wg mechanika - oni nie wiedza co zalewaja w fabryce a taki olej nie powoduje problemow
                                            ..pod maską mam naklejkę/reklamówkę Shell Helix a wraz z instrukcją dostałem kartonik w którym jest wkładka Poradnik Olejowy z olejami Castrola i trudno jednoznacznie stwierdzić co właściwie fabryka wlała choć ta naklejka wskazuje że chyba jest to Shell.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez szkoda
                                              Zamieszczone przez piotrek_os
                                              ciekawe z czym jesze bedzie gorzej....
                                              mówię Ci - nie zmieniaj :idea:

                                              Zamieszczone przez rezon
                                              ale nie 1,6. Ani w O1, ani w O2 nie dolewałem oleju na dotarciu.
                                              ja też, tyle, ze nie miałem O1 :szeroki_usmiech
                                              - ale mnie kusi zeby zmienić......
                                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez piotrek_os
                                                - ale mnie kusi zeby zmienić......
                                                lepsze jest wrogiem dobrego :lol:
                                                wspomnisz moje słowa :twisted:
                                                saport techniczny baj DGW
                                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                                była BXE '08 190kkm
                                                no i nie ma :-)

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Mam silnik jak w opisie i przeglądy wg komputera (ponoć co ok. 30 tys). Przejachane 3 tys. Mam pytanie, czy ktoś wie jakiej firmy olejem i o jakich parametrach lepkościowych zaleny jest silnik w fabryce. Chodzi mi o to żeby nie mieszać różnych olejów przy dolewce. Podobno takie mieszania nawet najlepszych olejów to nie jest dobry pomysł.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X