Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Inne] Problem z wolnymi obrotami i z odpaleniem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [Inne] Problem z wolnymi obrotami i z odpaleniem

    To kolega Busmen, mówiłem mu o twojej obserwacji ale cały czas nie ma czasu odezwać się tu, ale wkrótce zapewne się odezwie
    Octavia 4x4

  • #2
    [Inne] Problem z wolnymi obrotami i z odpaleniem

    Witam,
    kupiłem leona pół roku temu i narazie same kłopoty :-(
    już nie będę wymieniał co już mi się przytrafiło i co musiałem wymienić bo za dużo tego...
    przebieg prawie 200tyś, udokumentowany, 110KM.
    w każdym razie od jakiegoś czasu mam problem z obrotami- znaczy się jak jadę jest wszystko ok ale w momencie gdy silnik jest już trochę rozgrzany wrzucam na luz, puszczam całkowicie gaz obroty spadają równiutko tak do ok 1100, tam się na chwile zawieszą, później wolniej opadają dalej tak do 900 i wtedy następuje jakby "zachłysnięcie" i aż drży mi cała fura. po chwili, sekundzie wszystko się normuje i już jest ok. nawet na postoju jak dam mu gazu i puszczę to spadają tez równo tylko do ok 1100- 1200 a później wolniej dużo i następuje to telepanie budą...
    chciałem się dowiedzieć jak jest u was, zapewne inaczej bo porównywałem sobie z kumpla passatem i u niego obroty ładnie równomiernie spadają do tych 900.
    co może to u mnie powodować?
    dodam że autko było już w dwóch zakładach zajmujących się dieslami- w obydwóch stwierdzili że pompa jest ok, nie wymaga regeneracji, wtryski i kompresja też ok...
    czy to może być związane z ciężkim odpalaniem, znaczy się ze złym kątem wtrysku?bo po wymianie rozrządu już 3 speców ustawiało mi kąt wtrysku ale coś nie mogą ustawić by po nocy palił na dotyk- zaznaczam że aku mam nowe, świece też nowe (sprawdzone), listwa dochodząca do świec też sprawdzona, paliwo się nie cofa a filtr paliwa zmieniałem 3 razy w ciągu trzech miesięcy... i nadal ciężko pali...
    doczytałem ze jeszcze można zmienić dawkę startową. ale czy ona ma wpływ na odpalanie na zimnym silniku czy tylko na ciepłym?bo ciepły pali na dotyk

    proszę was o jakieś rady bo ręce mi już opadają...

    Komentarz


    • #3
      A czujnik temp ktos sprawdzal jakie podaje wartosci na zimnym i cieplym silniku, bo on jest rowniez odpowiedzialny za utrzymywanie obrotow na dobrym poziomie.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        zapomniałem dodać że czujnik temp też mam wymieniony i sprawdzony... przy okazji termostat też wymieniony... wszystko sprawdzone vag-iem czy działa- i działa... więc to nie to niestety

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X