Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

o1 Nie odpaliła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • o1 Nie odpaliła

    Jest dobry kurs na remis. Warto zastanowic sie czy nie bedzie przekretu w tej walce i nie oglosza remisu

  • #2
    o1 Nie odpaliła

    Witam was...słuchajcie sprawa tak wygląda...wieczorkiem dojechałem do domu bez problemów...rano chce odplić , i nic tylko kręci ,nawet nie załapie na sekunde.
    Bezpieczniki są ok..ale jak dostałem się do tylnej kanapy żeby posłuchać pompy paliwa, to już nic nie usłyszałem..błoga cisza...czyli padła albo... i tu pytanie czy ją wogóle słychać ? ..możę ktoś już z was nasłuchiwał pompki.Chciałem ściągnąć przewód paliwa ale w tych temperaturach to nie takie proste.Iskry też nie mam jak sprawdzić bo trzeba kolektor rozebrać ... Praca nie bardzo ...na powietrzu.
    Macie może jakieś pomysły... jak ją odpalić.

    Felicjan
    ...1.6 BFQ SQ24 już jest..piękność i 191.000+ za nami

    Komentarz


    • #3
      przy przekreceniu kluczyka powinien byc slyszalny przez chwile szum pompy w zbiorniku - jesli go nie ma to albo brak zasilania albo padla pompa

      Komentarz


      • #4
        hmm...napęcia nie sprawdzałem...bo nie miałem za bardzo czym
        ..nie wiem gdzie znajduje się przekaźnik pompy , bo bym go sprawdział.
        Patrzyłem tylko te dwa co są pod maską z prawej strony..cykają jak się kluczyk przekręci....ale może właśnie od pompy to żaden z nich..?
        ...1.6 BFQ SQ24 już jest..piękność i 191.000+ za nami

        Komentarz


        • #5
          ale na 98% to pompa.
          BYŁ SREBRNY "AGRESOR"
          Była BIAŁE COMBI AZJ 4X4
          Była CZARNA COMBI ATD 4X4

          MK IV

          Komentarz


          • #6
            FELICJAN, spróbuj pociągnąc prąd z akumulatora do pompy i zobaczysz czy pali. Myślę że odpali. A nastepnie popatrz na bezpieczniki ale od gazu. Jak Ci się spalił to juz znasz przyczynę. ja tak miałem. Spalił się bezpiecznik - wymieniłem na nowy troszke mocniejszy i wszystko lata
            RENT COMPLEX

            DACAR.team

            Komentarz


            • #7
              jak zakładałeś gaz to powinieneś dostać instrukcje obsługi instalacji gazowej i wniej masz podane jak awaryjnie odpalić silnik pomijając zapłon na benzynie
              Silnik BFQ + sekwencja KME
              CB President Johnny II ASC+President HAWAII

              Kenwood KDC-BT92SD
              Hertz HSK 165
              Hertz DBX 250
              KICX Kap 45
              KICKER ZX 200.2
              Kable - Dietz, Caliber
              Kondzio 1F
              wygłuszenie drzwi

              Komentarz


              • #8
                jak zakładałeś gaz to powinieneś dostać instrukcje obsługi instalacji gazowej i wniej masz podane jak awaryjnie odpalić silnik pomijając zapłon na benzynie

                FELICJAN, Dokładnie tak jak pisze nosferatus, . Są procedury awaryjne, które pozwalają odpalić auto bezpośrednio z instalki gazowej. Nie jest to zdrowe dla parownika, więc zbyt często tego nie należy robić, ale jest taka możliwość.


                Andrev3, Jak poszedł bezpiecznik od gazu, to powinny nie świecić kontrolki na przełączniku/wskaźniku ilości gazu.
                Alfee
                Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                Kawasaki ER5 :-)

                Komentarz


                • #9
                  a więc....Popatrzyłem na instrukcje od gazu i nie ma tam ani słowa jak odpalić na lpg :roll: ..może wy coś wiecie w tym temacie :|
                  Bezpieczniki od gazu wszystkie są dobre..instalka to BRC SEQ24.
                  Andrev3 ...jak padła pompka to nie odpali nawet na kablu ale..w poniedziałek dostanę miernik i sprawdze czy napięcie jest na przewodzie .

                  FELICJAN
                  ...1.6 BFQ SQ24 już jest..piękność i 191.000+ za nami

                  Komentarz


                  • #10
                    FELICJAN, mam tą samą instalację. Jak bedziesz miał miernik i sprawdzisz że nie ma napięcia na kablu to albo padła pompa albo bezpiecznik od instalacji. Jak masz chwilę czasu dzis to weź dwa kable podłącz na krótko pompę pod kanapą z akumulatorem i jak odpalisz to znaczy że bezpiecznik. I ja to obstawiam. Bynajmniej ja tak miałem
                    RENT COMPLEX

                    DACAR.team

                    Komentarz


                    • #11
                      FELICJAN, Awaryjne odpalanie silnika na gazie

                      poprawcie jeśli się mylę:

                      1.przytrzymując przycisk zmiany rodzaju zasilania paliwem (praca na gazie,praca na benzynie)

                      2.Przekręcamy zapłon (słychać dźwięk otwierania się zaworów bezpieczeństwa)

                      3. Nie puszczając przycisku zapalamy

                      4. po zapaleniu puszczamy przycisk i autko pracuje na gazie


                      Tak pomijamy wstępne zapalanie na benzynie. Czyli w razie awarii można dojechać do serwisu.
                      BYŁ SREBRNY "AGRESOR"
                      Była BIAŁE COMBI AZJ 4X4
                      Była CZARNA COMBI ATD 4X4

                      MK IV

                      Komentarz


                      • #12
                        Marcin STECZKO, nie słyszałem o takiej procedurze dla S24.
                        więcej :
                        FELICJAN, nie ruszaj bezpieczników od gazu- S24 jest tak skonstruowany, że przy spalonym bezpieczniku auto i tak pracuje na benzynie. więc czy jest dobry, czy zły to masz zawsze możliwość odpalenia na benzynie.
                        może jednak podpięcie pod Vaga...? jakieś błędy w sterowniku? ciśnienia paliwa widzieć nie będziesz ( regulator podciśnieniowy na listwie), ale przynajmniej wyeliminujesz rzeczy typu : czujnik obrotów.
                        Zenuś pa pa teraz gra nam rcd310- i bardzo fajnie gra. masz problem z LPG - walnij na PW - postaram się pomóc

                        Komentarz


                        • #13
                          Najprostszym sposobem na sprawdzenie czy pompa działa to chyba zdjęcie przewodu doprowadzającego paliwo przy filtrze. Jeżeli przy próbie odpalenia samochodu leci benzyna to pompa działa.

                          Komentarz


                          • #14
                            no już...po ... operacji
                            podła pompka paliwa , wymieniłem wkład (oczywiście na orginalny) i śmigamy dalej.

                            pozdrawiam i dziękuję za pomoc

                            Felicjan
                            ...1.6 BFQ SQ24 już jest..piękność i 191.000+ za nami

                            Komentarz


                            • #15
                              FELICJAN, Jaki masz przebieg?
                              A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
                              AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
                              O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
                              -------------------------------------------------
                              Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

                              Komentarz


                              • #16
                                już ci odpowiadam...130kkm i jak mi powiedziali na Syreny chłopcy...przy tym przebiegu jest to bardzo możliwe bo tak mniej więcej lecą..130 a 150 kkm.
                                A i patent czy chodzi pompa..najprościej ..odkręcić korek od baku i przyłożyć ucho...
                                oczywiście w dwie osoby :wink: .

                                Felicjan
                                ...1.6 BFQ SQ24 już jest..piękność i 191.000+ za nami

                                Komentarz


                                • #17
                                  Susza w baku tez wykancza :diabelski_usmiech
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Maicroft
                                    Susza w baku tez wykancza :diabelski_usmiech
                                    Szczególnie jeżeli to jest gaz. Bo przy sekwencji pompa pracuje cały czas więc min. ćwiartka w baku musi być.
                                    RENT COMPLEX

                                    DACAR.team

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X