Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

problem z biegami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • problem z biegami

    Zamieszczone przez gieu
    Czy chociażby tunel light nie potrzebuje jakiegoś czujnika natężenia światła?
    wątpię czy wogóle coś takiego istnieje w skodzie ale wystarczy jeśli auto posiada czujnik zmierzchowy.
    Miała być Octavia 2 FL 1.8 TSI DSG
    Jest Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 :diabelski_usmiech

    Pozdrowienia
    Gemini

  • #2
    problem z biegami

    witam serdecznie,

    mam problem z biegami w kilkumiesięcznej octavii. Co jakiś czas podczas przełączania biegu z 3 na 4 następuje jakby blokada i nie można wcisnać do końca 4. Sprzęgło dociskam do końca. Problem wzstpuje jedynie przy zmianie tych tylko biegow...sprawe zalatwia przejscie ponownie na 3 i znowu na 4.....strasznie to denerwujace...czy ktos mial taki problem :?:

    Komentarz


    • #3
      Miałem podobny problem tyle że między 1 a 2. Problem narastał aż do momentu gdy nagle straciłem (naszczęście chwilowo) możliwość zmiany biegów (ZERO - opór max. w każdą stornę). Oczywiście do głowy przychodziły różne pomysły.... sprzęgło (tarcza, wycisk, wysprzęglik, koło dwumasowe itp itd). ASO chciało regulować skrzynię biegów - mam sześcistopniową - do przodu się wie , ale i "fachowcy" bez stosownej instrukcji nie mogli sobie poradzić i stwierdzili że wszystko jest o.k. - oczywiście nie zapomnieli zainkasować 65 zł za "niby prszeprowadzoną regulację". Ale problem minął tylko na jakieś 70 km. Zaprzyjaźniony mechanik stwierdził - 99% wysprzęglik - i tak też było ). Przy okazji zalecił wymianę wycisku i tarczy (głównie z uwagi na przebieg 215 kkm i już zdemontowana skrzynię). Łączny koszt 1088 zł wraz z częściami. Oczywiście mogę się mylić - zwłaszcza że masz autko "całkiem nówka". A co na to gwarant ? - czyli ASO ?

      Komentarz


      • #4
        dzięki za info. Jeszcze nie zgłaszałem tego do ASO, ponieważ nie zdarza się to zbyt często i jak znam życie stwierdzą że nie ma żadnego problemu....ale jak się będzie nasilało to niestety nie będzie wyjścia.....może zadam im pytanie mailowo...

        Komentarz


        • #5
          Witaj

          Nie wiem jak często u Ciebie występuje ten problem. U mnie do tej pory 3 razy zdarzyło się, że nie mogłem włączyć 4 biegu, a mam zaledwie około 3000 km. W poprzednim samochodzie czasami też się to zdarzało (peugeot 106), a jeździ do tej pory. Może jest to normalne ??

          Ja mam jeszcze inny problem opisany tutaj
          Forum - Octavia Club Polska

          Komentarz


          • #6
            Witam kolegów,
            U mnie w O1 z 2006 roku, przy przebiegu ok. 50 tys. km pojawił się problem ze zgrzytającym wchodzeniem dwójki. Sytuacja była o tyle irytująca, że przy przyspieszaniu na 1 biegu, musiałem odczekać na luzie, aż obroty spadną przed włożeniem 2-ki, bo inaczej nieprzyjemnie po dźwigni skrzynka biegów zgrzytała. Podobnie miała się sprawa przy redukcji z 3 na 2.
            W moim przypadku, na gwarancji został wymieniony synchronizator w skrzynce biegów.
            U Ciebie Baddboy to raczej nie to, choć możesz spróbować podciągnąć na 3 biegu tak do 3,5 - 4 tys obr. (na trasie!) i sprawnie wrzucić 4-kę. Jeśli zgrzytnie - może to synchronizator.
            Z resztą, jeśli auto jest na gwarancji, niech to ASO zrobi na gwarancji - cokolwiek by to nie było.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X