Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

odpalanie- Pilne!!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • odpalanie- Pilne!!!!

    B6 pod takie moce to chyba jest ciut za malo. Zastanawiales sie nad kompletnym gwintem, albo amorem B8 z dobra sprezyna ??

  • #2
    odpalanie- Pilne!!!!

    Witam!
    Problem wygląda następująco. Po podgrzaniu świec kilka krotnie jest zupełna cisza niekreci wogóle. Po podłączeniu do aku drugiego samochodu(silnik pracuje) słychać po obrotach tego samochodu (po przekręceniu kluczyka) że pobiera prąd z akumulatora notomiast nic nie kręci. Ponadto światła święcą. Ostatnio też miałem taki objaw że po spadnięciu temp poniżej -15 musiałem przytrzymać podczas rozruchu dłużej kluczyk w pozycji start. Po odpaleniu bardzo nierówno pracował. Poradzcie co to może być.
    Pozdrawiam

    Ps Właśnie rozmawiałem z elelktykiem zasugerował że może zamarzać rozrusznik. Co wy na to?????
    Perfect Service by DobryGrześWawa
    Octavia 1,9 BXE 105 KM
    Uniden PC68XL+SIRIO AS-100

    Komentarz


    • #3
      mam te same objawy tylko w Fordzie Transit 2.5TD ale tylko jak są duże mrozy czyli ostatni tydzień pomaga dopero linka i odpalamy na 3
      ROCZNIK 98 PO LIFTINGU ;-) ---> fotki

      JOHNNY II ASC + SIRIO AS-100

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez mizerd
        że może zamarzać rozrusznik. Co wy na to
        bardzo mozliwe ze jest uszkodzony

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez marekzu
          bardzo mozliwe ze jest uszkodzony
          ale to wcale by nie kręcił a po podlączeniu do innego kręci wieć możesz naładować akumulator i zobaczyć czy to to.
          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

          Komentarz


          • #6
            ale to wcale by nie kręcił a po podlączeniu do innego kręci wieć możesz naładować akumulator i zobaczyć czy to to.
            mizerd, napisał, ze nie kręci...

            Zamieszczone przez mizerd
            Po podłączeniu do aku drugiego samochodu(silnik pracuje) słychać po obrotach tego samochodu (po przekręceniu kluczyka) że pobiera prąd z akumulatora notomiast nic nie kręci.

            Komentarz


            • #7
              może kostka w kierownicy lub kosta w rozruszniku

              Komentarz


              • #8
                Witam!
                Problem się na razie (do przyszłej nocy) sam się rozwiązał. Samochód postał 30 min na słońcu i zapalił od pierwszego razu. Główny podejrzany ROZRUSZNIK.W piątek umówiony jestem na rozbiórkę dam znać o wynikach dla potomnych.
                Pozdrawiam
                Perfect Service by DobryGrześWawa
                Octavia 1,9 BXE 105 KM
                Uniden PC68XL+SIRIO AS-100

                Komentarz


                • #9
                  Tylko i wyłącznie rozrusznik, na ciepło łapałby zawsze
                  www.soft-car.pl
                  www.chiptuning-gdansk.pl


                  - Chiptuning silników benzynowych oraz diesla
                  - Wyłączanie DPF
                  - Hamownia Obciążeniowa

                  Komentarz


                  • #10
                    +rozrusznik jeżeli nie kręci

                    Komentarz


                    • #11
                      Mam ten sam objaw
                      przed wczoraj wieczorkiem zajechałem do domku było już -10 stopni.
                      a potem wczoraj z rana wychodząc do pracy 3 razy zakręcił i Cisza, dziś to samo.
                      Próbowałem na kable nic. Akumulator jest sprawny. Wiec tylko pozostaje czekac do Dodatniej Temperatury;/

                      Pozdrawiam
                      Tomek

                      Komentarz


                      • #12
                        A moze to problem AGR'ow ?
                        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Aneon
                          Mam ten sam objaw
                          przed wczoraj wieczorkiem zajechałem do domku było już -10 stopni.
                          a potem wczoraj z rana wychodząc do pracy 3 razy zakręcił i Cisza, dziś to samo.
                          Próbowałem na kable nic. Akumulator jest sprawny. Wiec tylko pozostaje czekac do Dodatniej Temperatury;/

                          Pozdrawiam
                          No nie masz takich samych objawów u mnie nawet nie zakręci. Dziś mimo 20 min podgrzewania opalarką nie powiedział ani słowa, czekam na słońce. :cry:
                          Perfect Service by DobryGrześWawa
                          Octavia 1,9 BXE 105 KM
                          Uniden PC68XL+SIRIO AS-100

                          Komentarz


                          • #14
                            Mój AGR każdego dnia pali na dotyk , a było wczoraj w Warszawie - 18 st C o 4 nad ranem , a ja już musiałem jechać . Chociż świece grzały ok20 sek . Aku ma 3,5 roku , i od montażu go w aucie ani razu go nie wyjmowałem i nie ładowałem . Jest to BOSCH 74Ah 680A czarny bezobsługowy . W poprzednim aucie Golf 1,9 TD Variant , miałem identyczny i nie zawiódł mnie przez 6,5 roku . Inna sprawa , ze jeżdżę codziennie , chociaz sa to małe odcinki po 7-10 km kilka razy w ciągu dnia . Pozdrawiam .
                            Maro

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez mizerd

                              No nie masz takich samych objawów u mnie nawet nie zakręci. Dziś mimo 20 min podgrzewania opalarką nie powiedział ani słowa, czekam na słońce. :cry:
                              A nie masz tak może, że parę razy nie zakręci a w końcu jak zakręci to odpali za pierwszym razem??

                              Bo właśnie mam podobnie nie chce kręcić np 10 razy ale jak w końcu zakręci to odpala. Też nie wiem co to jest. Czasami jak nie chce zakręcić to przekręcam kluczyk w stacyjce szybko ok 10 razy i próbuje go znowu odpalić i koniec końców w końcu załapuje. A czasami jest tak, że parę razy pod rząd kręci za pierwszym razem.
                              W przyszłym tygodniu jestem umówiony do elektryka powodów ponoć może być parę albo kostka w stacyjce (wątpliwe ale możliwe) albo jakiś coś przy rozruszniku. Magik sprawdzi ale tak jak mówiłem w połowie przyszłego tygodnia.

                              Komentarz


                              • #16
                                A nie masz tak może, że parę razy nie zakręci a w końcu jak zakręci to odpali za pierwszym razem??

                                tak czasami tak miałem ale przy mniejszych temp -15, - 16. Przy -20 cisza zupełna.

                                Byłem wczoraj u mechanika rozrusznik wykręcony i prawdopodobnie powodem były zaśniedziałe łączenia przewodów zewnętrznych rozrusznika. nic innego nie było widać. Czy diagnoza była słuszna zobaczymy przy kolejnych - 20
                                Pozdrawiam
                                Perfect Service by DobryGrześWawa
                                Octavia 1,9 BXE 105 KM
                                Uniden PC68XL+SIRIO AS-100

                                Komentarz


                                • #17
                                  ile Ciebie kosztowała ta usługa jeśli mogę zapytać?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Witam!
                                    Usługa wymiana świec, wyjęcie rozrusznika oczyszczenie. 100zł
                                    Perfect Service by DobryGrześWawa
                                    Octavia 1,9 BXE 105 KM
                                    Uniden PC68XL+SIRIO AS-100

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Witam wszystkich
                                      Problem siedzi w stacyjce, trzeba ja wymienic po prostu koszt 130 pln
                                      Pozdro
                                      DJEEP

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        djeep, dlatego nie chciała palić?
                                        Ale to kontrolki też się nie paliły?
                                        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Mialem takie cos przy mrozie -20 nic mi nie dzialalo
                                          Auto do warsztatu stwierdzono usterke w statcyjce, po wymianie -15 odpalil bez problemu.Jak nie moglem odpalic to auto bylo holowane do warsztatu zeby mogli jednoznacznie stwierzic co tam "boli". Bo na cieplym zawszy mi odpalil, tylko musialem wstawiac do cieplego garazu.
                                          Pozdro
                                          DJEEP

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            djeep, może dlatego, że woda się do stacyjki gdzieś tam dostała i zamarzało przy wyższych mrozach.
                                            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              chyba w kostce stacyjki jak tak to przepłaciłeś bo kostka 30 zł robocizna 50 zł, ale to niekoniecznie musi być to.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Z ta cena to tez roznie alie autko gotowe bylo za 4 godziny. Troche tam jest tego rozkrecania
                                                DJEEP

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X