Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zimny buczy przy starcie....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zimny buczy przy starcie....

    karol_pawel pefnie pefnie szemu nie tylko zwin do mnie

  • #2
    zimny buczy przy starcie....

    Witam,


    Kilka razy na zimnym silniku usłyszałem takie dziwne buczenie/piszczenie przy starce, i tylko w pewnym położeniu sprzęgła.. dźwięk taki dość niepokojący więc pytam co to może być :?: :?: :?: Turbina, sprzęgło :?:

    Autko kupiłem używane w salonie i mam możliwość wykupienia gwarancji więc jeśli to coś poważnego to mam szanse na naprawę w salonie...

    Komentarz


    • #3
      jezeli tylko przy starcie i przy pierwszym odpaleniu silnika to moga byc dwie rzeczy, takie meteliczne tarcie (takjakby) to tulejki rozrusznika -(rozrusznik nie cofa), drugie jak po odpaleniu silnika wypuscisz na sprzeglo i chwile delikatnie piszczy, to lozysko sprzegla/wysprzeglik lub zuzyty juz mocno olej w skrzyni.

      przy rozruszniku w jednym aucie mialem to naprawiane, pomoglo na 2 lata, teraz w swoim mam to samo i narazie tego nie robie bo nie ma potrzeby.

      takie odpalanie ze zgrzytem najczesciej wystepuje przy nizszych temp, choc i latem sie zdarza.

      Komentarz


      • #4
        to się raczej zdarza przy ruszaniu, i nie zawsze... w zasadzie sporadycznie i nie tylko na pierwszym biegu, zdarzyło się że jak wrzuciłem dwójkę przy mniejszej prędkości też zgrzytnęło.... :evil:

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X