Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wycieraczka na tylniej szybie - umarła! Octavia I

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wycieraczka na tylniej szybie - umarła! Octavia I

    Goście z warsztatu na ul. Syreny podobno mi to naprawili, tzn posklejali czy coś. Ale później okazało się, że mam również walnięty silniczek i tego nie byli już w stanie. Tak jak pisałem, dosyć mi się spieszyło i nie chciałem go przewijać u tego speca, o którym pisałem wcześniej, więc po prostu wymieniłem na nową.
    Ale te dwa zęby podobno naprawili, choć tego nie widziałem. Może zadzwoń i zapytaj. To było miesiąc temu, podejrzewam, że będą kojarzyć sprawę.

  • #2
    Wycieraczka na tylniej szybie - umarła! Octavia I

    Witam wszystkich, mam mały kłopot. Umarła mi wycieraczka na tylniej szybie, problem polega na tym, że w OI to kiepska sprawa ponieważ jest niewiele samochodów, które w tym modelu posiada wycieraczkę.
    Byłem ASO w Wa-wie na Luelskiej i specjaliści dosyć szeroko otworzyli oczy wmawiając mi, że nie mogę mieć w tym modelu wycieraczki :lol: . Kierownik serwisu wyszedl przezd salon i stwierdził, że pierwszy raz widzi Oktawiankę I (nie kombi) z wycieraczką. :shock:
    Obejrzeli autko i stwierdzili, że spalony jest silniczek.
    I teraz pytanie: może ma ktoś do sprzedania silniczek do takiej wycieraczki no i może ktoś podrzuci mi jak go samemu wymienić? Może wiecie czy podejdzie tam silniczek od wersji II? Pomóżcie!
    pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Piotr833, ASO w Wa-wie na Luelskiej to wybitni specjalisci... mam do nich rzut beretem i nie takie rzeczy już od nich słyszałem więc to co napisałeś jakoś szczególnie mnie nie zdziwiło :lol:
      poczytaj to może coś znajdziesz:
      Forum - Octavia Club Polska
      tu co prawda kombi ale może podpasuje do Twojego Forum - Octavia Club Polska

      o to jest dobre Forum - Octavia Club Polska

      powodzenia! a teraz klikasz pomógł :lol:

      [ Dodano: Pią 09 Sty, 09 10:31 ]
      Piotr833, popraw opis swojego auta w profilu-masz ustawioną OCTAVIĘ 2
      i wydaje mi się że silnik ATD był tylko w 4x4
      1.8T AGU L&K

      2.0TDI BKD ELEGANCE

      TOYOTA LAND CRUISER J95

      Komentarz


      • #4
        kiedys mialem taki sam problem w passacie, pewnego dnia poprostu przestala dzialac tylna wycieraczka.. wymienilem kostke na nowa i smigalo. podejrzenie bylo na silniczek a to sterowanie padlo...
        sprobuj podlaczyc silniczek na krotko i wtedy bedziesz mial pewnosc

        Komentarz


        • #5
          Piotr833, albo zobacz miernikiem czy wogóle tam prąd dochodzi... może gdzies ucieka bokiem... sprawdz styki, spróbuj wyeliminować najpierw te głache możliwe przyczyny a dopiero póżniej bierz się za wymianę silniczka...
          1.8T AGU L&K

          2.0TDI BKD ELEGANCE

          TOYOTA LAND CRUISER J95

          Komentarz


          • #6
            moze tylko przewod sie przetarł na przejsciu buda- klapa

            Komentarz


            • #7
              Tak zrobię, poszukam najpierw kostki i poszperam w kablach. Silniczek to ostateczność. Poczekam, aż zrobi się nieco cieplej, bo bez garazu to krucho .

              Komentarz


              • #8
                sterownik masz w nogach kierowcy - to taki najwiekszy jaki tam zobaczycz. Masz funkcje sprysku reflektorow??

                Zlaczki od klapy - auto masz pod podsyfitka troche utrudniony dostep, dlatego lepiej zdejmj plastik z klapy wlacz funkcje machcania wycieraczka i za pomoca miernika pomacaj zlaczke na silniku.
                Brazowy kabel minus
                pablo_doctor

                Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

                CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

                http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

                Komentarz


                • #9
                  nie mam funkcji sprysku reflektorów

                  Komentarz


                  • #10
                    sprawdz jeszcze bezpiecznik z pola 27 /33, 24zaleznie jakie wypos./, jesli przejscia sa ok i bezpiecznik tez to albo sterownik albo motor jesli przejscia ok bezpiecznik ok i pojawia sie napiecie na silnik a wycieraczka ie robi to silnik jesli nie to przydaloby sie podlaczyc silnik bezposrednio bez sterownika - wtedy wyeliminujesz silnik a do wymiany bedziesz mial sterownik.
                    nic wiecej tam ni ma
                    pablo_doctor

                    Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

                    CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

                    http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez pablo_doctor
                      Masz funkcje sprysku reflektorow??
                      Czy to ma jakieś znaczenie przy wycieraczce tylnej szyby?Pytam,bo mam w planach montaż takowej.
                      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

                      Komentarz


                      • #12
                        JanuszSz zapytalem bo jesteem w trakcie zakladania klapy z tylna wycieraczka, oraz spryskow reflektora a po przestudiowaniu schematow oraz organoleptycznym sprawdzeniu co siedzi w przekaznikach - wyszlo ze trzena inny sterownik.
                        chcialem podpytac jaki mialby numer. Mysle ze wersja kombi z opcja spryskow reflektorow to bedzie to samo co HB.
                        pablo_doctor

                        Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

                        CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

                        http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          pablo_doctor, Ja mam HB.Spryskiwacze reflektorów są,ale do wycieraczki tylnej szyby kupiłem inną pompkę,montowaną w miejsce tej do spryskiwania przednich szyb.Dopytam u elektryków te przekaźniki.
                          Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

                          Komentarz


                          • #14
                            no i git - ja tez wasnie robie w HB, zamontowalem juz spryski reflektorow a teraz czekam jak z Mlada Boleslav sciagnia mi wezyk i bede montowal klape.
                            Dobra koniec tematu bo ni wtemacie .
                            pozdro
                            pablo_doctor

                            Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

                            CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

                            http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X